علی جون
فیری بیكن:

دولت بایدن صداوسیما را از تحریم های آمریکا معاف کرد

دولت بایدن صداوسیما را از تحریم های آمریکا معاف کرد

به گزارش علی جون، یک رسانه آمریکایی گزارش داد که دولت بایدن از تحریم ها ضد صداوسیمای ایران چشم پوشی کرده است.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، پایگاه خبری واشنگتن فیری بیکن به یک اطلاعیه خطاب به کنگره آمریکا دست پیدا کرده است که نشان داده است آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا در تاریخ 15 فوریه سازمان صداوسیمای ایران را از تحریم های واشنگتن ضد تهران معاف کرده است.
این معافیت به صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران اجازه انجام فعالیتهای اقتصادی می دهد و به این سازمان، این امکان را می دهد تا با انتشار آگهی های تجاری، منافع مالی داشته باشد.
این معافیت ها همینطور به سازمان صداوسیما این اجازه را می دهد تا آزادانه تراکنش های مالی خویش را پیگیری کند. در واقع، این معافیت ها از زمان امضای برجام در نظر گرفته شده است.
بنابر گزارش فیری بیکن، این معافیت کمتر از یک ماه بعد از لغو تحریم ها ضد همکاری هسته ای ایران و روسیه توسط دولت بایدن صورت گرفته است.
این معافیت تحریم همینطور برای کسانی که با صدا و سیما تجارت می کنند، معافیت هایی را در نظر می گیرد و دسترسی آنها را به زیرساخت های مخابراتی جهانی فراهم می آورد. طبق اطلاعات مندرج در اطلاعیه، معافیت اخیر شامل «معاملات در ارتباط با عرضه خدمات اتصال زمینی و اتصالات فیبر نوری در خارج از ایران» و همینطور تراکنش های مختلف مدیریت ماهواره ای است.
خدمات اداری به نفع صدا و سیما هم بعنوان بخشی از این معافیت، مجاز است که خدمات «ضروری برای ایجاد و حفظ اتصال زمینی و ماهواره ای» را شامل می شود.
به قول سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، این معافیت به صلاحدید وزیر امور خارجه صادر شده و با در نظر گرفتن منافع امنیت ملی ایالات متحده انجام شده است.
به گزارش فیری بیکن، دولت باراک اوباما (رئیس جمهور سابق آمریکا) بعنوان بخشی از یک توافق جانبی که در جریان مذاکرات بر سر توافق هسته ای 2015 به امضا رسید از تحریم ها ضد صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران چشم پوشی کرد.
سپس دولت دونالد ترامپ (رئیس جمهور پیشین آمریکا) هم در زمان روی کار آمدن خود این معافیت از تحریم ها را صادر کرد که خشم جمهوری خواهان کنگره و مخالفان ایرانی را برانگیخت که برای افزایش فشار بر ایران در سال 2019 که در نهایت ناکام ماندند، تلاش می کردند.
منبع:

1401/12/05
10:53:05
5.0 / 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان علی جون