علی جون
علی جون

همنوایی شعر و موسیقی در پروژه رادیو و تلویزیونی برای امام حسین(ع)

همنوایی شعر و موسیقی در پروژه رادیو و تلویزیونی برای امام حسین(ع)

علی جون: پروژه رادیویی و تلویزیونی «دریاست حسین»، کلید خورده و درحال تدوین است و از اول محرم امسال از تلویزیون پخش خواهد شد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی دفتر شعر و موسیقی سازمان صدا و سیما، محمدحسینی باغسنگانی ـ تهیه کننده این مجموعه تلویزیونی ـ با تاکید بر اهمیت شعر در برخورد با مقولات دینی اظهار داشت: آنچه مخاطب در مجموعه «دریا در غدیر» شاهد بود در مجموعه تلویزیونی «دریاست حسین» عمق یافته و گسترش گرفته است. تعداد شاعران افزوده شده و آثار ادبی در این مجموعه توسط شخص شاعر به مخاطب ارائه می شود.
در این مجموعه تلویزیونی که راوی شعر امروز درباره موضوعات مختلف است، واژه ها در همنوایی با موسیقی آهنگسازی سعید عظیمی به گوش می رسند. این مجموعه را مسعود شایان کارگردانی می کند و محمد سعید شایان میکس و هم نوایی این مجموعه نماهنگ را بر عهده دارد.
این مجموعه تلویزیونی در دفتر شعر و موسیقی سازمان صدا و سیما تهیه و تولید می شود و انتشار این مجموعه نماهنگ با حضور شاعران کشور بصورت آلبوم تصویری، از ایده های بعدی این مجموعه تلویزیونی خواهد بود.
مجموعه رادیویی و تلویزیونی «دریاست حسین» از روز شنبه هشتم مرداد ماه اول محرم از تلویزیون در فواصل برنامه ها پخش خواهد شد.
شاعرانی چون قادر طهماسبی فرید، سید عبدالله حسینی، احمدحسین پور علویه، پونه نیکوی، مرتضی حیدری آل کثیر، سید ابوطالب مظفری از کشور افغانستان، مرتضی امیری اسفندقه، سیدمحمدجواد شرافت، نغمه مستشارنظامی، علیرضا قزوه، حسنا محمدزاده، محمد میرزایی تجاری، سید احمد شهریار از کشور پاکستان، سید سکندر حسینی بامدادان از کشور افغانستان شعرشان را در این مجموعه نماهنگ تلویزیونی اجرا کرده اند که در ایام محرم از کلیه شبکه های رادیویی و تلویزیونی پخش می شود.
منبع:

1401/05/04
22:17:23
5.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز