علی جون

کاریکاتور جدید اکونومیست از ترامپ قدرت طلب

کاریکاتور جدید اکونومیست از ترامپ قدرت طلب

به گزارش علی جون، قطع گاز اروپا توسط روسیه، نیروگاه هسته ای اوکراین، تلاش ترامپ برای بازگشت به قدرت و تأثیر دخانیات بر سرطان ریه، سوژه های امروز روزنامه های جهان اند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو، که هر روز مروری دارد بر مهم ترین اخبار روزنامه های جهان، در شرح اخبار نوشته است:

گاز قطع اروپاعنوان یک روزنامه یو اس ای تودی نگاه به صدور گاز روسیه به اروپا دارد. موسسه ای که صدور گاز را از روسیه به اروپا به عهده دارد اظهار داشت: سه روز گاز را بر اروپا خواهیم بست. شرکت گاز پروم می گوید، در سه روز پایانی ماه آگوست، صدور گاز طبیعی به اروپا را قطع خواهد نمود. نود ستریل جریان گاز را از روسیه به آلمان راهی می کند. آلمان بی اطلاع از علت این قطع جریان سه روزه گاز روسیه به اروپا است. گاز پروم، دلیلی برای آن نیاورده است.

هراس از نیروگاه هسته ای اوکراینچرا هراس از نیروگاه هسته ای اوکراین؟ این عنوان یکِ نشریه انگلیسی اکونومیست است. جهان نگران نشت از نیروگاه هسته ای زاپوروزا در اوکراین است. البته چنان حادثه چرنوبیل اما هراس از نشت مواد رادیو اکتیو است. امکان دارد این نشت سبب چند انفجار و ذوب شدن مرکز راکتور شود. اما بر خلاف نیروگاه چرنوبیل، قابل کنترل است. در آوریل سال ۱۹۸۶ راکتور شماره چهار نیروگاه هسته ای چرنوبیل گرفتار فاجعه انفجار شده بود.


امپراتور ترامپ ایالت ها را تسخیر می کندکاریکاتور الافورمن بک، در نشریه اکونومیست طرح نخست روزنامه های آمریکا است. کاریکاتور دونالد ترامپ همچون امپراتوران عصر روم باستان شاخه زیتون بر سر و انگشت شصت اش آماده اعلام آری یا نه است. خبر می گوید: بدون شک دونالد ترامپ حزب جمهوری خواه را در دست دارد. او دارد یکی یکی نهادهای آمریکا را با مردان خود، تسخیر می کند؛ برای در دست گرفتن انتخاب حزب در آینده به این آدم ها، نیاز دارد. آدم های ایالت های دالاس، فونیکس و ویومینگ را تا این جا دارد.

در حاشیه خبرهای امروز آمده است:

پرهیز از سرطانبخش دانش روزنامه انگلیسی گاردین با عنوان «دخانیات الکل و چاقی، از عوامل نیمی از سرطان هایند» می نویسد: مصرف دخانیات عامل مهم سرطان ریه در بین زنان و مردان است. سرطان، دومین عامل مرگ و میر در جهان است. این خود، نقشی کلیدی در گونه های مختلف سرطان دارد. مدرسه طب دانشگاه واشنگتن در تازه ترین پژوهش می گوید: میتوان با اجتناب از مصرف دخانیات، الکل و پرهیز از چاقی، در کاهش سرطان و مرگ و میر در جهان، مقابله نمود. نشریه علمی«لنست» از این گزارش می گوید و اینکه دخانیات عامل مهم سرطان در جهان است.1401/06/03
14:05:44
5.0 / 5
446
تگهای خبر: رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱