علی جون
علی جون
در نشست مشترك صورت گرفت؛

تاکید بربرگزاری حج آرام و منظم در نشست مسئولان ایران و عربستان

تاکید بربرگزاری حج آرام و منظم در نشست مسئولان ایران و عربستان

به گزارش علی جون، در اولین نشست هماهنگی نقل ترددی مسؤلان عملیات حج 1402 ایران و عربستان بر برگزاری حج آرام و منظم بخصوص در روزهای تشریق تاکید گردید.به گزارش علی جون به نقل از مهر، به دعوت غلامرضا رضایی رییس عملیات حج ۱۴۰۲ ایران، مسئولان شرکت مطوفی حجاج ایرانی و شرکت مناسک المشاعر با حضور در محل ستاد مکه شرایط حضور زوار ایرانی در روزهای تشریق را بررسی کردند.
در این جلسه که پنجشنبه شب (۱۸) خرداد در سالن جلسات ستاد مکه مکرمه به مدت دو ساعت برگزار گردید، مسئولان شرکت مطوفی حجاج ایرانی و شرکت مناسک المشاعر عربستان نحوه انتقال حجاج ایرانی در روزهای تشریق به منی و عرفات و چگونگی نقل ترددی آنها را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادند.
طرفین ایرانی و عربستانی ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت سنوات گذشته عملیات حج نسبت به برگزاری حجی توام با «آرامش» و «انضباط» تاکید و موافقت کردند جلسات مشابهی با سایر دستگاه های ذیربط کشور میزبان اجرا شود.

غلامرضا رضایی رییس ستاد مکه مکرمه و رییس عملیات حج ۱۴۰۲ ضمن ارائه گزارشی از مسیرهایی که برای زوار ایرانی در نظر گرفته شده است، از تعامل و همکاری مسئولان کشور میزبانی برای انتقال زوار ایرانی به منی و عرفات تشکر کرد.
وی با اشاره به اینکه امسال شرایط برای برگزاری حج نسبت به دوره های گذشته مطلوب تر است اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده حجاج ایرانی بتوانند بدون مشکل اعمال و مناسک خودرا بجای آورند و از حضور در منی و عرفات نیز بهره و حظ معنوی ببرند.
ناصر حویزاوی مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان در مورد اهداف برگزاری این جلسه اظهار داشت: از آنجا که روز عرفه در روزهای حج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، نیاز بود هماهنگی هایی بین طرفین ایرانی و عربستانی صورت گیرد تا زوار کشورمان بهترین شرایط را در روزهای تشریق داشته باشند.
وی افزود: پروسه انتقال زوار ایرانی را با نقشه ای که پلیس مشاعر مکه عرضه خواهد کرد تطبیق خواهیم داد تا مسیرهای در نظر گرفته شده برای حجاج ایرانی با آن چه ستاد عملیات ایران در نظر گرفته است مطابقت کامل پیدا کند.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان افزود: از روز جمعه مناطق چهارگانه بصورت میدانی بررسی مسیر اسکان زوار ایرانی در هتل هایشان تا منی و عرفات را بررسی خواهدنمود تا هماهنگی های لازم با مسئولان کشور میزبان صورت گیرد.
حویزاوی در آخر اظهار داشت: هم ستاد عملیات حج ۱۴۰۲ ایران و هم دفتر نمایندگی سازمان در عربستان در هماهنگی کامل با یکدیگر برنامه ریزی لازم در همه موارد برای ایام تشریق را انجام خواهند داد و امیدواریم خداوند این توفیق را به ما بدهد که سربازان خوبی برای نظام جمهوری اسلامی و خادمان سربلندی برای حجاج ایرانی باشیم.
براساس این گزارش، عملیات انتقال حجاج ایران از روز هشتم ذیحجه با انتقال از مکه به سرزمین عرفات شروع و تا بازگرداندن تمامی کاروان ها به مکه مکرمه در روز دوازدهم ذیحجه با بکارگیری بیش از ۶۰۰ دستگاه اتوبوس ادامه خواهد داشت.


منبع:

1402/03/20
10:56:49
5.0 / 5
301
تگهای خبر: برنامه , برند , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز