علی جون

خبرهای صندوق اعتباری هنر برای خبرنگاران

خبرهای صندوق اعتباری هنر برای خبرنگاران

به گزارش علی جون، مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از خبرنگاران بعنوان جهادگران خستگی ناپذیر عرصه اطلاع رسانی و زبان گویای آحاد مردم برای آگاهی بخشی یاد کرد و اظهار داشت: حوزه خبر ورزشی با عنایت به حواشی گسترده ای که دارد همواره به لحاظ هیجان، پُرتحرک است.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که به همت انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی و با حضور مسؤلان صندوق اعتباری هنر در ایوان شمس انجام شد با تبریک روز خبرنگار به همه فعالان، پیشکسوتان و تلاشگران عرصه رسانه اظهار داشت: روز خبرنگار تنها بهانه ای برای تکریم و پاسداشت مقام خبرنگاران و فرهیختگانی است که با حضور و فعالیت صادقانه و مطالبه گرخود همواره مایه دلگرمی و امید اقشار مختلف جامعه را فراهم می کنند و مسبب اصلاح امور هستند.
خبرنگاران جانشان را در طبق اخلاص گذاشته اند
رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه خبرنگاران را سمبل تعهد، وظیفه شناسی، دلسوزی و مطالبه گری توصیف کرد و اظهار داشت: این قشر فرهیخته حتی جانشان را برای عینیت بخشیدن به «نون والقلم مایسطرون» در طبق اخلاص گذاشته اند.
وی با تشریح و عرضه آماری از اقدامات و کارهای انجام گرفته مجموعه صندوق اعتباری هنر بخصوص این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی اشاره کرد: هم اکنون ۲۶ طرح درحال اجرا داریم که جمعیت بزرگی حدود ۱۰۰ هزار نفر از خانواده فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور را زیر پوشش قرار داده است.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به عرضه انواع خدمات و تسهیلات از جانب این صندوق اشاره کرد: اکنون بیشتر از ۵۶ هزار نفر زیر پوشش خدمات تأمین اجتماعی هستند که ۶۰ درصد سهم آنها به نمایندگی از دولت توسط صندوق هنر پرداخت می شود. همینطور بیشتر از ۴۲ هزار نفر هم زیر پوشش خدمات بیمه درمان تکمیلی هستند که بخشی از آنها را اصحاب رسانه و خبرنگاران می سازند.
همه فعالان رسانه ای از خدمات بیمه تکمیلی برخوردارند
پوراحمدی سپس به تفاهم با معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای الکترونیکی و برخط شدن مسیر سریع عضویت اعضا اشاره نمود و توضیح داد: هم اکنون بیشتر از ۸ هزار نفر از اعضای صندوق هنر را خبرنگاران می سازند که نسبت به دو سال قبل رشدی ۹۷ درصد در عضویت اصحاب رسانه شاهد می باشیم.
به قول پوراحمدی هر فعال رسانه ای که دارای تاییدیه از سامانه جامع رسانه های کشور باشد فورا به عضویت صندوق هنر درآمده و از خدمات و تسهیلات این صندوق بخصوص در قسمت بیمه های تأمین اجتماعی و درمان تکمیلی برخوردار می شود.
رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر با اشاره به مبحث ثبت نام اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در نهضت ملی مسکن اشاره کرد: درصدد هستیم بتوانیم ما هم به نوبه خود خدمات و تسهیلاتی را برای واجدان شرایط که به تایید نهایی رسیده باشند فراهم نماییم.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در این آئین که با حضور مسؤلان صندوق اعتباری هنر و انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی همراه بود از فعالان رسانه های ورزشی و پیشکسوتان این حوزه به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شد.
منبع:

1402/05/18
22:56:30
5.0 / 5
187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون