علی جون
علی جون
به انگیزه روز خبرنگار

خبرنگاری در دوران كرونا به روایت آمار و تصویر

خبرنگاری در دوران كرونا به روایت آمار و تصویر

آیندگان زمانی بحران ویروس كرونا را به واسطه گزارش ها و اسنادی به یاد خواهند آورد كه توسط خبرنگاران سراسر جهان و با به خطر انداختن جانشان به ثبت رسیده است.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا در سرتاسر جهان همواره به رعایت فاصله اجتماعی، خودداری از حضور در اماکن پر ازدحام و رعایت پروتکل های بهداشتی سفارش شده است، اما با وجود تداوم گسترش این ویروس در کشورهای مختلف و نیاز مداوم به کسب اطلاعات درباره آن، خیلی از خبرنگاران سراسر جهان با به خطر انداختن جان خود و با حضور در صحنه برای مخابره جدید ترین رویدادها و اطلاعات در خط مقدم فعالیت کنند.
بر مبنای آخرین گزارش موسسه غیردولتی (Press Emblem Campaign (PEC، تا ماه جولای دست کم ۱۸۶ خبرنگار در سرتاسر جهان در اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا جان خویش را از دست داده اند. کشور «پرو» با ۳۷ مورد و برزیل با ۱۶ مورد مرگ خبرنگار در اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا در رتبه های اول و دوم لیست اعلام شده قرار می گیرند.
با این وجود این نهاد در زمان انتشار گزارش اعلام نمود آمار دقیق مرگ خبرنگاران در اثر مبتلا شدن به کرونا بیشتر از رقم اعلام شده است.
نشریه «تلگراف» به تازگی در گزارشی اعلام نمود خیلی از خبرنگاران بنگلادشی فقدان تجهیزات مراقبتی کافی را دلیل مرگ خبرنگاران این کشور عنوان کرده اند.
گروه داوطلبانه «رسانه ما، حقوق ما» که در «داکا» پایتخت بنگلادش مستقر است در آخرین گزارش خود شمار خبرنگاران بنگلادشی مبتلا به ویروس کرونا را بیشتر از ۵۰۰ نفر اعلام نموده است.
با وجود افزایش فشار و سختی های پیش رو خبرنگاران در دوران کرونا، کمتر به نحوه فعالیت اصحاب رسانه در شرایط کنونی پرداخته شده است.
در همین راستا و به بهانه روز ملی خبرنگار، ایسنا تصاویری از فعالیت خبرنگاران رسانه های مختلف جهان در دوران کرونا را گردآوردی کرده است که در ادامه مشاهده می کنید:

منبع: خبرگزاری فرانسه


منبع:

1399/05/17
13:19:57
5.0 / 5
1112
تگهای خبر: اثر , رسانه , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز