علی جون
علی جون

روزنامه ها از تلافی پوتین نوشتند

روزنامه ها از تلافی پوتین نوشتند

علی جون: روزنامه های جهان همچنان از جنگ اوکراین و روابط روسیه با غرب می نویسند؛ نگاه بعضی از روزنامه ها هم به انتخابات در فرانسه است.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آنچه در ادامه این مطلب می خوانید، مروری بر مهم ترین عناوین خبری روزنامه های جهان به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ است:

تلافی روسیهنگاه روزنامه های جهان هنوز هم به اوکراین است. ال پائیس در اسپانیا نوشت: لیتوانی، مانع حمل و نقل کالاهای روسی به کالینین گراد شد. روسیه می گوید تلافی خواهیم کرد. بیشتر از یکصد و نوزده روز از جنگ در اوکراین گذشته است.
در نگاهی دیگر، در اوج تحریم های جنگی، به قول غرب، روسیه، بیش ترین ذخایر نفت چین را تأمین می کند.
دیلی میل هم در انگلیس نوشت: زنگ خطر در بروکسل، در اتحادیه اروپا به صدا در آمد. در انتظار تلافی روسیه، در ممنوع ساختن حمل و نقل کالاها از جانب لیتوانی باشید.

تابستانی داغ در فرانسهنگاه نخست روزنامه های فرانسه هنوز، به تمامی به انتخابات پارلمانی فرانسه است.
پاریزین: یک بحران سیاسی پنهان، بر صحن می آید.
لوموند: مکرون، آزمون رهبری دولت بی اقتدار در فرانسه را در پیش دارد.
ژون آفریک: نمایندگان مجلس ملی، تابستانی داغ و پر تکاپو را در راه دارند.
لوفیگارو، آرای معناداری به صندوق های رای مجلس سرازیر شدند.
نقطه آغازی در زندگی سیاسی فرانسه رقم خورد. مارین لوپن نامزد شکست خورده انتخابات رئیس جمهوری، برای مجلس، آستین ها را بالا زده است.

مجلس جوانژان لوک ملانشون، در نگاه نخست روزنامه های فرانسه است. یک چپ تندگرا، که می خواهد مخالفان مکرون را در مجلس آن کشور به صف کند. لوموند نوشت: او به سمت نخست وزیر تازه انتخاب شده مکرون، تیر خلاص شلیک کرد. می گوید« الیزابت بورن»، حالا قانونی نیست. بانو الیزابت بورن، استعفای خویش را به مکرون داد. رئیس جمهوری نپذیرفت و او فعلاً مانده است تا مجلس جوان چه بگوید. بیشتر از سیصد و دو تن از نمایندگان مجلس جوان اند. و این جمهوری پنجم فرانسه را رنگی تازه داده است.

در حاشیه خبرها آمده است:

آنتی بیوتیک های آیندهآنتی بیوتیک های آینده، پنهان، در زیر پای شماست. این عنوان نخست بخش دانش روزنامه ِی لوفیگارو است. می نویسد: دانشگاه پاریس، انواع نمونه خاک ها را برای یافتن آنتی بیوتیک آینده، به لابراتوار می برد. بیشتر از هشتاد درصد آنتی بیوتیک های امروز، از باکتری هایی به دست می آیند، که زنده در دل خاک اند. ازاین رو است که پژوهشگران، چشم به خاک زیر پای آدم ها برای یافتن آنتی بیوتیک های آینده دوخته اند. یافتن آن نیاز فوری است، چون که مقاومت باکتری ها در مقابل آنتی بیوتیک ها، سخت افزایش پیدا کرده و پر خطر است. یک تهدید واقعی برای سلامت انسان. نشریه علمی «لنسر» می نویسد، پژوهشگران به این کشف نزدیک شده اند.
(عکس های این گزارش تزیینی هستند)1401/04/03
10:21:00
5.0 / 5
485
تگهای خبر: رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
علی جون - سرگرمی و طنز