علی جون
علی جون
حجت الاسلام والمسلمین معزی؛

امروز نیازمند ارتقای سطح اخلاق در جامعه هستیم

امروز نیازمند ارتقای سطح اخلاق در جامعه هستیم

به گزارش علی جون، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، ارتقاء و عمق بخشی به فرهنگ دینی را یک لزوم در این جمعیت عنوان نمود و اظهار داشت: امروز نیازمند ارتقای سطح اخلاق در جامعه هستیم.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، آئین تکریم و معارفه معاون فرهنگی و امورآموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی در سالن مرکز عملیات اضطراری جمعیت به صورت ویدئو کنفرانس و ارتباط با مسؤلان دفاتر استان ها برگزار گردید. در این مراسم از خدمات ارزشمند دکتر علیرضا فجری در عرصه فرهنگی در جمعیت هلال احمر قدردانی به عمل آمد و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ الاسلامی از جانب نماینده رهبر معظم انقلاب بعنوان معاون فرهنگی و امورآموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه جمعیت هلال احمر انتخاب شد. نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در این مراسم بر این مورد تصریح کرد که هدایت و نظارت بر مجموعه اقدامات و فعالیتهای جمعیت هلال احمر به منظور رعایت اصول و اهداف عالیه و انطباق آن با موازین اسلامی و انسانی، صیانت از موقوفات و تبرعات و همینطور آموزش، گسترش و تعمیق تعالیم اسلامی و هدایت امور فرهنگی و نهادینه سازی و ارتقای فرهنگ سازمانی بر مبنای ارزش های اسلامی در میان مدیران، کارکنان و اعضای هلال احمر از مهم ترین مأموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر است. نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه یاد و خاطره آیت الله غیوری را هم گرامیداشت و اضافه کرد: «مرحوم آقای غیوری نزدیک به سی و دو سال عنوان نمایندگی امام خمینی (ره) و همینطور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جمعیت هلال احمر را عهده داشت و در هلال احمر از آنچه در توان او بود برای ارتقای فرهنگ دینی و گسترش دینی حتی آن سوی مرزهای سرزمین ایران اسلامی دریغ نکرد و تلاش ها و فعالیتهای فراوانی داشت.» قدردانی از عملکرد معاونین پیشین ایشان در ادامه به ارزیابی عملکرد معاونت فرهنگی و امورآموزشی و پژوهشی در ادوار مدیریتی مختلف پرداخت. وی ضمن مثبت خواندن این عملکردها تصریح کرد: «در سالهای گذشته این معاونت به انتشار شماره های گوناگونی از مجله مهر و ماه و مجله زاد پرداخته است. مجلاتی که نمونه ای پرارزش از خدمات فرهنگی در جمعیت هلال احمر به شمار می آید، همینطور ارتباط با هنرمندان، نویسندگان و فرهنگیان، برگزاری درس گفتارها و برگزاری نشست های تخصصی همچون اقدامات دیگر تأثیرگذار معاونت فرهنگی و امورآموزشی و پژوهشی در چند سال گذشته بوده است.» وی برنامه ریزی جهت برگزاری نشست علمی اخلاق امدادگری را هم همچون اقدامات تاثیر گذار در دوران معاونت حجت الاسلام والمسلمین فجری برشمرد و بر لزوم توجه به اخلاق در عصر کنونی تاکید نمود. نماینده رهبر معظم انقلاب در اینباره تصریح کرد: «هدف حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ارتقا فرهنگ دینی و رشد اخلاق اسلامی است که می تواند بسترساز ایجاد روحیه خدمت گذاری و مسئولیت پذیری در جامعه شود.» حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه از عملکرد یکساله دکتر علی رضا فجری در معاونت فرهنگی و امورآموزشی هم تقدیر نمود.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر همینطور به معرفی حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ الاسلامی، معاون جدید فرهنگی و امورآموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه پرداخت. وی ضمن اشاره به این که ایشان چهره ای آشنا در عرصه فرهنگ است و سابقه همکاری با جمعیت هلال احمر را هم داشته است، اضافه کرد: «حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی دارای شخصیت فرهنگی و مقام علمی بالای حوزوی است، همینطور سابقه کار فرهنگی و مدیریتی در دفتر تبلیغات را هم داشته است.» حجت الاسلام والمسلمین معزی در قسمت دیگری از سخنان خود چهار مناسبت ویژه را برای ارتقای فرهنگ دینیِ جمعیت هلال احمر برشمرد و اظهار داشت: «ما خویش را موظف کردیم در رابطه با بعثت پیامبر صلی الله ضد و آله و غدیر که همان تداوم مأموریت نبوت است کار نماییم. مسئله‌ی سومی که باید برای ارتقای فرهنگ دینی مورد تاکید قرار گیرد، عاشورا است. اگر عاشورا نبود، اسلام توسط بنی امیه نابود می شد. انقلاب ما هم از عاشورا منبعث شد، یعنی سرچشمه‌ی آن عاشوراست. اگر بناست به انقلاب بپردازیم، باید نگاه عمیق تری به عاشورا داشته باشیم. مساله چهارم، مهدویت است. این مساله بسیار اساسی و راهبردی است، چون که اساس رسالت انبیا و مأموریت خاندان علیهم السلام در جهت برگزاری ظهور بود. تقویت این چهار معرفت در یک مجموعه حرکت انقلابی بوجود می آورد.

این چهار مناسبت را باید بیشتر بپردازیم و به آن شکل و معنا ببخشیم تا بتواند برای ارتقای فرهنگ دینی ما کار کند.» نقش پررنگ زنان در عرصه اجتماعی در دوران انقلاب اسلامی، ارتباط مستمر، دائمی و هماهنگ با ستاد و برنامه ریزی برای اجرای دقیق در سطح استان ها، بهره گیری ویژه از فضای مجازی و دوری از فعالیت اجرایی موضوعات دیگری بود که در این جلسه نماینده رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید نمود. قدردانی از عملکرد فرهنگی استان ها «علیرضافجری» معاون سابق فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر هم ضمن عرضه گزارشی از عملکرد معاونت در این جلسه از تلاشهای جدی و مجاهدت مسؤلان دفاتر در استان ها و کارشناسان حوزه در پیشبرد برنامه ها و مأموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه تقدیر نمود. وی اظهار امیدواری کرد که این مجموعه با حضور حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی فعال تر و طراحی مناسب تردر ماه های آتی بتواند در راه دستیابی به اهداف و برنامه های حوزه نمایندگی ولی فقیه گامهای جدی و مؤثری را طراحی و اجرا نماییم. خدمت در حوزه نمایندگی ولی فقیه افتخار حجت الاسلام والمسلمین شیخ الاسلامی معاون فرهنگی و امورآموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه هم ضمن قدردانی از حسن اعتماد، نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر ابراز امیدواری کرد که با همکاری همه اعضای حوزه نمایندگی بتوانند به این اعتماد پاسخ مثبت دهند. حجت الاسلام والمسلمین ذاکری معاون نظارت و امورشرعی نماینده ولی فقیه هم در این مراسم ضمن عرضه و تشریح گزارشی کوتاه از معاون پیشین معاون فرهنگی و امورآموزشی و پژوهشی تقدیر نمود. مجید معزی، مشاور نماینده ولی فقیه در هلال احمر و مدیر کل حوزه نمایندگی هم در این جلسه به عرضه گزارشاتی پرداخت. همینطور در حاشیه این نشست سیدجوادسلیمانی بعنوان رئیس اداره روابط عمومی حوزه نمایندگی ولی فقیه از جانب مدیر کل حوزه نمایندگی ارائه شد.


منبع:

1401/09/29
13:51:04
5.0 / 5
466
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , فجر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
علی جون - سرگرمی و طنز