علی جون
علی جون
رئیس كمیته امداد كشور:

کمیته امداد سال جاری باید 500 هزار شغل در کشور ایجاد کند

کمیته امداد سال جاری باید 500 هزار شغل در کشور ایجاد کند

به گزارش علی جون، رئیس کمیته امداد کشور اظهار داشت: کمیته امداد سال جاری باید در کشور ۵۰۰ هزار شغل ایجاد نماید که ۵۰ درصد این میزان در ارتباط با افراد غیر زیر پوشش است.به گزارش علی جون به نقل از مهر، مرتضی بختیاری در جلسه امضای تفاهم نامه مسکن مددجویان با استانداری و سپاه الغدیر در دفتر امام جمعه یزد با عرضه گزارشی از فعالیتهای کمیته امداد استان یزد عنوان کرد: مشارکت خیران استان یزد در تمامی طرح های کمیته امداد بی نظیر بوده است به نحوی که تنها در طرح محسنین، ۲۰ هزار حامی در سطح استان داریم.
مرتضی بختیاری بیان نمود: خیران یزد بالغ بر ۴۱ میلیارد تومان وجه نقد به حساب اکرام و ایتام در سال ۱۴۰۰ واریز کردند که این رقم در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ به ۴۰ میلیارد تومان رسیده است.
وی، رقم اشتغالزایی استان یزد را امسال خیلی خوب دانست و اظهار داشت: مجلس یازدهم هم در بحث مسکن و اشتغال و مستمری و سایر حمایت ها از محرومان، حمایت خوبی از کمیته امداد داشت.
بختیاری خاطرنشان کرد: کمیته امداد سال جاری باید ۵۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد نماید که ۵۰ درصد این میزان برای غیرمددجویان است که ۲۵ میلیارد تومان وام چهار درصد با تصویب مجلس به این امر اختصاص یافته است.
وی ضمن اشاره به این که ۲۱ هزار و ۵۷۳ خانوار در یزد تحت پوشش کمیته امداد هستند، اضافه کرد: سهمیه اشتغال در استان یزد بالغ بر ۵ هزار فرصت شغلی بوده است که این نشان از همت استان برای اشتغالزایی برای محرومان دارد.
گفتنی است؛ در این جلسه تفاهم نامه ای میان کمیته امداد، استانداری یزد و بسیج سازندگی استان برای ساخت مسکن ۲۰۰ واحدی محرومان در یزد به امضا رسید.


منبع:

1401/10/11
14:51:45
5.0 / 5
402
تگهای خبر: فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
علی جون - سرگرمی و طنز