علی جون
علی جون

چهره ابتهاج چقدر به جایگاهش در رسانه قدرت داد؟

چهره ابتهاج چقدر به جایگاهش در رسانه قدرت داد؟

علی جون: علی جون: امیر هوشنگ ابتهاج، یکی از معدود چهره های ادبی و فرهنگی که خبر درگذشت وی در رسانه ها، از روزنامه گرفته تا سایت های خبری و تلویزیون سر و صدایی به پا کرد و دیری نگذشت که خبر درگذشت این شاعر به تیتر یک روزنامه ها تبدیل شد. اما آیا آنچه که به جایگاه این هنرمند در رسانه قدرت بخشید، ماهیت شخصیت او بود یا چهره ی کاریزماتیکش؟


همشهری، اطلاعات، ایران، جمهوری اسلامی، اعتماد، وطن امروز، شرق، دنیای اقتصاد و شهروند همچون روزنامه هایی هستند که با انتشار خبر درگذشت هوشنگ ابتهاج معروف به سایه، صفحه اول خودرا با تصویری از چهره این هنرمند پر کردند. تصاویری که هر یک به نحوی یادآور شخصیت مهم و کاریزماتیک این شاعر از دست رفته، هوشنگ ابتهاج هستند.

در ادامه این گزارش ضمن نگاهی به تیتر روزنامه هایی که صفحه اول خودرا با خبر درگذشت «سایه» منتشر نموده اند، به این پرسش اساسی پاسخ خواهیم داد که آیا چهره کاریزماتیک این شاعر بزرگ نقشی در قدرت بخشیدن به جایگاه وی در رسانه داشته است؟

روزنامه ها از «سایه» چه گفتند؟

روزنامه همشهری در صفحه اصلی خود تصویری از هوشنگ ابتهاج را با تیتر «سایه مستدام» منتشر نموده است. این روزنامه در ادامه نوشته است: «سفر ابدی سایه تنها درگذشت یک شاعر نیست، درگذشت یک شمایل ادبی است.»


تصویری از صفحه اول روزنامه همشهری


منبع:

1401/05/22
10:05:57
5.0 / 5
466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز