علی جون
علی جون

عکسی دردناک از التماس یک مادر برای آزادی فرزندش

عکسی دردناک از التماس یک مادر برای آزادی فرزندش

علی جون: برنامه «عکس های تکان دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در این قسمت به نمایش و بررسی عکسی از «آنتونی سوآو» از لحظه التماس یک مادر کره ای برای آزادی فرزندش می پردازد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی موثر و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از یک زن کره ای رفته که پس از دستگیری پسرش در جریان اعتراضات در این کشور، خودرا به سپر نیروهای ضدشورش چسبانده است.

این عکس در خلال اعتراضات مردمی کره جنوبی نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال ۱۹۸۷ گرفته شده است. در این عکس، مادر یکی از بازداشت شدگان خودرا به سپر نیروهای ضدشورش می چسباند و برای آزادی پسرش به آنها التماس می کند.

این عکس بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت و توانست در سال ۱۹۸۸، جایزه «ورلدپرس فدر این برنامه به بررسی ابعاد این تصویر موثر و کارنامه آنتونی سوآو پرداخته و تاریخ گذر کره جنوبی به سمت دموکراسی بعد از اعتراضات سال ۱۹۸۷ مرور خواهد شد. وتو» را از آن خود کند.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز پنجشنبه۱۳ مرداد ماه ساعت ۰۴: ۱۵ بامدادان به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱: ۱۵، ۱۵: ۱۵ و روز جمعه ساعت ۱۳: ۱۵ برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

منبع:

1401/05/13
12:31:01
5.0 / 5
503
تگهای خبر: برنامه , جایزه , رسانه , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
علی جون - سرگرمی و طنز