علی جون
افتخاری خبر داد؛

نامگذاری میادین و خیابان های کشور به نام زنان شهیده

نامگذاری میادین و خیابان های کشور به نام زنان شهیده

علی جون: مشاور امور بانوان رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) از نامگذاری میادین و خیابان های کشور به نام زنان شهیده آگاهی داد.


به گزارش علی جون به نقل از مهر، لاله افتخاری در نشست خبری ششمین همایش بین المللی بانوی مهر با اعلان اینکه پنجمین همایش بانوی مهر در سال قبل و در قم برگزار شد، اظهار داشت: ششمین دوره این همایش ۲۸ دی در برج میلاد تهران برگزار می شود.

افتخاری با اعلان اینکه این همایش یکی از کارهای اتحادیه جهانی زنان مسلمان است، اظهار داشت: این اتحادیه در دهه ۹۰ با هدف همگرایی و بررسی ظرفیت های زنان در جهان اسلام تأسیس شد.

مشاور امور بانوان رییس کمیته امداد اضافه کرد: خواستگاه این اتحادیه مجمع تقریب مذاهب جهانی بود که طرفیت های بانوان در داخل و خارج را شناسایی و آنها را در راستای پیشبرد اهداف اتحادیه به کارگیری می کند.

وی ادامه داد: همگان دیدیم که استکبار و نظام سرمایه داری در حوادث اخیر چطور زن را به نام آزادی به میدان آورد اما هویت و گران قدری او را زیر سوال بردند.

افتخاری با اعلان اینکه این همایش علاوه بر ایران اسفندماه در عراق برگزار می شود، اظهار داشت: هدف این همایش بستر سازی برای رسیدن به تمدنی است که حضرت زهرا (س) بر آن تأثیرگذار است.

مشاور امور بانوان رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد: در روز همایش برخی خیابان ها و میادین شهر تهران و سراسر کشور به نام زنان شهیده نامگذاری خواهد شد.

در ادامه این جلسه طیبی؛ دبیر علمی همایش بین المللی بانوی مهر اظهار داشت: شعار امسال این همایش که ششمین دوره آن برگزار می شود، جمعیت؛ ترویج فرهنگ مادری با تاکید بر سیرت حضرت فاطمه زهرا است.

وی اظهار داشت: تحولات جمعیت؛ فرصت هخا و تهدیدهای تمدن نوین اسلامی، ازدواج آسان و پایدار، تحقق تمدن نوین اسلامی، مادر فاطمی؛ چالش ها و راهکارهای تربیت نسل تمدن ساز، آثار افزایش جمعیت بر سلامت مادر، خانواده و جامعه، نقش پویایی و جوانی جمعیت در تحقق تمدن نوین اسلامی، افزیاش جمعیت و توانمندسازی اقتصادی خانواده، تأثیر اسناد بالادستی بر بالندگی مادر فاطمی و افزایش جمعیت، تأثیر رسانه و فضای مجازی بر تحولات جمعیت و مادر فاطمی و ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت از محورهای این همایش است.

طیبی با تأکید بر این که شورای سیاستگذاری این همایش ۲۱ نفر از فرحیختگان از کشورهای کویت، بحرین، لبنان، پاکستان، افغانستان و … تشکیل دادند، اظهار داشت: تا حالا دو هزار اثر پژوهشی همچون مقاله، کتاب، پایان نامه، طرح پژوهشی و دو هزار اثر فرهنگی هنرهای تصویری، تجسمی، موسیقی، ادبیات رسانه و طرح فرهنگی توسط دبیرخانه این همایش دریافت شده است؛ بیشترین آثار توسط آقایان و از ۲۸ استان و ۱۴ کشور به دبیر خانه این جشنواره ارسال شده است.

وی اظهار داشت: در این همایش بیش از هزار نفر حضور دارند که از این تعداد میزبان ۷۰ میهمان خارجی از کشورهای مختلف خواهیم بود.


1401/11/01
11:55:50
5.0 / 5
375
تگهای خبر: اثر , جشنواره , خانواده , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲