علی جون

نشست نمایندگان ۲ پلت فرم با مدیران ساترا

نشست نمایندگان ۲ پلت فرم با مدیران ساترا

علی جون: مدیران شاتل و نماوا در نشست مشترک با رئیس و قائم مقام ساترا بر لزوم همدلی و همراهی رسانه های صوت و تصویر فراگیر با سازمان صداوسیما و ساترا در رعایت قوانین کشور تاکید کردند.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی ساترا، شجاع الدین میرطاووسی عضو هیات مدیره شاتل و محمدحسن شانه ساز زاده مدیرعامل نماوا با حضور در سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر(ساترا) ضمن برگزاری نشست با رئیس و قائم مقام این سازمان، نظرات خودرا درباره ی مسایل حوزه صوت و تصویر فراگیر بیان نمودند.
مدیر عامل نماوا در این جلسه ضمن تاکید بر همدلی و همراهی نماوا با صدا و سیما و ساترا در رعایت قوانین کشور اشاره کرد: لزوم وجود نهاد تنظیم گر برای ساماندهی صنعت و نقش سازنده در تنظیم بازار محتوا در فضای مجازی یک امر لازم است.
میرطاووسی و شانه ساز زاده در ادامه بر لزوم تسریع در پاسخ گویی ساترا به درخواست های پلت فرم ها تاکید نمودند و گفتند: از جانب شاتل به پلت فرم های دانلودی متخلف که محتوای مجرمانه بارگذاری می کنند هیچ سرویسی ارائه نخواهد شد.
سعید مقیسه و محسن قائمی نسب، رئیس و قائم مقام ساترا نیز از ارائه محتوای حمایتی صداوسیما به نماوا و دیگر پلت فرم های مجوزدار خبر دادند و برای نحوه پوشش مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ بوسیله رسانه های صوت و تصویر فراگیر با این دو مدیر عالی رتبه شاتل و نماوا گفت و گو کردند.
در این جلسه قرار شد درباب موانع تسریع در فرآیندهای صدور مجوز تولید و انتشار، مطالعات لازم در کمترین زمان ممکن صورت گیرد و این موانع با در نظر گرفتن اسناد بالادستی و قوانین کشور و در چهارچوب این اسناد و قوانین برطرف شوند.
همین طور شانه ساز زاده بعد از اختتام نشست درباب اخبار برخی رسانه ها درباب لغو مجوز نماوا به روابط عمومی ساترا اعلام نمود: لغو مجوز نماوا موضوعی کذب است. هرچند در گذشته چالش هایی وجود داشته است اما حالا در نشست های مشترک و باتوجه به تاکید هر دو طرف بر اجرای قوانین و توجه به اسناد بالادستی، این چالش ها در حال برطرف شدن هستند.
او در آخر اشاره کرد: جایگاه قانونی ساترا در زمینه تنظیم گری صوت و تصویر فراگیر مورد احترام است و نماوا خودرا متعهد به قوانین کشور و حاکمیت می داند و به عنوان عضوی از خانواده شاتل ضمن آشنایی با ادبیات حوزه تنظیم گری، حداکثر تعامل را با ساترا به عنوان نهاد تنظیم گر خواهد داشت. تنظیم گری در بازار نقشی بسیار سازنده دارد و حل مشکلات، به توسعه بازار کمک خواهدنمود و توسعه بازار منجر به بهبود اشتغال آفرینی در زمینه صوت و تصویر فراگیر خواهد شد.
منبع:

1401/05/01
12:29:05
5.0 / 5
465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲