علی جون
مرعشی عنوان كرد؛

تمامی حجاج بستری در بیمارستان های سعودی به کشور منتقل شدند

تمامی حجاج بستری در بیمارستان های سعودی به کشور منتقل شدند

به گزارش علی جون رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اظهار داشت: سال جاری نزدیک به ۴۰ هزار زائر به حج اعزام شدند که با عنایت به زمان محدود آماده سازی، حجم زیادی از وظایف در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به این که آخرین کاروان حجاج ایرانی روز گذشته به کشور برگشتند، اظهار داشت: ساعاتی بعد از بازگشت آخرین کاروان حج از عربستان سعودی به ایران، آخرین تیم مرکز پزشکی حج و زیارت هم عازم ایران شدند تا عملیات جمعیت هلال احمر در حج تمتع ۱۴۰۱ به پایان رسد. وی ادامه داد: خوشبختانه تمامی حجاج در سلامت کامل به سر می برند و تمام بیماران بستری در بیمارستان های سعودی به کشور منتقل شدند و مشکل خاصی در این حوزه وجود ندارد. این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: سال جاری نزدیک به ۴۰ هزار زائر به حج اعزام شدند که با عنایت به زمان محدود آماده سازی، حجم زیادی از وظایف در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد و در همین مدت زمان کوتاه مراکز درمانی هلال احمر در مکه، مدینه، منا و عرفات راه اندازی شدند. مرعشی افزود: در مجموع ۴۶۴ نفر از حجاج در مراکز درمانی بستری و نزدیک به ۹ هزار خدمت پاراکلینیکی و بیشتر از ۳۵ هزار خدمت پرستاری و جراحی کوچک در مراکز درمانی هلال احمر به حجاج عرضه شد. رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت ضمن اشاره به سایر خدمات عرضه شده به زائرین خاطرنشان کرد: بیشتر از ۶۷ هزار نسخه در مراسم حج تمتع ۱۴۰۱ صادر و بیشتر از ۷۲ هزار ویزیت هم توسط پزشکان اعزامی صورت گرفته است. در مجموع بالغ بر ۲۱۴ هزار خدمت در طول مدت برگزاری مراسم حج به زائرین عرضه شد. وی ادامه داد: متأسفانه در مراسم حج سالجاری ۳ نفر از زائرین جان خویش را از دست دادند که دو نفر از آنها خانم و یک نفر هم آقا بوده است.
مرعشی ضمن اشاره به همکاری خوب مجموعه بهداشتی عربستان سعودی با جمعیت هلال احمر، اظهار داشت: بعد از دیدار کولیوند با رئیس هلال احمر عربستان سعودی، توافقات خوبی صورت گرفت و همکاری با هلال احمر سعودی به شکل خوبی در مراسم حج صورت گرفت و بهترین خدمات به حجاج عرضه شد.


منبع:

1401/05/09
13:08:13
5.0 / 5
381
تگهای خبر: برند , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون