علی جون
علی جون

بی محلی مردم به فراخوان اعتصابات

بی محلی مردم به فراخوان اعتصابات

به گزارش علی جون، نخستین روز فراخوان سراسری ضدانقلاب برای اعتصاب، ناکام ماند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، با وجود تبلیغات گسترده رسانه های خارج از کشور برای اعتصاب سراسری در ایام ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر روز دوشنبه خیابان های مرکزی شهر تهران همچون میدان انقلاب تا چهار راه ولیعصر تا عصر شرایطی آرم را پشت سر گذاشتند؛ عموم مغازها باز بود و رفت و آمد مردم به شکل معمول یک روز بارانی جریان داشت، با این وجود نیروهای انتظامی به شکل قابل توجهی در این خیابان ها مستقر بودند تا مانع هر نوع بی نظمی شوند.
دانشگاه تهران بعنوان یکی از مهم ترین دانشگاه های پایتخت با وجود بسته بودن درب اصلی اش و رفت و آمد دانشجویان از درب های جانبی در سکوت ۱۴ آذر را سپری نمود.
کسبه چهار راه امیراکرم، خیابان جمهوری و میدان بهارستان تهران هم امروز در مسیری مخالف با فراخوان های اعلامی باز بوده و به کسب و کار معمولشان مشغول بودند.
برپایه مشاهدات خبرنگار ایسنا، کاسبان و مغازه های مسیر ابوریحان تا انقلاب از ساعت ۱۶ عصر مغازه هایشان را در حالت نیمه باز قرار داده بودند و مغازه هایی که به صورت کامل فروش داشتند هم به اذعان خودشان بعد از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه قصد تعطیلی داشتند.
در این میان تعطیلی چند انتشارات دانشگاهی هم به چشم می خورد، اما با این وجود هر چه بیشتر به میدان انقلاب نزدیک تر می شدید در مغازه ها، شور خرید و رفت و آمد بیشتر می شد و از بین هر چهار الی پنج مغازه در نهایت یک الی دو محل تعطیل بود.
قریب به اغلب کافه ها و مغازه های کارگر شمالی فعالیت داشتند اما از جانب میدان انقلاب به سمت خیابان آزادی کمی از روشنایی و شور همیشگی اش کاسته شده بود.
در این حوزه محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه بامداد دوشنبه در جلسه شورایعالی قوه قضاییه تصریح کرد: کسانی که در دل و ذهن کسبه و بازاریان رعب و وحشت بوجود آورده و آنها را تهدید می کنند که اگر مغازه شان را نبندند، آنرا به آتش می کشند یا کسانی که کامیون داران و رانندگان زحمتکش را تهدید می کنند که اگر بارها را به مقصد برسانند به ماشین های شان صدمه وارد می آورند؛ اینها موارد و مصادیق ایذاء و آزار رساندن به مردم است؛ بنابراین مسؤلان قضایی و انتظامی و امنیتی به این قبیل موارد ساده ننگرند و با سرعت و قاطعیت به شناسایی و دستگیری و محاکمه این عناصر ایذاء مردم بپردازند.
قبل از ظهر امروز هم اعلام گردید که رستوران و جواهر فروشی علی دایی به علت همراهی با فراخوان اعتصابات از جانب پلیس اماکن پایتخت پلمب شده است.

منبع:

1401/09/15
11:20:40
5.0 / 5
474
تگهای خبر: رسانه , فعالیت , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز