علی جون
علی جون
حج تمتع ۱۴۰۲ ؛

بیشتر از ۱۱ هزار رفتن به درمانگاه های زائرین ایرانی درمدینه منوره

بیشتر از ۱۱ هزار رفتن به درمانگاه های زائرین ایرانی درمدینه منوره

به گزارش علی جون، از شروع عملیات حج تا پایان دیشب ۱۱ هزار و ۷۱۴ رفتن به درمانگاههای ستاد مرکز پزشکی در مدینه ثبت شده و مشکل و بیماری خاصی گزارش نشده است.به گزارش علی جون به نقل از مهر، در بیانیه ستاد مرکز پزشکی مدینه که امروز چهارشنبه (۳۱ خرداد) انتشار یافت، آمده است: تعداد مراجعات به درمانگاههای تخصصی و عمومی در مدینه منوره به ترتیب ۱۵۶۸ و ۱۰۱۴۶مورد بوده است.
برپایه این گزارش، تابحال ۱۳ زائر برای مداوا در مراکز درمانی سعوی بستری شدند که به جز دو زائر بقیه بعد از دریافت خدمات درمانی به کاروان های خود بازگشتند. یک زائر هم در مرکزپزشکی در مدینه بستری است. همینطور ۷۹ مورد هم انتقال بیمار به بیمارستان های سعودی برای انجام دیالیز ثبت شده است.
خدمات پرستاری شامل تزریقات، پانسمان، سرم تراپی، نوار قلب، گچ گیری و آزمایش قند خون نیز۹۵۵۴ مورد در درمانگاههای مدینه به زائرین ایرانی عرضه شده است.
کادر پزشکی مدینه منوره شامل پزشکان عمومی و متخصص، طب اورژانس، تکنسین دارویی و پزشک اعزام، جهت هماهنگی اعزام بیماران به بیمارستان های سعودی و پرستار است.
در این اطلاعیه مجموع خدمات عرضه شده به زائرین مدینه قبل تا صبح امروز ۳۳۲۹۲ مورد ذکر و تصریح شده است که عرضه خدمات تا حضور آخرین کاروان زائراتن ایرانی در مدینه ادامه خواهد یافت.
گفتنی است در حج ۱۴۰۲ تابحال دو مورد فوتی در مدینه منوره ثبت شده و دردهای عضلانی، فشار خون، سرماخوردگی و... از علل عمده رجوع بیماران ذکر شده است.


منبع:

1402/04/02
18:53:46
5.0 / 5
317
تگهای خبر: خدمات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز