علی جون
علی جون
رئیسی در جلسه فوق العاده دولت برای بررسی لایحه بودجه:

تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم امری قطعی است

تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم امری قطعی است

به گزارش علی جون، رییس جمهور تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه سال 1402 را با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم توسعه کشور امری قطعی و اجتناب ناپذیر دانست و اشاره کرد: در لایحه بودجه باید ارقام، منابع درآمدها و مصارف و هزینه ها واقع بینانه و دقیق دیده شده و دارای پیوست فرهنگی و رسانه ای باشد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز شنبه در جلسه فوق العاده هیئت دولت برای ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور با تأکید بر اهمیت تعیین و تبیین رویکردها و جهت گیری های بودجه سال آینده در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد: سازمان برنامه و بودجه با همکاری همه نهادها و دستگاهها گزارش دقیقی از میزان موفقیت ها و ناکامی ها در تحقق اهداف بودجه امسال و دلیلهای و عوامل آن تهیه نماید و به اطلاع افکارعمومی برساند.
رئیسی تطبیق جهت گیری های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ را با سیاست های کلی ابلاغی برنامه هفتم توسعه کشور امری قطعی و اجتناب ناپذیر دانست و اشاره کرد: در لایحه بودجه باید ارقام، منابع درآمدها و مصارف و هزینه ها واقع بینانه و دقیق دیده شده و دارای پیوست فرهنگی و رسانه ای باشد.
رئیس جمهور با اشاره به تلاش دولت برای تقدیم لایحه بودجه سال آینده به مجلس شورای اسلامی در موعد مقرر در قانون گفت: اگر مجلس شورای اسلامی تقدم و اولویت تقدیم و بررسی برنامه هفتم توسعه کشور نسبت به لایحه بودجه ۱۴۰۲ را خواهان است آنرا اعلام نماید.
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش مهم دیپلماسی در رونق سرمایه گذاری و تجارت منطقه ای به ویژه با همسایگان، از وزارت امور خارجه خواست با بازبینی جهادی در عملکرد سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در حوزه همکاریهای اقتصادی، زمینه تحقق این رونق تجاری را فراهم آورد.
رئیسی همین طور با گرامی داشت یاد مرحوم رستم قاسمی وزیر پیشین و فقید راه و شهرسازی، از خدمات آن مرحوم به عنوان انسانی دلسوز و خدمتگذار تجلیل و برای مهرداد بذرپاش وزیر جدید راه و شهرسازی در پیگیری و استمرار تلاش ها در راستای تحقق اهداف دولت در حوزه تامین و ساخت مسکن و توسعه جاده ای و ریلی کشور آرزوی موفقیت کرد.1401/09/20
14:43:24
5.0 / 5
472
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دستگاه , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز