علی جون

پنجره حمایتی رادیو به روی تولیدات داخلی

پنجره حمایتی رادیو به روی تولیدات داخلی

علی جون: مدیر گروه صنعت و تجاری شبکه رادیویی اقتصاد از تهیه و پخش برنامه جدیدی با عنوان «پنجره اقتصاد» با هدف پشتیبانی از صادرکنندگان و واردکنندگان کالا آگاهی داد.


محمدرضا سعیدی در گفت وگویی با ایسنا در همین زمینه با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به اقتصاد درون زا و برون نگر اظهار داشت: «پنجره اقتصاد» با هدف حمایت رسانه از تولیدات داخلی با کیفیت و قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی تهیه می شود.
وی با اعلان اینکه مردم با خرید کالای ایرانی می توانند از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنند، اضافه کرد: در برنامه «پنجره اقتصاد» تلاش می نماییم تا با ساختار جدید برنامه سازی، فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی را در کشور ترویج نماییم. بررسی مشکلات صادرکنندگان و واردکنندگان کالا، معرفی ظرفیت های صادراتی کشور و ورود هدفمند واردات کالا و بررسی آثار مخرب ورود قاچاق کالا، معرفی توانمندی ها و ظرفیت های تولیدی و صادراتی کشور نیر همچون موضوعات مورد بررسی در این برنامه است.
در ادامه راضیه حسینعلی، تهیه کننده برنامه «پنجره اقتصاد» به ایسنا توضیح داد: ساختار این برنامه مجله ای است و دارای بخش های مختلف همچون صفحات رویدادهای اقتصادی، آشتی با تولید داخلی، نخبگان، چراغ سبز، به توان ایران و صفحه خبر خوب است. محتوای این صفحه از فایل های صوتی است که مردم در سایت برنامه بارگذاری می کنند.
وی افزود: در بخش آشتی با تولید داخلی به سراغ چهره های معروف و مشهور در حوزه های مختلف همچون چهره های ادبی، هنری، ورزشی، سیاسی، اجرائی، اجتماعی و علمی و پژوهشی خواهیم رفت تا با کلام خود مردم را به خرید کالای ایرانی تشویق و تشویق کنند.
او با اشاره به الزام معرفی دستاوردهای نخبگان به عنوان اولویت اصلی این شبکه، اضافه کرد: در آیتم صفحه نخبگان کارهای استارتاپی یا تحقیقاتی نخبگان تامین کالا یا خدماتی خاص را انعکاس داده و با آنها به گفتگو می پردازیم. بررسی و تحلیل عملکرد مثبت و پیش رونده مسئولان و یا تولیدکنندگان توسط کارشناسان این برنامه در آیتم چراغ سبز انجام می گیرد.
تهیه کننده برنامه «پنجره اقتصاد» ایجاد فضای مثبت و امیدواره کننده را گامی در حس خوب در مخاطبان دانست و اشاره کرد: ما در بخش خبر خوب اخبار خوب اقتصادی دولتی و مردمی را که به صورتی با تولید و فضای کسب وکار مرتبط بوده و به تحقق شعار سال کمک نماید در این بخش مطرح می نماییم.
او در آخر تصریح کرد که این برنامه در بخشی مجزا اخبار واردات و صادرات را با حضور کارشناسان به چالش می کشد.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، برنامه «پنجره اقتصاد» به تهیه کنندگی راضیه حسنعلی و گویندگی بابک مینایی و آرش احمدی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۱۷ از موج fm ردیف ۹۸ پخش می شود.
منبع:

1401/10/06
14:15:05
5.0 / 5
436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳