علی جون
علی جون
وزیر رفاه:

تمام مطالبات صندوق های بازنشستگی پرداخت می شود

تمام مطالبات صندوق های بازنشستگی پرداخت می شود

به گزارش علی جون، وزیر رفاه اظهار داشت: در لایحه بودجه 1402 و نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی و نشست سران قوا بنا شده تمام مطالبات صندوق های بازنشستگی، پرداخت و تسویه شود.به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، سیدصولت مرتضوی به همراه برخی از معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در جریان آخرین روند اجرای کارهای صندوق در دولت مردمی سیزدهم قرار گرفت.
مرتضوی ضمن تقدیر و تشکر از کوشش های مجموعه مدیران صندوق، کارکنان و کارگزاران، اظهار داشت: اقدامات خوب و جدی از زمان استقرار دولت سیزدهم در این صندوق انجام گرفته است که امیدوار هستم همین روند با قوت و قدرت در ستاد و استانها ادامه داشته باشد. بهبود فاکتورهای عملکردی و حفظ پایداری صندوق (تعادل در منابع و مصارف) همانند گذشته، در آینده نیز برمبنای برنامه عملیاتی راهبردی باید در دستور کار قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عبور صندوق از بنگاه داری به سمت سهام داری به همراه نظارت عالیه در امتداد افزایش پرداخت مستمری صندوق را بسیار عالی ارزیابی کرده و اظهار داشت: در لایحه بودجه ۱۴۰۲ و نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی و نشست سران قوا بنا شده است که تمام مطالبات صندوق ها پرداخت و تسویه شود.
مرتضوی تحقق حداکثری عدالت اجتماعی را هدف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: فشار بر اقشار ضعیف و کم برخوردار را بصورت کامل حس می نماییم ولی باید با تدابیر رییس جمهور و برنامه های دولت، در امتداد کاهش دغدغه های اقتصادی این قشر شریف و مقاوم کوشش کرد. اظهار داشت: هدف از تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، بیمه کردن زندگی سالمندی و حفظ عزت و کرامت کهنسالان روستایی و عشایری، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها، بالا بردن سطح زندگی روستاییان و عشایر، کاهش اختلاف طبقاتی، جلوگیری از فقر و کاهش دغدغه معیشتی در دوران سالمندی، تامین امنیت اجتماعی و اقتصادی روستاییان و باز توزیع عادلانه درآمد در جامعه است.
بیت اله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان و عشایر نیز رویکرد مجموعه صندوق را تحول گرایی و برنامه محوری همراه با نگاه انقلابی و جهادی با تکیه بر سرعت، دقت و خلاقیت عنوان کرده و اظهار داشت: بمنظور تحقق عدالت اجتماعی در جامعه هدف و در امتداد عملیاتی نمودن بیانیه ماموریت صندوق، برنامه عملیاتی و راهبردی پنج ساله با افق ۱۴۰۵، با هدف تبدیل صندوق به بالاترین صندوق بیمه اجتماعی در کشور تدوین و اجرائی شد.
وی ضمن تاکید بر رشد و تعالی؛ یادگیری مستمر و مسئولیت پذیری به عنوان ارزش های محوری صندوق، به بیان تعدادی از مهم ترین فاکتورهای عملکردی فعلی و مورد انتظار صندوق در بخش های رشد متوازن ضریب پوشش بیمه اجتماعی، افزایش بیمه شده جدید، تنوع بخشی و بهبود سطح کیفی و کمی خدمات و دسترسی سهل به خدمات پرداخت. وی از راه اندازی بیمه تکمیلی این صندوق در استانهای همدان، اصفهان و آذربایجان شرقی برای نخستین بار آگاهی داد و اضافه کرد: جذب یک میلیون نفر بیمه شده جدید در سال ۱۴۰۱ هدف گذاری شده است.
برقراری، رشد ۴۵ درصدی تعداد بیمه شدگان را یکی از مهم ترین دستاوردهای این صندوق در دولت سیزدهم عنوان و اشاره کرد: در دولت مردمی سیزدهم شاهد افزایش ۳۸۹ هزار نفری تعداد بیمه شدگان این صندوق بوده ایم.
وی اشاره کرد: ۲۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتبار ۹۶ میلیارد تومان بدون کارمزد در سال ۱۴۰۱ به مستمری بگیران این صندوق از دی ماه پرداخت خواهد شد.
در پایان این جلسه صمیمی احکام ۶ نفر از مستمری بگیران صندوق (سالمندی، ازکارافتادگی کلی، بازماندگان متوفی) توسط وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به ایشان اهدا شد.

1401/10/17
11:03:56
5.0 / 5
410
تگهای خبر: برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز