علی جون
علی جون

پخش بیشتر از 60 فیلم در ایام پایانی هفته

پخش بیشتر از 60 فیلم در ایام پایانی هفته

به گزارش علی جون بیشتر از ۶۰ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن در ایام پایانی هفته از شبكه های تلویزیونی پخش می شوند.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، فیلم های «مثل یک پدر»، «قیام»، «سکوت خدا»، «رگبار»، «زندانی ایرلندی»، «اسرار رسمی»، «شجاع مرد کوچک»، «آفتاب و زمین»، «طیب»، «بیست و چهار»، «صدای منو می شنوید؟»، «خاموشی ستاره»، «الهیار و مه رو»، «جوی»، «آسمان بین ما»، «یازده دقیقه و سی ثانیه»، «چ»، «شکار»، «به وقت شام»، «صخره زرد»، «طعم شیرین خیال»، «تقلب»، «راننده»، «نجات لنینگراد»، «جنگ جریان»، «پل سفید»، «بازگشت»، «نردبان»، «آن سوی مه»، «آن سوی پرچین»، «جاسوس نامریی»، «تیغ و ترنج»، «تو می مانی»، «فصل شکار»، «بازمانده»، «افسانه ماردوش-۳»، «گلابی غول پیکر»، «پا به پای آفتاب»، «افسانه درخت»، «یک پلیس و نصفی»، «۱۲ سال بردگی»، «شیر خفته»، «صنوبر»، «نبرد جبار»، «شمالگان»، «آن چه در پنج روز به نیمه شب گذشت ۲»، «اینجا چراغی روشن است»، «هریت»، «کوهستان»، «ملک سلیمان»، «آن سوی اقیانوس»، «قیام»، «مارپیچ ۱»، «شب واقعه»، «بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین»، «در گرمای شب»، «خانه ای کنار ابرها»، «نامزدی طولانی»، «پس از طوفان»، «مارپیچ ۲»، «قاعده بازی»، «استاد دروغ» و «دزد پاریسی» چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه ۱۴، ۱۵ و ۱۶ خرداد ماه مصادف با ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

*** شبکه یک سیما
فیلم تلویزیونی «مثل یک پدر» به کارگردانی «رهبر قنبری»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
داستان «مثل یک پدر» در حال و هوای سال ۴۲ می گذرد و درباره شاگرد عکاس خانه ای است که بنا به شرایطی برای عکاسی از مردم، وارد تظاهرات ۱۵ خرداد می شود.
سعید نیک پور، مریم کاویانی، حسین عابدینی، بهزاد داوری، سعیده عرب، راحی بوستانی، آریا گوهر، حمید عجمی، امیرحسین عباسی و حسین تفرشی از بازیگران این فیلم تلویزیونی هستند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «قیام» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
داستان این فیلم در مورد جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره سلطنت محمدرضا پهلوی است و به وقایع مهم تاریخی همچون ۱۷ شهریور، کشتار کفن پوشان ورامین، کودتای ۲۸ مرداد، منزل حضرت امام خمینی (ره) در قم، کمیته ضد خرابکاری و... پرداخته شده است.
حسین نورعلی، امیریل ارجمند، سعید نیکپور و شکرخداگودرزی در فیلم تلویزیونی « قیام» بازی کرده اند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «سکوت خدا» به کارگردانی «راما قویدل»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: رعنا کمالی بعنوان پرستار وارد خانواده محمودیان می شود. نرگس محمودیان زنی ۵۰ ساله است که سال هاست به سبب بیماری ناشناخته ای که پس از سفر به مدینه عارضش شده رنج می برد. نرگس پسر جوانی به نام امیر محمد و دختری به نام هدی دارد. هدی با مهندسی به نام حامد ازدواج کرده است. رعنا عراقی و متولد کربلاست. امیر محمد بعد از آن که همسرش او را ترک کرده مدتی گرفتار افسردگی شده و اخیرا از بیمارستان مرخص شده است. هدی مخالف حضور رعناست چون معتقد می باشد عراقی ها بهداشت مناسبی ندارند اما وقتی می بیند مادر حس خوبی دارد و دیگر از مردن حرف نمی زند رضایت می دهد پس از چند روز یکی از دوستان نرگس به دیدنش می آید و انگشتری متبرک از کربلا برایش می آورد که...
پروانه معصومی، بهناز جعفری، امیر آقایی و مهسا کرامتی در فیلم تلویزیونی «سکوت خدا» بازی کرده اند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «رگبار» به کارگردانی «محمدرضا ورزی»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
این فیلم اعدام انقلابی حسنعلی منصور را روایت می کند.
سعید نیک پور، شکرخدا گودرزی، امیریل ارجمند و گوهرخیراندیش در این فیلم هنرنمایی کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «زندانی ایرلندی» به کارگردانی «مارچلا سیلوا»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۳ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی الکسیا مویانو، تام هریس و مانوئل ویسنته خواهیم دید: در سال ۱۸۰۶، در روستایی اطراف شهر سن لوئیس، به زن اسپانیایی جوانی به نام لوئیسا، خبر می دهند که همسرش امبروسیو در جنگ میان ایرلند و اسپانیا کشته شده است. بعد از آخر مراسم خاکسپاری، مانوئل برادر امبروسیو، تلاش می کند تا لوئیسا و پسر نوجوانش خوآن را با خود از روستا برده و در شهر اسکان دهد اما لوئیسا نمی خواهد آنجا را ترک کند و قبول نمی نماید. به دنبال یک طوفان شدید در روستا، قسمت زیادی از خانه و اصطبل لوئیسا از بین رفته و احتیاج به تعمیر پیدا می کند. فرمانده آن منطقه، یکی از سه سرباز ایرلندی را که تحت نظر دارد و قابل اعتماد است، به خانه بیوه جوان فرستاده تا خرابی ها را تعمیر کند. سرباز جوان که کانر نام دارد، کم کم به لوئیسا علاقمند شده و با مهربانی ها و رفتارش، لوئیسا را هم به خود علاقمند می کند. حتی هنگامی که فرمانده به کانر می گوید که آزاد است و می تواند برود، او از رفتن سر باز می زند و با لوئیسا ازدواج می کند و از او صاحب یک پسر می شود. خوآن که حالا جوان برازنده ای شده، به جنگ می رود. کانر وقتی ناراحتی لوئیسا را می بیند به دنبال کانر به میدان جنگ می رود و...
**************************************************
فیلم سینمایی «اسرار رسمی» به کارگردانی «گوین هود»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
این فیلم درام محصول ۲۰۱۹ انگلیس و آمریکا با بازی کیرا نایتلی، مت اسمیت، رالف فاینز و متیو گود است که داستان کاترین گان را روایت می کند. ماجرای یک افشاگر بریتانیایی که اطلاعاتی راجع به یک عملیات جاسوسی غیرقانونی آژانس امنیت ملی آمریکا که برای حمله به عراق بود را به مطبوعات داد.
**************************************************
**** شبکه دو سیما
انیمیشن سینمایی «شجاع مرد کوچک» به کارگردانی «صمد غلام زاده»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
این انیمیشن، داستان زندگی شهید محمدحسین فهمیده، رزمنده ی سیزده ساله است از دوران مدرسه تا زمان شهادت وی در جریان دفاع از خرمشهر.
**************************************************
فیلم سینمایی «آفتاب و زمین» به کارگردانی «جواد شمقدری»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
خلاصه داستان فیلم درباره سید مصطفی خمینی (پدر امام خمینی) است که طلبه بوده و روزها را به کشاورزی اشتغال دارد و عصر ها و شب ها کلاس های آموزشی و طبگی برپا می نماید. عده ای از خوانین و اربابان از اینکه سید مصطفی مرید آنها نیست به ستوه آمده و به مردم آزار و اذیت می رسانند. سید مصطفی در مقابل آنها می ایستد تا اینکه توسط عده ای مزدور کشته می شود و...
حسین انصاری، رضا سعیدی، بهمن دان، ولی الله مؤمنی و لعیا باستانی در فیلم سینمایی«آفتاب و زمین» نقش آفرینی کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «طیب» به کارگردانی «قدرت الله بزرگی»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۴۰ دقیقه صبح از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان «طیب» درباره طیب حاج رضایی است که در دوران پیش از انقلاب در شهر تهران برای خود اسم و رسمی داشته و به جوانمردی از او یاد می شده و فرد نیکوکاری بوده است. طیب با کسانی که به مردم عادی زور می گویند مقابله می کند و دست مستمندان را می گیرد. طیب و دوستانش در ماه محرم علیرغم مخالفت رژیم شاه هیات های عزا داری را به خیابان ها می آورند. این امر به مزاج سلطنت خوش نمی آید. رژیم تصمیم می گیرد با نزدیک کردن طیب به رژیم از او و نام او سوءاستفاده کند. طیب در اینجا مرتکب اشتباه شده و با نزدیک شدن به آدم های رژیم و همکاری با آنها به وجهه مثبت خود در بین مردم لطمه می زند. اما...
جعفر دهقان و حسن جوهرچی در فیلم سینمایی «طیب» ایفای نقش کرده اند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «بیست و چهار» به کارگردانی «داریوش ربیعی»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۸ بامداد از شبکه دو سیما پخش می شود.
در این فیلم خواهیم دید: رزمنده ای که بیست و چهار سال را در کما بوده، از کما در آمده و امامش هم رحلت نموده است. او برای رسیدن به قراری مهم و دادن آنچه که مقرر است برای دو نسل بعدی اش به یادگار گذارد با زن و شوهر جوانی راهی تهران شده که برای انتقال واقعیت به او همراهش شده اند، رزمنده هنوز نمی داند که با دختر و دامادش همسفر است و در طول مسیر آنها واقعیاتی از زندگی و اجتماع فعلی را برای او بیان می کنند و...
قاسم زارع، نرگس محمدی و میثاق زارع در این فیلم بازی کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «صدای منو می شنوید؟» به کارگردانی «صادق پروین آشتیانی»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک شهر... یک کلید... و یک سفر... پدر سفری را آغاز می کند... سفری که پایانی است بر سال ها سکوت... سفری برای رهایی... برای رسیدن به پسرش که از نبرد بازنگشته... سفری برای پیدا شدن یک در... برای سبز ماندن خانواده اش و برای بازگرداندن زندگی به تنها نوه اش خورشید...
پرویز پورحسینی، مژگان بیات، نگار عابدی، سعید داخ، حسن عباسی و عطا سلمانیان در فیلم سینمایی «صدای منو می شنوید؟» ایفای نقش کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «خاموشی ستاره» به کارگردانی «ماهش مانجری کار»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۴۰ دقیقه صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی نانا پاتیکار، مهدا مانجریکار و رینمایی دیشپانده آمده است: گانپات ستاره خوشنام تاتر است که بعد از بازنشستگی اموالش را بین دختر و پسرش تقسیم می کند. او خانه را به پسرش می دهد و بعد از اندازش را به دخترش می بخشد. در ابتدا همه چیز خوب پیش می رود اما بعد از بزرگ شدن نوه اش تنش در خانواده زیاد می شود و در نهایت بعد از دعوایی که بین گانپات و عروسش در می گیرد، او و همسرش خانه را ترک کرده و به خانه دخترش می روند. گانپات و همسرش مدتی همراه دختر و دامادشان زندگی می کنند اما به خاطر رفتارهای گانپات، دعواهایی بین او و دخترش شکل می گیرد و در نهایت به خاطر آن که دختر، اشتباها به پدرش تهمت دزدی زده، گانپات و همسرش شبانه، آنجا را ترک می کنند تا به خانه روستایی شان بروند. در میان راه انها برای استراخت در جایی اتراق می کنند اما...
**************************************************
فیلم سینمایی «الهیار و مه رو» به کارگردانی «یوزیر زهیرخان»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: الله یار پسر بچه ای است که با پدر جنگلبانش زندگی می کند. شبی آلله یار با صدایی بیدار شده و به حیاط خانه می رود و متوجه می شود که یک بز کمیاب به نام بز مار خور در یک جعبه در حیاط انها افتاده. شکارچی برای پس گرفتن مارخور به پدر الله یار حمله کرده و بز و الله یار را با خود می برد. الله یار وقتی ماشین می ایستد، با مارخور فرار می کند. الله یار و مارخور که نامش مهرو است با هم به سمت سیاکوه به راه می افتند تا خانواده مهرو را از خطر بازگشت شکارچی ها آگاه کنند ولی...
**************************************************
فیلم سینمایی «جوی» به کارگردانی «دیوید اُ راشل»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۷ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان این فیلم با بازی جنیفر لارنس، رابرت دنیرو و بردلی کوپر؛ درباره جوی است که در کودکی اختراعات زیادی داشته اما بعد از جدایی پدر و مادرش، زندگی سختی را گذرانده و حالا بعد از ۱۷ سال مادر دو بچه، همسر یک خواننده آس و پاس و کارمند اخراجی فرودگاه است و زندگی مالی سختی دارد. روزی جوی مجبور می شود تی ای پر از خرده شیشه را با دست آبگیری کند و این مساله سبب اختراع تی خود ابگیر او می شود. جوی که با زحمت نامزد پدرش را برای سرمایه گذاری راضی کرده، تلاش می کند، راهی برای فروش تی هایش پیدا کند تا این که همسرش او را به یکی از دوستانش در یک شبکه خورده فروشی معرفی می کند و جوی موفق می شود رئیس شرکت، نیل را قانع کند که این محصول کابردی است. نخستین تبلیغ این تی توسط یکی از فروشنده های شبکه انجام شده و شکست می خورد اما...
**************************************************
فیلم سینمایی «آسمان بین ما» به کارگردانی «پیتر چلسوم»، شنبه ۱۷ خرداد ماه ساعت ۲۰ دقیقه صبح از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی گری الدمن، ایسا باترفیلد، کارلا گوجینو و بریت رابرتسون خواهیم دید: گروهی از فضا نوردان که یکی از آنها زن جوانی به نام سارا است برای سفر به مریخ داوطلب شده اند و مقرر است آنها نخستین شهروندان مریخ باشند. بعد از مدتی از اغاز سفر، مشخص می شود سارا آبستن است اما برای جلوگیری از بین رفتن اعتبار شرکت، آنها به سفر ادامه داده و کودک در مریخ متولد شده و سارا از دنیا می رود. ۱۴ سال بعد، آن نوزاد به پسری نوجوان به نام گاردنر تبدیل گشته و می خواهد به زمین بیاید تا پدرش را پیدا کند. گاردنر با تلاش بسیار مسؤلان را راضی می کند که به زمین بیاید و به محض رسیدن به زمین از مرکز فضایی فرار کرده و به دیدن تاسلا، دختر جوانی که گاردنر با شکستن رمز کامپیوتر اش با او آشنا شده می رود و از او برای پیدا کردم پدرش کمک می خواهد. تاسلا با اطلاعات روی حلقه مادر گاردنر عاقد را پیدا کرده و با کمک عاقد، آدرس خانه مادر را پیدا می کنند. تاسلا با سختی گاردنر را که حالش هر لحظه رو به وخامت می گذارد و...
**************************************************
**** شبکه سه سیما
فیلم تلویزیونی «یازده دقیقه و سی ثانیه» به کارگردانی «بهروز افخمی»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: روز سی ویکم شهریور سال ۱۳۵۹ فرودگاه مهرآباد بمباران شد. این روز در ذهن اغلب مردم ایران روز آغاز جنگ ایران و عراق شمرده می شود. از پس از ظهر سی ویک شهریور با انتشار خبر بمباران فرودگاه حالتی از وحشت و خشم و انتظار مردم تهران و ایران را فراگرفت. خیابان های شهرخلوت شد و برق مناطق حساس حکومتی و خیابان های اطراف مناطقی که احتمال بمباران می رفت قطع شد. ساختمان های تلویزیون هم در تاریکی فرورفت. در صورتیکه خیلی از کارمندان به خانه رفته بودند برخی از آنها داوطلبانه خویش را به جام جم رساندند که پس از بمباران فرودگاه به جماران بروند و پیغام امام(ره) را ضبط کنند تا به اخبار ساعت ۸: ۳۰ برسانند. اما چون...
عبدالرضا اکبری، محمدیاشار افخمی و امیرحسین قاسمی در فیلم تلویزیونی «یازده دقیقه و سی ثانیه» ایفای نقش کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «چ» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۴: ۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: در اواخر مرداد سال ۱۳۵۸، دکتر مصطفی چمران از سوی دولت موقت مأموریت پیدا می کند به پاوه برود و درگیری داخلی به وجود آمده در آنجا را خاتمه دهد. سه رأس درگیری موردنظر را مردم پاوه، کردهای جدایی طلب و رزمندگان پاسدار می سازند. چمران با تاکید بر نگاه عرفانی و بینش صلح جویانه اش، هم باید در مقابل جسارت و میل به عدالت طلبی اصغر وصالی بعنوان فرمانده پاسداران مستقر در پاوه مقاومت کند و هم دکتر عنایتی بعنوان رئیس کردهای شورشی را قانع کند که دست از درگیری بردارد...
فریبرز عرب نیا، سعید راد، مریلا زارعی و بابک حمیدیان در فیلم سینمایی «چ» ایفای نقش کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «شکار» به کارگردانی «مجید جوانمرد»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهید دید: احمد با یک کامیون حامل گوشت به سمت پایتخت در حرکت است. او عجله دارد تا پیش از زایمان همسرش محموله را تحویل بدهد و به زادگاهش بازگردد. در یکی از شهرهای بین راه توقف می کند و همان لحظه انفجاری در میدان شهر رخ می دهد و مجسمه ای که قرار بوده روز بعد پرده برداری شود منهدم می شود. احمد به سرعت از محل می گریزد. مأموران امنیتی به او مظنون می شوند و بعد از آزادی، در راه بازگشت با جوانی به نام مصطفی همراه می شود که اخیرا از زندان آزاد شده است. مأموران جاده را بسته اند. مصطفی که مشغول رانندگی است. کامیون را از میان آنها عبور می دهد که...
پرویز پرستویی، مرحوم خسرو شکیبایی، عنایت بخشی، علی آقاجانیان، مرحومه مهری ودادیان، منیژه سلیمی، نقی سیف جمالی و مرحوم نعمت الله گرجی در فیلم سینمایی «شکار» ایفای نقش کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی کیا»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهید دید: یونس و علی، پدر و پسر خلبانی هستند که مأموریت ویژه آنها به پرواز درآوردن یک هواپیمای ایلوشین در تَدمُر به سمت دمشق است. آنها باید مردم تحت ظلم داعش را به وسیله این پرواز نجات دهند اما در این راه مشکلات زیادی در انتظار آنها است....
بابک حمیدیان، هادی حجازی فر، پیر داغر، خالد السید، رامی عطاالله، الیث المفتی و ژاله کاظمی در فیلم سینمایی «به وقت شام» هنرنمایی کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «صخره زرد» به کارگردانی «نیک والِلونگا»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی جیمز روسیو، مایکل باین، لنور آنریل و مایکل اسپیرز آمده است: مکس دی تیریک، یک هفت تیرکش شرور است که با گروهش قصد یافتن برادر و پسر برادرش را دارند که مکس ادعا می کند در مناطق متعلق به سرخ پوست ها گم شده اند. مکس به سراغ تام هتز می رود که خواهرش سارا بعنوان پزشک برای سرخ پوستان کار می کند و با آنها دوست و صمیمی است. هتز، مکس و گروهش را پیش سارا و سرخ پوستان می برند و سرخ پوستان موافقت می کنند فردی از خویش را با انها همراه سازد که راهنمایشان باشد، اما....
**************************************************
فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» به کارگردانی «کمال تبریزی»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان آمده است: شیرین قناد دختر یک خانواده قناد است او دانشجویی است که ماجرای آشنایی خود و خانواده اش با استاد دانشگاهش که در دل طبیعت درس هایی درباره محیط زیست به آنها آموزش می دهد را روایت می کند. از قضا این استاد ساده دل عاشق شیرین می شود، و شیرین هم که دوست دارد با استادش ازدواج کند همه خواستگار هایش را رد می کند، استاد فکر ساخت خانه ای می افتد که در مصرف انرژی بهینه و کم مصرف باشد و از انرژی های طبیعی استفاده نماید اما...
شهاب حسینی، نازنین بیاتی، نادر فلاح، نازنین فراهانی، پریوش نظریه و مهدی حسینی بجستانی در فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» بازی کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «تقلب» به کارگردانی «سومیک سن»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۴: ۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان این فیلم با بازی عمران هاشمی، شریا دانوانتاری و سیندادیپ چاترجی آمده است: ساتا جوان باهوشی است که در کنار پدر و مادر و خواهرش زندگی خوبی دارند. پدر ساتا آرزو دارد پسرش در رشته مهندسی و یا پزشکی در دانشگاه قبول شود و دخترش نوپور بزودی ازدواج کند و به خانه خودش برود. ساتا موفق می شود در رشته مهندسی پذیرفته شود. ساتا و خانواده اش به لحاظ مالی به سختی زندگی می کنند. تا اینکه درست در همان روزی که نتیجه امتحان ساتا می آید، مرد جوانی به نام راکش نزد او می رود و از ساتا می خواهد که از دانش و علمش برای کسب درآمد میلیونی استفاده نماید. راکش به ساتا پیشنهاد می دهد که به جای دانش آموزانی که نمی توانند در امتحانات پزشکی و مهندسی پذیرفته شوند و هوش بالایی برای درس ندارند، به جلسه امتحان برود، تا آنها ورودی دانشگاه شوند. ساتا به خاطر فقر مالی پیشنهاد راکش را می پذیرد. مدت زیادی نمی گذرد که...
**************************************************
فیلم سینمایی «راننده» به کارگردانی «جرمی راش»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می شود.
این فیلم با بازی فرانک گریلو، کاتلین کارمیچل و گرات دیلاهانت؛ درباره یلمن راننده ای حرفه ای است که به سبب همدستی در یک سرقت سه سال در زندان بوده و حالا پس از آزادی مقروض است و برای نجات خانواده اش تصمیم می گیرد رانندگی در سرقتی را که مردی مرموز به نام هندلر از راه دوستش کلی به او پیشنهاد داده بپذیرد. او مقرر است دو سارق را سوار کند و به محل بانک برده و پس از سرقت آنها را در محل تعیین شده پیاده کند. درست هنگامی که او سارقان را در محل بانک پیاده می کند تلفنی ناشناس به او می شود. مرد پشت خط هندلر یا همان کارفرمای اوست که از او می خواهد که بعد از آن که دو سارق پول ها را در صندوق عقب گذاشتند آنها را جا گذاشته و به تنهایی محل را ترک کند در غیر این صورت آن دو ویلمن را خواهند کشت. ویلمن همین کار را می کند و...
**************************************************
**** شبکه چهار سیما
فیلم سینمایی «نجات لنینگراد» به کارگردانی «الکسی کوزلوف»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۰: ۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.
در خلاصه داستان این فیلم درام جنگی با بازی مریا ملنیکووا، بوریس شرباکوف و جلامسکی آمده است: پاییز سال ۱۹۴۱، لنینگراد در جنگ جهانی دوم در محاصره است. مقرر است ارتش روسیه مردم را با کشتی و لنج های باقی مانده از شهر خارج کنند اما آلمان ها نمی خواهند کسی زنده از لنینگراد فرار کند. سرباز جوانی به همراه نامزدش که پرستار است مقرر است روی یکی از کشتی ها کار کند. کشتی توسط هواپیمای آلمانی مورد حمله قرار می گیرد اما سرباز جوان با شجاعت، یکی از هواپیماها را ساقط کرده و باعث نجات جان سرنشیان کشتی می شود.
**************************************************
فیلم سینمایی «جنگ جریان» به کارگردانی «آلفونسو گومز ریخون»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۲۰: ۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می رود.
این فیلم تاریخی با بازی بندیکت کامبریج، مایکل شنون و نیکولاس هولت؛ داستان رقابت بین دو تن از برترین و نابغه ترین مخترعان جهان یعنی توماس ادیسون و جرج وستینگهاوس و تلاشهای تسلا برای بسط جریان برق در مناطق مختلف است. ادیسون با کمک تسلا به دنبال گسترش برقی بدون خطر هستند اما رقیب او وستینگهاوس به دنبال ارائه برقی ارزان است. ادیسون که تجارت و جنگ جریان برق را به رقیبش باخته است. از پشت صحنه با کمک چند روزنامه نگار تلاش می کند به همه ثابت کند برق وستینگهاوس کشنده است. حتی ادیسون برای اثبات حرفش و بر خلاف میل باطنی اش به ساخت صندلی اعدام برای بهره گیری در زندان و با جریان برق وستینگهاوس کمک می نماید به شرط آن که نامش مخفی بماند اما...
**************************************************
**** شبکه پنج سیما
فیلم تلویزیونی «پل سفید» به کارگردانی «علی قوی تن»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه پنج پخش می شود.
این فیلم داستان بهاره یک دختر بچه ابتدایی است که یک سال پیش در جاده با والدینش تصادف کرده و ماشینشان به ته دره سقوط کرده است و پدرش فوت کرده است. بهاره هم مدتی در کما بوده است. او یک پایش کمی مشکل دارد و درست نمی تواند راه برود و در تست های مدرسه هم نتوانسته نمره بیاورد و مدیر مدرسه او را به مدرسه استثنایی می فرستد ولی مادر بهاره خیلی در مقابل این قضیه مقاومت می کند و می خواهد که دخترش به مدرسه خودش برگردد و مدیر به او می گوید که هر وقت آب در رودخانه زیر پل بیفتد بهاره هم می تواند به مدرسه برگردد چیزی که عجیب می نماید، بهاره هر روز روی پل می رود و به رودخانه خشکیده نگاه می کند که آرزویش بر آورده شود، تا این که...
بهاره نوروزی، حسین محمدیان، صدیقه نوروزیان، فریبا بجنوردی و امیر پاسبان در فیلم تلویزیونی «پل سفید» بازی کرده اند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «بازگشت» به کارگردانی «علی غفاری»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.
در این فیلم خواهیم دید: الهام با خبر فوت مادرش در خرداد ۶۸ از لندن عازم ایران می شود ولی به سبب مشارکت پدرش در دستگیری امام خمینی بعنوان راننده و از سویی به سبب سفارش های دوست پدرش آقای قوامی به دیدن پدرش نمی رود. الهام که به برخوردهای قوامی مشکوک شده است وانمود می کند که همه چیز را به پلیس گفته، قوامی هم با یک صحنه سازی پدر الهام را از دست مامورین قلابی خلاص می کند. با تیزهوشی الهام دست قوامی رو می شود ولی...
اتیلا پسیانی، حدیث فولادوند، رامبد شکرابی، هرمز سیرتی، سمیرا سیاح و زهرا سعیدی در فیلم تلویزیونی «بازگشت» بازی کرده اند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «نردبان» به کارگردانی «ولی باقری»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه پنج پخش می شود.
این فیلم درباره نرگس دختری است که سال جاری سال به تکلیف رسیدن اوست و مقرر است که همه بچه ها در جشن تکلیفشان با چادر حاضر شوند. مادر نرگس به اتفاق دختر همسایه شان کوثر برای خرید چادر می روند و دو چادر هم شکل برای آنها می دوزند. در روز جشن تکلیف چادر نرگس و کوثر که از او کوچک تر است با هم عوض می شود و نرگس در مدرسه متوجه می شود که چادرش کوتاه است و به خانه برمی گردد و بالاخره چادرش را می گیرد ولی موقع برگشت چادرش به یک میخ در دیوار گیر کرده و پاره می شود و...
آیلین باقری، نازنین زهرا متقیان، زهرا نجفی، شیما افسری و ریحانه متقیان در فیلم تلویزیونی «نردبان» هنرنمایی کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «آن سوی مه» به کارگردانی «منوچهر عسگری نسب»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود.
در این فیلم خواهیم دید: مهدی قوامی بعد از دریافت حکم فرمانداری یکی از شهرهای شمالی برای انجام وظیفه با اتومبیل شخصی عازم منطقه می شود. سه مرد که در تعقیب او هستند، مرد دیگری را، که اتومبیلی شبیه اتومبیل قوامی دارد، به قتل می رسانند. در جاده مهاجمان با دیدن قوامی متوجه اشتباه خود می شوند و او را تعقیب می کنند. شب هنگام مه غلیظی جاده را می پوشاند. مهاجمان بر اثر ریزش کوه کشته می شوند. اتومبیل قوامی هم به سبب مه به رودخانه سقوط می کند. اما...
علیرضا شجاع نوری، ایرج طهماسب، سارا نجفی، میترا قمصری، ابوطالب نجفی و ملیحه نیکجومند در فیلم سینمایی «آن سوی مه» هنرنمایی کرده اند.
**************************************************
فیلم سینمایی «آن سوی پرچین» به کارگردانی «تیم جانسون»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه پنج پخش می شود.
در خلاصه داستان آمده است: حیوانات از خواب زمستانی بیدار شده اند، آنها یک پرچین بزرگ را درست وسط جنگل می بینند. وینست خرس می بیند که غذاهایش توسط آرجی راکون به سرقت رفته است. آرجی از او فرصت یک هفته ای می خواهد، تا آنها را به او برگرداند. در جنگل غذایی یافت نمی گردد اما حیوانات می گویند که آن سوی پرچین غذا یافت می شو. آرجی با سایر حیوانات طرح دوستی می ریزد تا بتواند از آنها برای جمع آوری غذا و بازگرداندن آن به وینسنت کمک بگیرد ولی ورن لاک پشت مخالف است تا...
**************************************************
فیلم سینمایی «جاسوس نامریی» به کارگردانی «جاز بون»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.
این فیلم با بازی لوئیس کو، نیک چیونگ و فرانسیس نگ؛ درباره تسای و آردی دو پسر بچه بازیگوش و باهوش است که یک روز توسط افراد ناشناسی ربوده می شوند. تسای از دست ربایندگان فرار کند ولی برمی گردد که آردی را نجات دهد که او را هل می دهند و کمرش به سنگ تیزی روی زمین برخورد می کند و به شدت زخمی می شود. ربایندگان موفق می شوند تسای زخمی را هم با خود ببرند. سال ها بعد آردی در اداره پلیس ویژه هنگ کنگ با نام چینگ تو کار می کند. او و چنگ که همان تسای است، هر دو توسط مربی شان یپ برای کار پلیسی آموزش دیده اند و الان مامورند تا درباره دختر جوانی به نام یوهوای اطلاعات بگیرند. یوهو ای ظاهرا روی فایلی اطلاعاتی از یک سازمان مخوف تبهکاری دارد. سازمانی که کودکان خردسال را می رباید و آنها را برای خرابکاری های آینده آموزش می دهد. یوهوای خود قربانی این گروه تبهکاران است و...
**************************************************
**** شبکه شما
فیلم تلویزیونی «تیغ و ترنج» به کارگردانی «آرش سجادی حسینی»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان آمده است: نسرین افضل دختر شجاع و جسوری است که در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل است. زمان سلطنت شاه و کشف حجاب است و در مدرسه خفقان شدیدی حاکم است. نسرین به همراه دوستانش در مدرسه کارهای انقلابی دارند و بارها تا مرز به دام افتادن به دست ساواک پیش می رود. بعد از پیروزی انقلاب نسرین وارد گروه جهاد سازندگی می شود. وی در آنجا با پیرزنی به نام بی بی که نابیناست و در انتظار بازگشت پسرش است مواجه می شود. بی بی زن بسیار سرسختی است و نسرین به سختی در پیله تنهایی او نفوذ می کند و از شخصیت بی بی تأثیر زیادی می گیرد، پسر بی بی شهید می شود وی در وصیتش محل دفنش را کردستان معرفی کرده است که...
آزاده مهدی زاده، حسین معلومی، رامتین خداپناهی، عنایت بخشی و افسر اسدی در فیلم تلویزیونی «تیغ و ترنج» بازی کرده اند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «تو می مانی» به کارگردانی «حمید بهمنی»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
داستان فیلم از این مقرر است که حبیب یکی از کهنه رزمندگان سپاه پاسداران مجبور می شود گذشته خود و همسرش را برای تنها دخترش تعریف کند. حبیب در اوایل انقلاب به دعوت یکی از دوستانش وارد سپاه ارومیه می شود، بعد از چندی همسر حبیب توسط منافقین به گروگان گرفته می شود، تا در تبادل آزادی وی حبیب اطلاعات سپاه را به آنان منتقل کند، حبیب مبحث را به مهدی بازگو می کند و طی عملیاتی همسر حبیب ازاد و منافقین هلاک می شوند، اما همسر حبیب...
در فیلم تلویزیونی «تو می مانی» امیر محمد زند، سوگل طهماسبی و بابک انصاری هنرنمایی کرده اند.
**************************************************
فیلم تلویزیونی «فصل شکار» به کارگردانی «ایمان افشاریان»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۳: ۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان آمده است: یارمحمد که حدود ۲۰سال پیش، شکار را ترک کرده، به پاسگاه می رود تا با وساطت، پسرش را که به شکار غیر قانونی رفته آزاد کند، پسر تعهد می دهد که دیگر سراغ شکار نرود، یارمحمد پسر دیگری هم دارد که زنش آبستن است، و دلش گوشت کبک می خواهد، یارمحمد برای این که عروسش را خوشحال کند به فکر شکار کبک می افتد، اما چون مجوز شکار ندارد می کوشند پنهانی این کار را انجام دهد، یارمحمد بیماری دیابت دارد و این سبب نگرانی همسرش می شود و همسرش داروهایش را برای او به کوهستان می برد، یار محمد که باردیگر قصد شکار به سرش زده با محیط بانی که خودش قبلا شکارچی بوده و خاطره تلخی از آخرین شکارشان دارند، درگیر می شوند، در این در گیری، مار محیط بان را نیش می زند و یار محمد برای نجات محیط بان مار را با تیر می کشد و...
محمود پاک نیت، حبیب دهقان نسب، زهرا سعیدی، مسعود شریف و ایمان افشاریان در فیلم تلویزیونی «فصل شکار» بازی کرده اند.
**************************************************
**** شبکه کودک
انیمیشن سینمایی «بازمانده» به کارگردانی «احسان طاهری»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.
داستان درباره فرحان، یک نوزاد فلسطینی است که پدر و مادرش توسط اشغالگران قدس کشته می شوند.
*****************************************
انیمیشن سینمایی «افسانه ماردوش-۳» به کارگردانی «حسین مرادی زاده»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: آبتین، به جرم تیراندازی به سمت ضحاک، بی گناه به دار آویخته می شود؛ در صورتیکه تیر را شخص دیگری انداخته بود. همزمان با این واقعه همسر او فرانک، پسری به دنیا می آورد و نام او را فریدون می گذارد. فرانک به خاطر فرمان ضحاک که دستور قتل عام کودکان را صادر کرده بود، به کوهستان و جنگل می گریزد تا جان فریدون را نجات دهد، اما در جنگل با سواری ناشناس روبه رو می شود...
**************************************************
فیلم سینمایی «گلابی غول پیکر» به کارگردانی «ناسبی فیک و جورجن لیردام»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهید دید: زندگی در سولبی خوب و صلح آمیز است تا یک روز شهردار شهر گم می شوند و مقرر است دستیار شهردار به جای او انتخاب گردد. دستیار می خواهد ساختمان بلندی را برای شهرداری بسازد که جلوی خورشید را می گیرد و مردم شهر از این مساله ناراحتند. بچه فیلی به نام سباستین و دوست گربه اش میچو پیامی از شهردار گمشده در یک بطری در دریا پیدا می کنند و در می یابند که وی در یک جزیره مرموز گمشده است آنها به همراه مخترع باید یک سفر خطرناک برای کمک به نجات شهردار و آوردن او به خانه را شروع کنند و برای این سفر یک گلابی غول پیکر را تبدیل به کشتی ماجراجوییشان می کنند و...
**************************************************
**** شبکه امید
فیلم سینمایی «پا به پای آفتاب» به کارگردانی «رسول بابارضا»، چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۷: ۴۵ از شبکه امید پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: قشون دولتی برای سرکوب عشایر بختیاری در راه خود از اطراف خمین در حال گذر بودند که گرفتار مشکل در تهیه آذوقه می شوند. آنها با تبانی با راهزنان منطقه، کاروان زیارتی خمین را در مقابل باج و خراج گروگان می گیرند. در این میان روح الله از جوانان شهر به همراه دیگر دوستان خود دسیسه‌ی راهزنان را ناکام می گذارند...
**************************************************
فیلم سینمایی «افسانه درخت» به کارگردانی «ج. آ. بایونز»، پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۷: ۴۵ از شبکه امید پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی لوئیس مک داگلاس، سیگورنی ویور و فیلیسیتی جونز خواهیم دید: مادر کانر سرطان دارد. او مدت ها است که کابوس از دست دادن مادرش را دارد ولی با این قضیه کنار نیامده است و سبب رفتار نامناسب او شده است. وی در خیال خود درختی را می بیند و درخت برای او داستان هایی را نقل می کند و در نهایت کانر با از دست دادن مادرش کنار می آید...
**************************************************
فیلم سینمایی «یک پلیس و نصفی» به کارگردانی «جاناتان آ روزنبام»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۷: ۴۵ از شبکه امید پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم با بازی لو دیاموند فیلیپس، لولو ویلسون و جنت کیدر آمده است: کارینا یک دختر ۱۲ ساله مدرسه ای است که مدام نقش پلیس ها را در مدرسه دارد و دوست دارد که پلیس باشد او با کاراگاه سیمونز آشنا می شود و می کوشد که به او کمک نماید. ولی کاراگاه سیمونز از او می خواهد که در کارهایش دخالت نکند و بارها او را از این کار منع می کند. ولی همیشه سر وکله کارینا پیدا می شود. کارگاه سیمونز و کارینا یک کارخانه خارج از شهر پر از پهبادهای خرابکار پیدا می کنند و با آنکه کاراگاه سیمونز از سوی رئیس پلیس معلق شده است نشان و اسلحه اش به او برمی گردد. با تلاش و زحمات کاراگاه سیمونز بالاخره یک نفر را دستگیر می کنند ولی او تبهکار نیست و...
**************************************************
**** شبکه افق
فیلم سینمایی «۱۲ سال بردگی» به کارگردانی «استیو مک کوئین»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم با بازی چیویتل اجیوفور، مایکل فاسبندر و بندیکت کامبربچ آمده است: سال ۱۸۴۱، سالومون نورثاپ یک سیاهپوست آزاد است که با همسر و فرزندانش زندگی می کند. او با نواختن ویولن امرار معاش می کند. یک شب توسط چند نفر اراذل و اوباش اغفال شده، به وسیله آنها مسموم و بعنوان برده فروخته می شود. به هوش که می آید، خویش را در غل و زنجیر می بیند. سپس به مزارع پنبه در جنوب آمریکا برده می شود و...
**************************************************
فیلم سینمایی «شیر خفته» به کارگردانی «محمود کوشان»، جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۸: ۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
این فیلم به صورت داستان به روایت حال و احوال عصر ناصری، در جریان قیام تنباکو می پردازد، که از سیاست دخالت استعماری انگلیس و روسیه تزاری که به دنبال چپاول ایران باهم رقابت دارند تا قیام مردم و لغو قرارداد امتیاز انحصار توتون و تنباکو (رژی) روایت می کند.
عزت اله انتظامی، منوچهر فرید، همایون اشکان و جهانگیر صمیمی فرد در فیلم سینمایی «شیر خفته» ایفای نقش کرده اند.
**************************************************
**** شبکه نمایش
فیلم های سینمایی و تلویزیونی «صنوبر» به کارگردانی «مجتبی راعی»، «نبرد جبار»، «شمالگان»، «آن چه در پنج روز به نیمه شب گذشت ۲»، «اینجا چراغی روشن است» به کارگردانی «رضا میرکریمی»، «هریت» و «کوهستان» چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱، ۲۳ و ۱ صبح از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
**************************************************
فیلم های سینمایی و تلویزیونی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی»، «آن سوی اقیانوس»، «قیام»، «مارپیچ ۱»، «شب واقعه» به کارگردانی «شهرام اسدی»، «بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین» و «در گرمای شب» پنج شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱، ۲۳ و ۱ صبح از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
**************************************************
فیلم های سینمایی و تلویزیونی «خانه ای کنار ابرها» به کارگردانی «سید جلال دهقانی اشکذری»، «نامزدی طولانی»، «پس از طوفان»، «مارپیچ ۲»، «قاعده بازی» به کارگردانی «احمدرضا معتمدی»، «استاد دروغ» و «دزد پاریسی» جمعه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱، ۲۳ و ۱ صبح از شبکه نمایش پخش می شود.1399/03/15
14:37:58
5.0 / 5
1519
تگهای خبر: آموزش , اثر , برند , تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز