علی جون
علی جون

بیانیه پرس تی وی بعد از قطع از ماهواره یوتل ست

بیانیه پرس تی وی بعد از قطع از ماهواره یوتل ست

به گزارش علی جون، شبکه پرس تی وی در اطلاعیه ای اقدام شرکت ماهواره یوتل ست در قطع پخش این شبکه را محکوم نمود و آنرا ناقض اصل آزادی رسانه دانست.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما اعلام کرد، بیانیه پرس تی وی پیرو اقدام ناقض آزادی بیان یوتل ست به شرح زیر است:
«از نگاه ما اقدام خصمانه یوتل ست و در درجه اول، اتحادیه اروپا تنها یکی از حلقات زنجیره اقداماتی است که برای خاموش کردن تنها صدای مردم ایران در فضای رسانه ای انگلیسی زبان طراحی شده است.
تجارب زیسته ما در پرس تی وی، از آغاز فعالیت این شبکه از سال ۲۰۰۷ تاکنون، از مراحل مختلفی از حذف سکوهای پخش کابلی و ماهواره ای از جانب نهادهای تنظیم گر و شرکتهای سرویس دهنده اروپایی نشان دارد. مسدودشدن حساب های کاربری در پلتفرم های اجتماعی از توئیتر گرفته تا فیسبوک، اینستاگرام و یوتیوب و حتی توقیف دامنه.com وبسایت پرس تی وی از جانب وزارت دادگستری آمریکا و هم تحریم کارمندان و مدیران این شبکه از جانب وزارت خزانه داری آمریکا و اتحادیه اروپا هم قسمتی دیگر از همین پرونده تروریسم رسانه ای است. کمااینکه مجری، مستندساز و خبرنگار ارشد ما مرضیه هاشمی هم در جهت همین حرکت منسجم و طرح ریزی شده، در آمریکا بازداشت شد و تحت رفتارهای غیرانسانی و منافی همان حقوق بشری قرار گرفت که طراحان و عاملان این اقدامات دم از آن می زنند.
حالا به خوبی آگاهیم که فرآیند منازعه اروپا و آمریکا با شبکه پرس تی وی به بالاترین سطح خود رسیده و روشنگری این شبکه در رابطه با حقیقت جامعه ایران چیزی نیست که کشورهای اروپایی تاب آنرا داشته باشند. این همان اروپایی است که میزبانی سخاوتمندانه شبکه های پرشمار معاند با جمهوری اسلامی ایران را به عهده گرفته و در مقابل موج نفرت پراکنی، تفرقه افکنی، انتشار فیک نیوزها و تئوریزه کردن خشونت و قتل های فجیع و متوحشانه مخالفان از جانب اغتشاشگران ایران سکوت می کند و سازماندهی رسانه ای آموزش و ترغیب آنان به خرابکاری و آشوب در خیابان های شهرهای ایران با هدف به مخاطره افکندن امنیت شهروندان ایرانی، تحریک گروههای تجزیه طلب و حمایت زیرکانه از تروریست های خارجی را که این شبکه ها دنبال می کنند، نادیده می گیرد و نام آنرا آزادی بیان می گذارد.
اتخاذ استانداردهای دوگانه در برخورد با آزادی بیان و بخصوص مسائل حقوق بشری از جانب اتحادیه اروپایی که هنوز مهر استعمارگری و جنایات حقوق بشری در کشورهای آفریقایی و آسیایی را بر پیشانی دارد دیگر به امری عادی تبدیل گشته است؛ بخصوص امروز که اعضای مهمش خود درگیر اعتراضات و اعتصابات گسترده اند. جز این انتظار نمی رفت که این اتحادیه به جای پرداختن به انبوه مسائل و مشکلات و نقض حقوق بشر از جانب کشورهای عضوش، به پرونده سازی و ایراد اتهامات واهی به یک شبکه ایرانی مشغول شود و شرکتی چون یوتل ست را هم مجبور به حذف پرس تی وی از سیستم پخش ماهواره ای کند.
اتحادیه اروپا می داند که پرس تی وی شبکه ای است که تصویر واقعی اروپا را به خودش و جهانیان نشان داده است و با سیاه نمایی از ایران واقعی هم مقابله می کند.
در انتها ضمن محکوم کردن این اقدام ناقض آزادی بیان، سراسر سیاسی و مبتنی بر اتهامات واهی، به اتحادیه اروپا می گوییم که ما در پرس تی وی همچنان صدای بی صدایان خواهیم بود و در راه نشان دادن چهره واقعی عموم ملت ایران که نسبتی با اغتشاشگران مورد حمایت حامیان خارجی ندارند، از پا نخواهیم نشست و این مرحله را هم تبدیل به فرصتی نو برای فعالیتهای خود خواهیم کرد.»1401/09/18
13:23:55
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز