علی جون

بستری شدن جمال اجلالی در بیمارستان و بازخوانی یک دیدار

بستری شدن جمال اجلالی در بیمارستان و بازخوانی یک دیدار

جمال اجلالی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون به سبب مشکلات گوارشی در بیمارستان بستری شد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، سید عباس عظیمی –مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت - اظهار داشت: جمال اجلالی روز گذشته 2 خرداد ماه به سبب مشکلات گوارشی در بیمارستان گاندی تهران بستری شد. ایشان گرفتار مشکل دستگاه گوارش شده است و پزشکان درحال بررسی آزمایش های پزشکی این هنرمند پیشکسوت هستند که بمحض آمده شدن جواب او تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت.
جمال اجلالی متولد ۱۳۲۶ است و دوران کودکی، با هنر آشنا شد و سپس با رتبه دورقمی در دانشکده هنرهای زیبا در رشته بازیگری تئاتر پذیرفته شد و فعالیت رسمی خودش را شروع کرد.
حمید سمندریان در کشف استعداد او نقش به سزایی داشت. وی در فیلم هایی چون «تابو»، «گینس»، «آرایش غلیظ»، «باد در علفزار می پیچد»، «آبی»، «مدرسه پیرمردها»، «تمام وسوسه های زمین» و «عاشق کوچک» بازی کرده است.
بازی وی در نقش یک پزشک معتاد در فیلم «آرایش غلیظ» در سال ۹۲ مورد توجه قرار گرفت.
همچنین از سریال هایی که او بازی کرده است می توان به «دوردست ها»، «خط»، «توطئه فامیلی»، «برای آخرین بار»، «پیدا- پنهان» و «مسافر» اشاره نمود.
اجلالی در سال 1397 بعد از آن که دو سال به خاطر درمان بیماری از کار دور مانده بود، در سریال های «سر دلبران» و «سرباز» و فیلم سینمایی «دم سرخ ها» حضور یافت و به بازیگری بازگشت.
سال 1397 تعدادی از اعضای شورای مرکزی انجمن بازیگران خانه سینما به دیدار او رفتند و اجلالی در آن روز می اظهار داشت: «دوست داشتم جوری بود که هر روز به تئاتر می رفتم.»
در آن دیدار حرف زدن از کارهای مشترک و هنرمندان قدیمی نه فقط سبب شد او خاطرات بیشتری را تعریف کند بلکه جملات و اظهارنظرهایی را می اظهار داشت که سطح بالای دانش و حافظه فوق العاده اش را با بیش از ۷۰ سال سن نشان می داد. حتی خاطره گویی همکارانش او را چنان به وجد آورد که از جا بلند شد و صحنه ای از آنچه تعریف می شد را بازی کرد.


بیشتر بخوانید:
دیدار پرخاطره چند بازیگر با جمال اجلالی1401/03/03
15:03:50
5.0 / 5
524
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲