علی جون
علی جون

ابراز تعجب سیدجواد هاشمی از تغییر نکردن یکی از مدیران تلویزیون

ابراز تعجب سیدجواد هاشمی از تغییر نکردن یکی از مدیران تلویزیون

علی جون: سید جواد هاشمی درباره تغییر مدیران تلویزیونی با اعلان اینکه شناختی از معاون جدید سیما ندارد، از این که مدیران چندین شبکه تلویزیونی همچون شبکه های یک و دو سیما تغییر کردند اما مدیر شبکه سه با همان رویکرد گذشته، بر جای خود باقی است، ابراز تعجب کرد.


سیدجواد هاشمی ـ بازیگر و کارگردان ـ در گفت وگویی با ایسنا درباره انتخاب معاون جدید سیما و در پی آن تغییر مدیران شبکه های تلویزیونی و نیز جوانگرایی در سازمان صدا و سیما، چنین اظهار داشت: من شناختی از ایشان (معاون سیما) ندارم و درباره شخص ایشان نمی توانم اظهار نظر کنم، اما بطور کلی فکر می کنم صداوسیما باید به جوان ها سپرده شود.
بیشتر بخوانید:
* مردم دنبال سریالی هستند که یک ساعت به هیچ چیز فکر نکنند
* مهدی فخیم زاده: نتیجه این تصمیمات ۲ سال دیگر مشهود می شود
هاشمی از سه عنصر مهم نام برد که باید مورد توجه مدیران تلویزیونی باشد و در توضیح این سه عنصر اظهار داشت: اولی به روز شدن تلویزیون است. عنصر دوم که با اهمیت تر از اولی است، بازگرداندن مخاطب جوان به تلویزیون است. بیشترین افراد جامعه ما را جوانان می سازند اما متاسفانه کمترین تعداد بیننده تلویزیون هم جوان ها هستند. اگر که یک جوان تصدی امور را در دست بگیرد، شاید این معضل حل شود؛ شاید جوانگرایی به این مشکل کمک نماید. عنصر سوم شجاعت است که باز از دو عنصر اول مهمتر است. شجاعت جوان ها شاید بیشتر باشد. الان متاسفانه افرادی که پا به سن گذاشته اند، از هم می ترسند. واقعا در تلویزیون بحث ممیزی و سانسور روز به روز دارد بدتر می شود. فیلم هایی که ۱۰ سال قبل از تلویزیون پخش شده الان باردیگر ممیزی می شود و بعد پخش می شود که باید به این کار خندید. شاید جوان ها بتوانند با شجاعت، حداقل قسمتی از مافات را جبران کنند.
این بازیگر در پاسخ به این که پیشنهادش به مدیران جدید تلویزیون و معاون سیما برای بهبود اوضاع تلویزیون چیست؟ اظهار داشت: باید به روز باشند و حواسشان به این باشد که تماشاگران جوانشان را حدودا از دست داده اند. اگر بخواهم بدون سانسور حرف بزنم، نخستین مطلبی که باید بگویم، درباره مدیر شبکه سه است؛ اغلب مدیران عوض شدند و ایشان عوض نشد! شبکه جوان دست ایشان است و کمتر جوانی شبکه سه را می بیند. این که فوتبال را می بینند بحث دیگری است، فوتبال را از رسانه های دیگر هم می توانند ببینند. به جز فوتبال، جوانان چه برنامه ای را از شبکه سه دنبال می کنند؟ اصلا خود مدیر شبکه متوجه این شرایط است؟ واقعا متعجبم! آقای فروغی دوست ما هم هست ولی واضح می گویم ایشان هیچ وقت به درد مدیریت در صدا و سیما نمی خورد و الان هم نمی دانم چطور هنوز هست.
هاشمی در آخر عنوان کرد: به اعتقاد من معاون جدید سیما اگر مقرر است که موفق شود، بدون پروا و ترس باید همه نگاه تلویزیون را تغییر دهد وگرنه روز به روز بیننده اش را از دست می دهد. رئیس سازمان صداوسیما این مساله را کاملا شفاف عنوان نمود که ما بیننده هایمان را از دست داده ایم. اگر می خواهند روح تازه بدمند، همین که مدیران را عوض کرده اند یعنی خواسته اند این کار را انجام دهند، ولی مدیر شبکه سه را عوض نکردند!
منبع:

1401/03/13
17:56:26
5.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز