علی جون
معاون سیما تاكید كرد:

شخصیت های محبوب تلویزیون روی نوشت افزارها

شخصیت های محبوب تلویزیون روی نوشت افزارها

به گزارش علی جون، معاون سیما در بازدید از نمایشگاه نوشت افزار تهران بر استفاده از شخصیت های محبوب تلویزیون روی نوشت افزارها تصریح کرد و این اتفاق را امری اثرگذار در حوزه کودک و نوجوان دانست.


به گزارش علی جون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، محسن برمهانی معاون سیما در بازدید از نمایشگاه نوشت افزار تهران، اظهار داشت: شکل گیری تعامل بین طراحان و تولیدکنندگان و رسانه می تواند در تبلیغ شخصیت های محبوب و اثرگذار حوزه کودک و نوجوان نقش مهمی ایفاء کند.
وی تصریح کرد: چنین نمایشگاه هایی بضاعت و قابلیت خوبی برای بازارسازی فرهنگی به نمایش می گذارد و نشان از افق روشنی دارد و اگر تعامل خوبی بین طراحان و تولیدکنندگان با رسانه شکل بگیرد، می تواند در تبلیغ شخصیت های محبوب و اثرگذار حوزه کودک و نوجوان، نقش مهمی ایفاء کند.
معاون سیما اظهار نمود: خوشبختانه تولیدکنندگان و طراحان نوشت افزار هم اکنون استعداد و توانمندی های خوبی کسب کرده اند و وقتی رسانه هم این ظرفیت را می بیند، برای ورود جدی تر به این میدان راغب تر می شود و می تواند در نظام توزیع و تبلیغ شخصیت های محبوب و اثرگذار کودکان و نوجوانان مشارکت داشته باشد.
برمهانی اظهار داشت: در فرایند تولید محصول دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه می توانند بعنوان مبدا و نقطه عزیمت باشند و بطور قطع حمایت دولتی می تواند در تبلیغ و ترویج شخصیت ها تسهیل و تسریع کننده باشد.

او همینطور در رابطه با چالش های سازمان صداوسیما در شکل دهی به بازارهای فرهنگی جانبی شخصیت های رسانه ای، توضیح داد: همچون اشکالات اینست تا وقتی که تولیدکننده سودش را از فرایند تولید برنامه کسب کند، دغدغه چندانی در تجاری سازی شخصیت های اثرش ندارد و از طرفی پیشتر اقدامات خارج از ضوابط و عدم رعایت حق کپی رایت داخلی بر مشکلات این حوزه دامن می زده است.
معاون سیما افزود: بالطبع صداوسیما وقتی اثری را خلق می کند حق مالکیت معنوی شخصیت هایش متعلق به سازمان است اما معتقدیم می شود شخصیت های محبوب مخاطبان در جامعه دیده شود و تجاری سازی در مورد آن صورت گیرد.
او سپس تصریح کرد: معاونت سیما یکی از اعضای شورای واگذاری حق مالکیت معنوی آثار بوده و نظر موثری در آن دارد و حتما نگاه حمایتی در این شورا نسبت به این مهم هم وجود دارد.
برمهانی همینطور در رابطه با نمونه های تعامل رسانه و تولیدکنندگان نوشت افزار خاطرنشان کرد: همان گونه که در بازدید امروز مشاهده کردید یکی از غرفه ها با استفاده از یکی از شخصیت های شبکه کودک، تولید و عرضه محصول داشته است که درخواست استفاده از شخصیت های دیگر رسانه را هم داشت.
معاون سیما در انتها صحبت هایش در رابطه با حمایت سیما در پویش «همه حاضر» هم اظهار داشت: ما همچون گذشته در پشتیبانی از این پویش و جلب مشارکت مردم در تأمین نوشت افزار فرزندانمان در نقاط محروم کشور آمادگی کامل داریم.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، نمایشگاه نوشت افزار تهران از اول شهریور به مدت ۱۸ روز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب از ساعت ۱۰ تا ۲۲ برپاست و میزبان مخاطبان خواهد بود. در این زمان برخی شبکه های سیما در فواصل زمانی برنامه های خود، ارتباط هایی با آن برقرار کرده و به این رویداد پرداخته اند.
1401/06/15
09:34:14
5.0 / 5
384
تگهای خبر: اثر , برنامه , تلویزیون , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون