علی جون
اصغر سمسارزاده:

مهدی صباغی یک جنتلمن شریف بود

مهدی صباغی یک جنتلمن شریف بود

علی جون اصغر سمسارزاده: مهدی صباغی یک جنتلمن شریف بود


اصغر سمسارزاده در گفت و گویی با ایسنا درباره خاطراتی از زنده یاد مهدی صباغی این هنرمند فقید را به یک جنتلمن شریف و سرسنگین تعبیر می کند و می گوید: حیف شد، سبب تأسف بود درگذشت مهدی صباغی عزیز، روحش شاد باشد. به جامعه هنری و برنامه "صبح جمعه با شما" تسلیت می گویم. طی این سالهایی که با ایشان کار کردم خیلی شوخی کردم خیلی اذیتش کردم امیدوارم مرا ببخشد.
وی درباره انتشار فیلمی در فضای مجازی که در ارتباط با برنامه "صبح جمعه با شما" بود و مرحوم صباغی در اوج بیماری اش برای ضبط برنامه حاضر شده بوددر توضیحاتی به جزئیات این فیلم اشاره می کند و می گوید: متاسفانه ایشان به علت قند بالا و بیماری های دیگر واقعاً مدت زیادی اذیت شدند و شرایط سختی داشتند. روحش شاد باشد. فیلمی که از ما منتشر گردید در اوج کرونا و اواخر سال ۹۹ بود. به یاد دارم ایشان را برای برنامه "صبح جمعه با شما" به رادیو آوردیم. من از ایشان خاطره های بسیاری دارم. تنها کسی که خیلی با آن مرحوم شوخی می کرد خود من بود، اصلاً در فیلمی هم که انتشار یافته شوخی ها کاملاً محسوس و مشخص است. جملاتی هم که به کار بردم صرفا برای شوخی و خنده بود تا روحیه ایشان حفظ شود.
سمسارزاده ادامه می دهد: حمید الله یاری دوست عزیزمان که ویلچر ایشان را در فیلم هدایت می کرد، مهدی را از کرج به رادیو آورده بود، ما همان روز برای "صبح جمعه با شما" ضبط داشتیم و گروه کاملاً شاد بودند اما هم اکنون با درگذشتش شادی را با خودش برد. من در آن فیلم شوخی کردم و گفتم ایشالا با کرونا همه ما نابود می شویم، یادش بخیر.
این هنرمند سپس درباره بهترین خاطره اش از مرحوم مهدی صباغی خاطرنشان می کند: سریال "محکومین" تنها کار تصویری مشترک من و حمید بود که برای شبکه یک سیما به کارگردانی آقای سیدحاتمی و تهیه کنندگی بهروز مفید ساخته شد، یادش بخیر. من و آقای صباغی در یک قسمت از این سریال نقش دو رفیق را باهم بازی می کردیم که نقش دو پیرمردی را داشتیم که در خانه سالمندان کار می کردیم. ما خاطرات بسیار خوبی باهم داریم. به نظرم یکی از کارهای ماندگار آقای صباغی همین سریال محکومین بود.
سمسارزاده همینطور اظهار می کند: ۴۰ سال در رادیو با ایشان کار کردم. ابتدا در کار آقای حمید منوچهری با حمید صباغی آشنا شدم و از آن بعد از سالیان سال باهم کار کردیم و دوست شدیم. او انسان بسیار شریف، مودب با لهجه مشهدی خاصی بود و همیشه تلاش می کرد لهجه اش را در کارش پنهان کند اما همیشه یک جا بیرون می زد(با خنده) بنابراین من هم خیلی اذیتش می کردم فقط امیدوارم مرا ببخشد چون تمام شوخی هایم از روی دوست داشتن و عشق بود. ما باهم در رادیو فراوان همکاری داشتیم ازاین رو تمام خاطرات من با ایشان فقط در رادیو رقم خورد. مرحوم صباغی انسان شریف، با وقار، سنگین و بسیار آدم خوبی بود، خدا رحمتش کند. از بامداد که خبر درگذشتش را شنیدم اعصاب و روانم خراب است اما چه نماییم که با خواست خداوند نمی گردد کاری کرد.
این هنرمند پیشکسوت در انتها ضمن تشکر از خبرگزاری ایسنا خاطرنشان می کند: از خبرگزاری ایسنا سپاسگزارم که یاد ایشان بود و برایتان پرارزش بود. این برایم خیلی مهم می باشد که خبرگزاری مثل ایسنا به فکر این مساله افتاد. روحش در آرامش مهدی عزیز.منبع:

1401/03/14
13:32:13
5.0 / 5
482
تگهای خبر: برنامه , رادیو , سریال , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون