علی جون
علی جون
مدیر مؤسسه جهاد تبیین و سواد رسانه ای لرستان:

شهید سلیمانی قهرمان جهاد تبیین

شهید سلیمانی قهرمان جهاد تبیین

به گزارش علی جون، لرستان مدیر مؤسسه جهاد تبیین و سواد رسانه ای لرستان با اشاره به این که سردار سلیمانی، قهرمان جهاد تبیین بود، اظهار داشت: مقام معظم رهبری سال هاست درباب جهاد تببین، حکمرانی اسلام، بیان واقعیات و خدمات نظام خصوصاً برای نسل نظام تاکید دارند و شهید سلیمانی جهاد تبیین را از سالهای قبل آغاز نموده بود و همیشه در مساجد با نسل جوان ارتباط داشت.


امیر علی حیدر امیری، پانزدهم دی ماه در نشست جهاد تبیین کارکنان دانشگاه علوم پزشکی لرستان، اظهار داشت: باید خاصیت های سردار سلیمانی در ابعاد فردی، اجتماعی و هماهنگی محور مقاومت تبیین شود.
وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی، هماهنگ کننده محور مقاومت در جبهه های مختلف خصوصاً در عرصه نظامی، سیاسی و دیپلماتیکی بود، اظهار داشت: امروز چندین نفر وظیفه هماهنگی و ارتباط جبهه مقاومت را انجام می دهند.
امیری با اشاره به اینکه امروز جهاد تبیین که مورد توجه مقام معظم رهبری است، توطئه های دشمنان در جنگ نرم را خنثی می کند، اظهار داشت: سردار سلیمانی، قهرمان جهاد تبیین بود چونکه مقام معظم رهبری سال هاست درباب جهاد تببین، حکمرانی اسلام، بیان واقعیات و خدمات نظام خصوصاً برای نسل نظام تاکید دارند و سردار سلیمانی جهاد تبیین را از سالهای قبل آغاز نموده بود و همیشه در مساجد با نسل جوان ارتباط داشت.
مدرس حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به این که امروز محور اتحاد جهان اسلام و امید مظلومان جهان، جمهوری اسلامی ایران است، اشاره کرد: نسل جوان خصوصاً دهه هشتادی ها، دستاوردهای نظام را نمی دانند و می گویند تمام دنیا پیشرفت کرده حال باید با جهاد تبیین، پیشرفت های کشور را در ابعاد مختلف با سایر کشورها مقایسه و شبهاتی که ضد نظام جمهوری اسلامی ایران مطرح شده را به درستی پاسخ داد.
وی با اشاره به اینکه عمده رسانه های جهان در اختیار استکبار جهانی است و شبکه های ماهواره ای که ضد نظام جمهوری اسلامی ایران کار می کنند، طوری بیلان کار ایران را ارائه می دهند که ایران کشوری عقب مانده است، افزود: در مقابل هجمه های فرهنگی و رسانه ای دشمن وظیفه تمام افراد جهاد تبیین است و این جهاد را باید از خانواده شروع کرد.
امیری با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران سبب بیداری اسلامی شده است، اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران الگوی مستضعفین و مظلومان جهان است چونکه در جمهوری اسلامی مستضعفین پرچمدار هستند البته مستضعفین کسانی هستند که سرمایه دارند اما اجازه بروز ندارند یا استکبار جهانی، اجازه شکوفا شدن و بروز استعدادها و سرمایه های آنان را نمی دهد این در شرایطی است که در جمهوری اسلامی ایران خیلی از استعدادها شکوفا شد و یکی از رویش ها سردار سلیمانی است.
مدرس حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به این که سردار سلیمانی در حوزه جهاد تبیین کارهای فراوانی انجام داده و با نسل جوان ارتباط داشت، اظهار داشت: ما نسل جوان را فراموش کردیم و برای آنان واقعیت را روایت نکردیم پس دشمنان روایت کردند حال باید در زمینه رسانه ای کار نماییم روایت درست برای نسل جوان بیان شود چونکه جنگ امروز، جنگ روایت ها است.
وی با اشاره به اینکه نسل جوان و نوجوان امروز دهه هشتادی و دهه نودی دارای درک بالا و اهل فضای مجازی می باشند، اظهار داشت: در جهاد تبیین باید قدرت اقناع داشته باشیم و اجازه ندهیم دشمنان جوانان را از حقیقت منحرف کنند کمااینکه درک جوانان امروز واجب است البته باید بدانیم دهه هشتادی ها، دل پاکی دارند و باید آنان را درک نماییم.
امیری نفود قلبی و ارتباط معنوی در محور مقاومت را از دیگر ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی دانست و با اشاره به اینکه این سردار بزرگ اسلام نفوذ معنوی در دل رزمندگان جبهه مقاومت داشت، اشاره کرد: حاج قاسم مطیع محض ولایت بود بطوریکه رابطه مقام معظم رهبری با وی مانند امام و مأموم بود.
مدیر مؤسسه جهاد تبیین و سواد رسانه ای لرستان ضمن اشاره به این که در جنگ ۳۳ روزه برای نخستین بار جهان اسلام در مقابل اسرائیل پیروز شد و در این خصوص سردار، محور مقاومت بود، افزود: در مبارزه با داعش، سردار سلیمانی کمر داعش را شکست و آمریکا راهی جز به شهادت رساندن سلیمانی نداشت چون سردار سلیمانی سپر مقابله با تمام توطئه های دشمنان در منطقه بود.
وی با اشاره به اینکه ده ها کشور از داعش حمایت کرده بودند اما شهید سلیمانی داعش را زمین گیر کرد، افزود: داعش نیامده بود که برود بلکه آمده بود کشور تشکیل دهد اما نابود شد و وقتی نتوانست در میدان جنگ، سلیمانی را شهید کند او را ناجوانمردانه در صورتیکه میهمان کشور دیگری بود شهید کرد و به خیال خام خود فکر می کرد هژمونی جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت از بین می رود اما امروز شهید سلیمانی از خود سردار سلیمانی خطرناک تر است.
امیری با اشاره به اینکه امروز حاج قاسم یک الگو و سمبل است پس باید خاصیت های وی را تبیین نماییم و از مکتب سلیمانی، سلیمانی ها ساخته شود، اظهار داشت: مکتب سلیمانی یعنی سلیمانی وار زندگی نماییم کمااینکه این سردار بزرگ اسلام در دوران رزمندگی ۱۷بار مجروح شد و همیشه سر نماز دعا می کرد، شهید شود.
مدیر مؤسسه جهاد تبیین و سواد رسانه ای لرستان با اشاره به اینکه کارگزاران حکومت اسلامی در هر لباسی باید سلیمانی وار زندگی کنند و باید سلیمانی ها ساخته شود، اظهار داشت: خانواده ها فرزندان خودرا درک کنند، در کنار توجه به مباحث مادی، به مباحث معنوی توجه کرده و از بیان واقعیات نظام غافل نشوند و بدانند دشمنان در بخش فضای مجازی ضد نسل جوان و نوجوان، توطئه می کنند پس استفاده فرزندان از فضای مجازی مدیریت شده باشد.
منبع:

1401/10/16
13:06:48
5.0 / 5
416
تگهای خبر: خانواده , خدمات , رسانه , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
علی جون - سرگرمی و طنز