علی جون

تئاتر شهر به رادیو جای ثابت می دهد

تئاتر شهر به رادیو جای ثابت می دهد

علی جون: به گزارش علی جون، طی تفاهمنامه ای میان مراکز هنرهای نمایشی رادیو و ارشاد، اختصاص یک محل ثابت برای استودیوی رادیو نمایش در مجموعه تئاتر شهر به تصویب رسید.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، طی جلسه ای میان کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محسن سوهانی مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش، تفاهمنامه ای جدید به امضا رسید که بزودی به مرحله اجرا می رسد.
محسن سوهانی، مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش در این حوزه اظهار داشت: در این نشست، دو تفاهمنامه امضا کردیم ؛ اولی در ارتباط با اختصاص یک محل ثابت برای استودیوی اختصاصی رادیو نمایش در مجموعه تئاتر شهر بعنوان شاخص ترین مکان هنرهای نمایشی کشور که قرار شد ما به صورت روتین، یک برنامه رادیویی یک ساعته تحت عنوان "تئاتر شهر" به تهیه کنندگی علی بهرامی را از این محل به روی آنتن ببریم و در آن به صورت تخصصی به موضوعات در ارتباط با اجرای نمایش ها و مسائل در رابطه با آن در مجموعه تئاتر شهر و در کل کشور بپردازیم چون سیاست ما و مجموعه هنرهای نمایشی ارشاد، عدالت فرهنگی و پرداختن به زمینه هنرهای نمایشی در سرتاسر کشور است.


سوهانی افزود: تفاهمنامه دیگرمان در ارتباط با رادیو تئاتر بعنوان یک حوزه میان رشته ای، نوظهور و جذاب است و مقرر است از این پس، یکی از روزهای هفته در مجموعه قدیمی تئاتر سنگلج به نمایش رادیو تئاتر اختصاص پیدا کند. همینطور صحبتی شد که در سالن کارگاه نمایش تئاتر شهر هم یک زمانی به صورت ویژه برای اجرای رادیو تئاتر در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: بر این اساس بزودی یک شورای رادیو تئاتر در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو راه اندازی و فصل جدیدی را برای اجرا و توسعه کمی و کیفی حوزه رادیو تئاتر در کشورمان آغاز خواهیم کرد.
مدیر رادیو نمایش در انتها تصریح کرد: رادیو تئاتر عرصه نوظهوری است که در کشورمان قدمتی حدودا ۱۰ ساله دارد و در جشنواره تئاتر فجر بخش ویژه ای است که با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی رادیو برگزار می گردد و طی این سال ها مخاطبان زیادی از آن استقبال کرده اند. طی این تفاهمی که حاصل شد تصمیم داریم برای توسعه این حوزه میان رشته ای، تخصصی و جذاب، به صورت ویژه و حرفه ای در سرتاسر کشور اقداماتی صورت دهیم.1401/06/10
23:14:48
5.0 / 5
479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون