علی جون
علی جون
در گزارش علی جون عنوان شد؛

پرداخت نصف و نیمه بودجه دارویار به تأمین اجتماعی

پرداخت نصف و نیمه بودجه دارویار به تأمین اجتماعی

به گزارش علی جون، مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به این که بزرگترین طلبکار از دولت هستیم، اظهار داشت: اعتباری که قرار بود برای اجرای طرح دارویار به تأمین اجتماعی بدهند به درستی محقق نشد.شهرام غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که سازمان تأمین اجتماعی بیشتر از سه هزار میلیارد تومان از شرکتهای دارویی طلب دارد، اظهار داشت: تفاهمنامه ای میان سازمان غذا و دارو و همینطور بیماران خاص از جانب بیمه سلامت منعقد شده که برپایه آن باید مبلغی را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند. البته طلب ما از سازمان برنامه و بودجه است که قرار بود بودجه ای از طرح دارویاری هم برای تسویه مطالبات و هم اجرایی شدن طرح دارویار به ما پرداخت کند که متأسفانه درست انجام نشد.
وی اضافه کرد: بخشی از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به علت بدهی دولت می باشد و همینطور بخشی هم بدهی کارفرمایان به این سازمان است که مبلغ زیادی را رقم زده است. درصورتیکه دولت و همینطور کارفرمایان و سازمان برنامه و بودجه اعتبار مورد نیاز را به ما پرداخت کنند، ما هم می توانیم طلب مراکز طرف قرارداد را بموقع به آنها بدهیم و هم در جهت اجرای درست طرح دارویار اقدام نماییم که تمامی آنها نیازمند داشتن نقدینگی سازمان تأمین اجتماعی است.
مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: قرار بود سازمان برنامه و بودجه از بدهی های دولت و نه خیریه و اعانه به سازمان اعتباری را پرداخت کند و ما هم برای مراکز دانشگاهی و اجرای طرح دارویار هزینه نماییم که به صورت دقیق محقق نشد.
به گفته وی تابحال دو هزار و ۴۰۰ میلیون تومان از طرح دارویار به ما پرداخت شده است قرار بود دو مبلغ جداگانه برای تسویه به ما پرداخت کنند که یکی ۵ هزار میلیارد تومان برای خود تأمین اجتماعی بود و مبلغ دیگر ۷ هزار میلیارد تومان در چارچوب تفاهمنامه ای به سه سازمان بیمه ای بود. در مجموع ۱۲ هزار میلیارد تومان باید پرداخت می شد اما فقط دو هزار و ۴۰۰ میلیون تومان به تأمین اجتماعی پرداخت گردید.

1401/09/09
10:38:59
5.0 / 5
461
تگهای خبر: برنامه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز