علی جون
علی جون
توضیحات ساترا و واكنش كمال تبریزی

مازیار لرستانی و ژاله صامتی طناز را حذف کردند؟

مازیار لرستانی و ژاله صامتی طناز را حذف کردند؟

به گزارش علی جون، معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا در رابطه با ی علل حذف برنامه «طناز» کمال تبریزی از پلت فرم پخش کننده، تصریح کرد با رفع اصلاحات محتوایی و صدور مجوز، این برنامه می تواند به پخش خود ادامه دهد.


کمال تبریزی هم در اظهارنظری کوتاه در رابطه با این تصمیم خاطرنشان کرد: بیست سال طول کشید تا «مارمولک» را پخش کنند، احیانا بیست سال دیگر طول می کشد تا «طناز» را بدون سانسور پخش کنند.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، آغاز پخش برنامه «طناز» کمال تبریزی در شبکه نمایش خانگی و حضور برخی میهمانان پر سر و صدای این برنامه همچون ژاله صامتی که از لزوم آشنایی بازیگر به خوانندگی و رقص گفت و همینطور مازیار لرستانی که تجربه های شخصی اش بعد از تغییر جنسیت را بازگو کرد، در کنار بازنشر مکرر بخش هایی از این گفت وگوها در فضای مجازی، در نهایت به حذف این برنامه از پلت فرم پخش کننده انجامید.
محمدصادق افراسیابی ـ معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا ـ در گفت وگویی با ایسنا در رابطه با علل حذف قسمت های پخش شده «طناز» از پلت فرم روبیکا و ماجرای نداشتن مجوز توضیح داد: مجموعه قسمت های برنامه «طناز» ۲۸ اسفند ماه به دست ساترا رسید تا مجوزهای پخش آن صادر شود، طبعا صدور مجوز نیازمند تشکیل جلسات شورای صدور مجوز انتشار ساتراست، با وجود درخواست صدور مجوز، قسمت های «طناز» پایان سال یعنی ۲۸ اسفندماه به دست ساترا رسید و این در شرایطی است که شورای صدور مجوز ساترا آخرین جلسه خویش را برگزار کرده بود، طبعا اولین نشست پس از ایام تعطیلات برای صدور مجوز برگزار می گردد که همین هفته یا هفته آینده خواهد بود.
افراسیابی علاوه بر نداشتن مجوز برای پخش، به محتوای برنامه «طناز» اشاره نمود و اظهار داشت: به نظر می آید برخی قسمت های برنامه «طناز» نیازمند اصلاحاتی است که در شورای صدور مجوز مشخص خواهد شد اما اصلاحات قابل انجام است و پس از صدور مجوز محتوا توسط روبیکا قابل انتشار خواهد بود.
به قول وی مقرر است طی این هفته یا هفته آینده جلساتی از جانب شورای صدور مجوز برگزار گردد.
به نقل از معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا، شورای صدور مجوز طبق آئین نامه محتوایی ساترا اگر نکاتی وجود داشته باشد به پلت فرم اعلام می کند و برنامه «طناز» با رعایت آئین نامه محتوایی ساترا و پس از اصطلاحات لازم می تواند مجوز برای پخش بگیرد.
افراسیابی در پاسخ به این که آیا علل حذف «طناز» و اصلاح محتوای یاد شده به حضور میهمانان و چهره هایی که از این برنامه پخش شدند، برمی گردد؟ توضیح داد: مبحث چهره ها در کارگروه چهره ها مطرح می شود که خود ساترا هم عضو این کارگروه است اما مسئولیت آن با وزارت ارشاد است. نگاهی که ساترا به موضوعات دارد، بحث محتواست که پیش تر در رابطه با سریال «سقوط» هم عنوان شده بود. در ارتباط با چهره ها، کارگروه چهره ها که ارشاد، ساترا، دادستانی و برخی نهادهای فرهنگی امنیتی عضو آن هستند، تصمیم گیرنده هستند و اگر تایید کنند، از نظر ما مشکلی ندارد. اما محتوای برنامه مستلزم رعایت آئین نامه محتوایی ساترا است که باید صورت گیرد.
وی ادامه داد: تصمیم گیرنده شورای صدور مجوز است اما برخی اصلاحات احتمالا شامل مواردی خواهد بود که در شبکه های اجتماعی عنوان شده است و مواردی است که خلاف عرف جامعه ی اسلامی است.
منبع:

1402/01/15
15:25:08
5.0 / 5
353
تگهای خبر: بازی , برنامه , سریال , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز