علی جون
علی جون
اسفندیاری خبر داد؛

پرداخت 150 هزار وام به بازنشستگان تأمین اجتماعی در 6 ماهه اول سال

پرداخت 150 هزار وام به بازنشستگان تأمین اجتماعی در 6 ماهه اول سال

به گزارش علی جون، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت بیشتر از ۱۵۰ هزار فقره وام ضروری به بازنشستگان این سازمان از آغاز سالجاری تابحال اطلاع داد.


احمد اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برنامه ریزی سازمان تأمین اجتماعی جهت پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان این سازمان اظهار نمود: امسال مقرر است به ۴۰۰ هزار بازنشسته وام قرض الحسنه (وام ضروری) پرداخت گردد که از آغاز سالجاری تابحال بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر از این تسهیلات بهره مند شده اند.

وی ضمن اشاره به فرآیند پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: ثبت نام متقاضیان تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی توسط کانون های بازنشستگی و به صورت کاملاً غیرحضوری صورت می گیرد و در ادامه وام به حساب فرد بازنشسته واریز می شود.

وی در ارتباط با شرایط پرداخت وام ۱۲ میلیون تومانی به بازنشستگان تأمین اجتماعی اضافه کرد: عضویت بازنشسته در کانون بازنشستگان، دریافت حقوق بازنشسته از شعب بانک رفاه، با عنایت به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام باید کمتر از ۷۷ سال تمام باشد. بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانکهای کشور باشد، بازنشسته نباید در ۳ سال قبل از تسهیلات وام بانک رفاه بهره برده باشد. همینطور سیمکارت بازنشسته درخواست باید بنام خودش باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استانهای سازمان تأمین اجتماعی در ارتباط با اقساط تسهیلات ۱۲ میلیون تومانی به بازنشستگان خاطرنشان کرد: اقساط در نظر گرفته شده ۲۴ ماهه و با کارمزد ۴ درصد خواهد بود.

وی افزود: اساسا در ۶ ماه دوم سالجاری فرآیند پرداخت وام ۱۲ میلیون تومانی تسریع می شود و تا آخر سال ۴۰۰ هزار نفر از این تسهیلات بهره خواهند بود.

اسفندیاری در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد تعداد بیشتری از بازنشستگان از وام قرض الحسنه ۱۲ میلیون تومانی امسال استفاده نمایند یا خیر، اظهار داشت: اعتباری که سال جاری برای این مساله پیشبینی شده برای ۴۰۰ هزار بازنشسته است و امکان افزایش تعداد وام گیرندگان وجود ندارد.منبع:

1401/07/09
07:39:12
5.0 / 5
337
تگهای خبر: برنامه , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز