علی جون

توضیح پیمان جبلی درباره ی هک و احتمال نفوذ، برنامه شیوه و وضعیت سریال های تلویزیونی

توضیح پیمان جبلی درباره ی هک و احتمال نفوذ، برنامه شیوه و وضعیت سریال های تلویزیونی

علی جون: به گزارش علی جون، رئیس صدا و سیما درباره ی ی احتمال نفوذ و ماجرای هک شدن تلویزیون اظهار داشت: هر چقدر در تکنولوژی پیشرفت می نماییم لطمه پذیری مان از جهتی بیشتر می شود.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، پیمان جبلی در جمع خبرنگاران در رابطه با هک شدن برخی شبکه های تلویزیونی در هفته های اخیر و احتمال نفوذ یا خرابکاری در صدا و سیما اظهار داشت: هر چقدر در تکنولوژی پیشرفت می نماییم صدمه پذیریمان از جهتی بیشتر می شود. سال ها پیش در سیستم پخش خبر با کاغذ و نوار کار می کردیم. تمام آن چیزی که از قدیم بعنوان برود کست می شناختیم هم اکنون به فضای فایل محور بر اساس شبکه تبدیل گشته است. در جهان هم همچنین است. هر چقدر ارتباطات شبکه ای گسترش بیشتری پیدا می کند و مبتنی بر اینترنت می شود صدمه پذیری هم بیشتر می شود.
وی افزود: در دوره جدید اولویت ما تقویت زیرساخت های شبکه ای است. در مقاطع مختلف امکان دارد با هدف بهره برداری های سیاسی یا با هدف کسب اعتباری که دشمن هیچ جا نتوانسته بدست بیاورد اما با یک لحظه ورود به سیستم بتواند اعتبار را برای خودش به دست بیاورد، این اتفاقات بیفتد. گروههای خرابکار هکری در دنیا که بخواهند تمرین بکنند یا ابراز قدرت بکنند هم دست به اینکار می زنند. تمام همکاران ما عزم شان را جزم کردند که تمام امکانات زیرساختی و شبکه ای خودمان را ایمن سازی نماییم. با اتفاقی که در بهمن ماه سال گذشته افتاد عزم خوبی به راه افتاد هم در سازمان و هم دستگاه هایی که مسئولیت هایی بر عهده دارند و خیلی از حفره ها گرفته شد. این اتقاق تلخ اخیر هم سبب می شود ما لکه گیری های باقی مانده را هم انجام دهیم و صدمه پذیری را به حداقل برسانیم.
جبلی همینطور در رابطه با سرنوشت برنامه های پربیننده تلویزیون همچون برنامه «شیوه»(شبکه 4) اظهار داشت: همیشه گفتم رسانه ملی اگر در جایگاه واقعی خودش قرار بگیرد برای بسباری از مشکلات می تواند چاره عرضه نماید. برنامه شیوه یکی از این تدابیر است که می تواند با باز کردن فضای گفت وگوی آرام و سالم و عالمانه، به بعضی از شبهات جامعه در زمینه های مختلف پاسخ دهد که روز به روز دارد به بلوع خودش نزدیک تر می شود. امیدواریم الگویی باشد که هم بالغ تر شود هم مسیر مستمری برای فضای تبادل افراد فراهم آورد.
جبلی با اشاره به اینکه یکسال از ریاستش بر صدا و سیما می گذرد، اظهار داشت: رسانه ملی ظرفیت های ناشناخته بسیار زیادی دارد. در طول دوره های متوالی صدا و سیما به تدریج بعضی از قابلیت ها نادیده گرفته شده است. مهم ترین دست آورد مت در طول این یک سال این بود که هم در درون سازمان و هم در بیرون در جامعه این حس بوجود آمد که صدا و سیما می تواند خیلی موثرتر و پویاتر از آن چیزی که باشد که سال ها از آن دیده ایم. مصادیقش هم زیاد است. در افکار عمومی ثابت شد که رسانه ملی می تواند یک نهاد پیشرو برای بر طرف کردن مشکلات و هدایت فرهنگی جامعه باشد.

رییس صدا و سیما در پاسخ به پرسش ایسنا در رابطه با سریال های تلویزیونی و ادعای بعضی از بازیگران درمورد خوابیدن پروژه های تلویزیونی، اظهار نمود: مجموعه های تلویزیونی که مصوب شده اند در مراحل مختلف درحال پیشرفت، مرحله فیلم نامه، پیش تولید، تعیین برآورد و یا درحال ضبط هستند.
ما کارهای بزرگی را به تدریج ارائه می نماییم. قبلا هم عرض کرده بودیم این تولیدات را به دوره های مختلف پاییز، زمستان نوروز، خواهیم رساند. روند تولید متوقف نشده اما به علل مختلف که مهم ترین آن بالارفتن نرخ تولید است، بخصوص با راه افتادن تولیدات شبکه خانگی که نرخ تولید را بسیار بسیار بالا برده اند ما نیازمندیم با کمک مجلس و دولت برای ارتقای تولید برنامه های فاخر بخصوص کارهای نمایشی این کار را انجام دهیم.

او اضافه کرد: دغدغه فعلی ما اینست که بودجه در اختیار صداوسیما با ارقام واقعی تولید خیلی همخوانی ندارد. درخواست ما از مجلس و دولت محترم است که این حقیقت را در نظر بگیرند. جامعه نیاز دارد که تمام توان خویش را برای تولید آثار فاخر نمایشی، سرگرمی و غیره به کار ببریم. توان صداوسیما محدود است اگر این توان افزایش یابد با حمایت دولت و مجلس حتما کارهای فاخرتر هم ارائه می دهیم.

جبلی در رابطه با مدرسه کنکوری هم اظهار داشت: ما در سالهای متوالی دیدیم دانش آموزانی که می خواهند خویش را برای کنکور سراسری آماده کنند، متاسفانه سواستفاده هوایی در صنعت آموزش خصوصی اتفاق می افتد. درنهایت هم عدالت آموزشی اتفاق نمی افتاد و همین شیوه مدرسه تلویزیونی برای آموزش قبل از کنکور هم رخ خواهد داد.
وی در پاسخ به پرسشی در رابطه با رویکرد سازمان در برابر ویدیوی جدید مهران مدیری هم اظهار داشت: کار کردن در رسانه ملی چون خدمت به مردم و جامعه است و به علت نقش های متنوعی که سازمان در سرگرمی و آموزش دارد، کسی که بتواند برای این نقش ها کاری کند، سبب افتخار است و اگر کسی بخواهد از این فرصت که برایش فراهم گشته است استفاده نماید، قدمش روی چشم است و با تمام وجود از او استقبال می نماییم. اما اگر کسی قدر این فرصت را نداند یا نخواهد استفاده نماید، خوب استعدادهای موجود در جامعه زیاد است. طبیعت کار در رسانه اقتضا می کند استعدادهای جدید دایم شناسایی شوند و به آنها عرصه داده شود و فریز در این مرحله نشویم.

وی در رابطه با بحث مطرح شده در خصوص باز پس گرفتن دستمزد در صورت پخش نشدن ادامه برنامه دورهمی هم اظهار داشت: برنامه ای ساخته شده و هزینه شده است. دوستان ما در حوزه حقوقی و دیگر حوزه ها درحال بررسی هستند. شرایطی پیش آمد، با موضع گیری که شد که باید برای آن تصمیم گیری شود. باید در رابطه با ادامه آن تصمیم گیری شود فعلاً جمع بندی که داشته ایم این بود که ادامه برنامه در کنداکتور برنامه گذاشته نشده است.

رییس صدا و سیما همینطور در رابطه با عملکرد سازمان در واکنش به موضع گیری های بازیگران در رابطه با ناآرامی های اخیر توضیح داد: در همه رسانه ها فردی که به واسطه رسانه به چهره تبدیل می شود، اعتبار شخصی خودش در مقابل اعتبار سازمانی او ناچیز است و مردم بین هویت شخصی آن فرد و هویت رسانه ای او تفکیک قایل نیستند. ازاین رو چون هویتش با رسانه گره خورده است، برای هرگونه اظهار نظر که در همه جای دنیا معمول است، حتما باید با سازمان متبوع هماهنگ باشد. در مورد صداوسیما هم این استثنا وجود ندارد و مثل رسانه های دنیاست.
او در انتها اظهار داشت: اگر کسی می خواهد موضع گیری کند که در هماهنگی با صداوسیما نباشد، سازمان هم حق خودش می داند برخورد لازم را داشته باشد. در سازمان های بزرگ دنیا هم این گونه بوده است. اظهار نظری کرده اند که با سازمان متبوع آنها هماهنگی نداشته، هیچ تعارضی با آنها نداشته اند. ما هم تاکید می نماییم که وقتی به شهرت می رسید، دیگر فقط نماینده خودتان نیستید. نماینده رسانه ملی هستید و موظفید که تابع قوانین سازمان باشید. در غیر این صورت می توانید مسیرتان را جدا کنید.
این گزارش تکمیل شده است.


منبع:

1401/08/02
21:12:11
5.0 / 5
356
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , بازی , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون