علی جون
داوود میرباقری: خودم برای تماشای سلمان فارسی مشتاق ترم!

درخواست جبلی از دولت و مجلس برای توجه به یک سریال

درخواست جبلی از دولت و مجلس برای توجه به یک سریال

علی جون: رییس سازمان صداوسیما برای چهارمین بار در پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری حاضر شد و از پخش مستندی از روند ساخت این سریال در نوروز آگاهی داد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی صداوسیما، رئیس صداوسیما هدف از حضور در پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» را در واپسین روزهای سال، گفتن خسته نباشید و خدا قوت به عوامل خواند و اظهار داشت: هر چه بیشتر کار ساخت این سریال جلو می رود و ایده های درخشان آن عملی می شود عظمت کار بیشتر روشن می شود.
وی سریال «سلمان فارسی» را انسجام توامان دو موضوع عظمت دین اسلام و عظمت تمدن ایرانی معرفی نمود که در مصداقی به نام سلمان فارسی تجلی یافته است.
رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه با تصویری شدن فیلمنامه ما نیز همگام نگاه مولف می شویم، اظهار داشت: با آنکه هنوز دو سوم کار باقی مانده ولی در همین یک سومی که ساخته شده، عظمت کار مشخص است.
وی مجموعه «سلمان فارسی» را کاری ملی خواند و اظهار داشت: این عظمت توانمندی تیم «سلمان فارسی» را نشان داده است و تحسین جهانی در پی دارد.
جبلی این سریال را مصداق روشنی از ایران حقیقت یاب و پیوند ایرانی حقیقت جو و اسلام نجات بخش خواند.
او اظهار امیدواری کرد، ساخت سریال مطابق برنامه جلو برود و در بهترین شرایط تولید، کاری دقیق را شاهد باشیم.
جبلی ضمن اشاره به ضرورت حمایت همه دستگاههای مسئول از این طرح عظیم فرهنگی ملی خواهان توجه ویژه تر مجلس و دولت به آن شد.
رییس سازمان صداوسیما از پخش قسمت اول مستند پشت صحنه ساخت سریال سلمان فارسی در نوروز نیز آگاهی داد و گفت بدین ترتیب مخاطبان از نزدیک در جریان توانمندی عوامل و قدرت ساخت سریال قرار خواهند گرفت.
خودم برای دیدن سریال مشتاق ترم
داوود میرباقری نیز با تشکر از حضور جبلی در پشت صحنه سریال، استمرار این حضور را عامل دلگرمی گروه دانست و اظهار داشت: در ایام پایانی فصل بیزانس هستیم و به زودی به فصل دشوار ایران می رسیم. نویسنده و کارگردان سریال سلمان فارسی اظهار داشت: بخش اعظم فصل ایران در شهرک غزالی فیلمبرداری می شود و درحال بررسی و مکان یابی برای بخش های اشرافی دربار ساسانی هستیم.
وی با اشاره به اینکه خودش از همه مشتاق تر است تا سریال را روی آنتن ببیند، اظهار امیدواری کرد در صورت ادامه حمایت ها، ان شاءالله سریال «سلمان فارسی» در ۶۰ قسمت و از سال ۱۴۰۵ پخش شود.
سریال «سلمان فارسی» به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اکرم (ص) در سه فصل ایران ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام می پردازد. فیلمبرداری این سریال از اواخر آذر ۱۳۹۸ شروع شده و اکنون در آبسرد دماوند ادامه دارد.
منبع:

1401/12/26
23:47:25
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳