علی جون
علی جون
گزارش علی جون از دهمین سالگرد تأسیس موسسه هنرمندان پیش كسوت

خنده های مشترک هنرمندان با وزیر ارشاد در یک مهمانی

خنده های مشترک هنرمندان با وزیر ارشاد در یک مهمانی

علی جون: به گزارش علی جون، موسسه هنرمندان پیش کسوت، امروز ـ دوشنبه، ۲۱ شهریورماه در فضایی صمیمی و شاد با حضور وزیر ارشاد و هنرمندان قدیمی، دهمین سالگرد تأسیس خویش را جشن گرفت.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، مراسم سالگرد تأسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور تعداد زیادی از هنرمندان پیش کسوتِ حوزه های مختلف فرهنگی و هنری، محمد مهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محمود سالاری (معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، سید محمود اسلامی (معاون توسعه و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حسین نوش آبادی (نماینده مجلس) و تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد.در این زمینه تماشا کنید:
گزارش تصویری دهمین سالروز تاسیس موسسه «هنرمندان پیشکسوت»
جمعیت زیادی که انتظار رسیدنِ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارند، قبل از رسیدنِ او قول می دهند که زیاد سرِ او را درد نیاورده و به صحبت های خلاصه ای اکتفا کنند اما از طرفی حضور وزیر در چنین مراسمی برای آنان فرصتی است تا از دردها و مشکلاتشان بگویند. از اجاره ی ۱۰ میلیونی و درآمد ۸ میلیونی، از مشکلات مسکن و....
مراسم سخنرانی دهمین سالگرد تأسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت با سخنرانی حسین نوش آبادی آغاز و با رسیدن آخرین مهمانِ مراسم یعنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پایان رسید.

باید دقت کنیم که پیش کسوتان هنوز هم نقش آفرین باشند

حسین نوش آبادی، نماینده مجلس در این مراسم اظهار نمود: «توفیق چهار ساله من، زمانی که در کسوت معاون پارلمانی و حقوقی ارشاد بودم، این بود که سه سال متوالی خدمت عزیزان می رسیدم و با پیگیری هایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تأسیس این موسسه داشت، بخصوص آقای عظیمی که موسس این موسسه بودند، ما هم گوشه ای از این کار را برعهده داشتیم.»

او افزود: «این موسسه که یک دهه را پشت سر گذاشته، تجارب بسیار ارزشمندی را کسب کرده که می تواند برای آیندگان باشد. به هر حال جامعه هنرمند ما مثل جوی روانی در حال حرکت است و جوانان هم روزی به همین موسسه خواهند پیوست. آنچه اهمیت دارد کسب تجارب ارزشمندی است که از این موسسه استخراج و به دیگران منتقل می شود. تجربه آنقدر پرارزش است که از دانش هم بالاتر است.»

نوش آبادی افزود: «دهمین سالگرد تأسیس موسسه را تبریک می گویم و همینطور می خواهم به شما هنرمندان عزیزی که امروز در اینجا جمع شده اید، عرض کنم که نخستین هنرمند جهان هستی خداوند متعال است. خداوند وقتی پدیده ها را آفرید، به خودش تبریک اظهار داشت که انسان ها را آفرید.»

وی در آخر اظهار نمود: «امروز دیدم که آقای رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت دستور دادند تا از بازنشسته های آموزش و پرورش رسما برای آموزش دعوت شود و تنها نمانند. در حوزه هنر هم ما باید این اقدام را انجام دهیم. باید دقت کنیم که پیش کسوتان ما هنوز هم می توانند نقش آفرین باشند.»

شرمسار هستیم که دستمان خالی است

محمود سالاری، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در سخنانی کوتاه اظهار نمود: «ما شرمسار شما هستیم به جهت اینکه دستمان خالی است.»

وی در ادامه به ماجرای دیدار ناگهانی خود با مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در شهر مشهد اشاره نمود و اظهار داشت: «من رفتم داخل هتل صبحانه بخورم، یکی از هنرمندان مشهد به دیدن من آمده بود و همزمان که با من صحبت می کرد، آقای عظیمی رسید و اظهار داشت که دنبال این هستیم که ببینیم می شود برای هنرمندان هتلی تهیه کرد. همانجا آن شخص قبول کرد و مشکل هتلِ هنرمندان حل شد.»

خبری از پولشویی در موسسه نیست

داریوش ارجمند، هنرمند و عضو هیأت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت هم ضمن اشاره به کارکنان پاک دامنِ موسسه اظهار نمود: «این موسسه هزار و خورده ای خدمتگذار پاک داشته که در هیچ سازمانی دریافت پول نکرده و خبری از پولشویی هم نبوده است. اتفاقاتی که برای این موسسه می افتد، بخاطر دل هایی است که با صداقت کار کرده اند و سبب خنده و گریه مردم شده اند.»

هیچ هنرمند پیشکسوتی نباید دغدغه مسکن داشته باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در سخنانی اظهار نمود: «امروز خیلی روز خوبی بود. ان شاءالله این موسسه با حضور شما هزار ساله شود و با قوت کارش ادامه پیدا کند. ما برای خدمتگذاری به شما آمدیم و خدا را شکر وضع موسسه هم اکنون خیلی خوب است. من مدام دغدغه مواردی را دارم که رئیس جمهور قولش را به شما دادند.»

او افزود: «هر آنچه که مورد نیاز اینجاست، ما تأمین می نماییم، شما اصلا دغدغه بودجه نداشته باشید. مگر ما چند تا مثل شما داریم؟ باید در آسمان ها دنبال شما می بودیم که در زمین پیدایتان کردیم.»

در حاشیه این صحبت های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هنرمندی اظهار نمود: «من ۸ میلیون تومان درآمد دارم و ماهی ۱۰ میلیون تومان اجاره پرداخت می کنم. با ۸۲ سال سن این لایق من نیست.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: «درباره مسکن به دو سه راهکار رسیدیم که چند مورد آن قابل اجراست. هیچ هنرمندِ پیشکسوتِ ما نباید دغدغه مسکن داشته باشد و این را حل خواهیم کرد. دولت به صورت جدی به هنرمندانی که مشکل مسکن دارند، با دستور شخص آقای رئیس جمهور رسیدگی خواهد نمود. بنای ما اینست که این موسسه در عین حال که محلی برای گردهمایی بزرگان است، محلی برای حل مشکلات هم باشد.»

با آخر سخنرانی ها درحالی که جمعی حدودا ۱۵۰ نفره از هنرمندان در فضای موسسه دور هم جمع بودند، برای ادامه ی گردهمایی در گروههای کوچکِ چند نفره کنار یکدیگر نشستند.1401/06/23
10:31:25
5.0 / 5
442
تگهای خبر: آموزش , فرهنگی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
علی جون - سرگرمی و طنز