علی جون
گزارش علی جون از سفرهای استانی معاون مطبوعاتی در روز خبرنگار

رسانه ها تملق گویی نکنند اما در دام توطئه ها نیفتند

رسانه ها تملق گویی نکنند اما در دام توطئه ها نیفتند

به گزارش علی جون، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی در ادامه سفرهای استانی و بمناسبت روز خبرنگار به استانهای گلستان، آذربایجان شرقی و کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد. دیدار و تکریم خانواده شهدای عرصه رسانه و روزنامه نگاران همچون برنامه های ویژه این سفرها خواهد بود.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، سفرهای استانی فرشاد مهدی پور و مدیران این معاونت در عمل به تعهدات رئیس جمهوری، تدابیر دولت مردمی و تکلیف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اهتمام به تکریم روزنامه نگاران و اصحاب رسانه در طول این مدت انجام گرفته است.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی چهارشنبه، ۱۸ مرداد با سفر به استان گلستان در جمع اصحاب رسانه حضور پیدا کرد و همینطور در اجرای بهتر سیاست های حمایتی رسانه ای با فعالان و اصحاب رسانه استان گلستان دیدار نمود.
بر این اساس، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین گرامیداشت روز خبرنگار در گرگان، اظهار داشت: رسانه ها در سپهر عمومی کشور از عناصر اصلی شکل گیری افکار عمومی و سرمایه های اجتماعی هستند.
آیین گرامیداشت روز خبرنگار و معرفی برگزیدگان جشنواره خانه مطبوعات گلستان، با حضور فرشاد مهدی پور، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی محمد زنگانه استاندار گلستان، غلامرضا منتظری، نماینده مردم گرگان و آق قلا و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران کل و مسؤلان استانی و شهرستانی و اهالی رسانه در شامگاه چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه در تالارفخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: جنگ ترکیبی که ضد جمهوری اسلامی ایران در این سال ها بخصوص چندماه اخیر در ابعاد مختلف امنیتی، اقتصادی و روانی شکل گرفته است، ضد هیچ کشور دیگری سابقه ندارد.
وی ادامه داد: در این مواجهه تاریخی اهالی رسانه موظف به نقش آفرینی هستند و رکن اول در این امر امیدآفرینی است. البته این به معنای نادیده گرفتن شکاف ها یا تملق گویی نیست بلکه به معنای نشان دادن حقیقت ها و در دام دسیسه ها و توطئه ها نیفتادن است.
مهدی پور بیان نمود: حتما رسانه ها مسائل و مشکلاتی دارند اما روزی که قبول کردیم وارد این حوزه شویم مکلف هستیم برای آگاهی مردم اقدام نماییم. یک تصویر قوی در این سال ها از ایران در زمینه خارجی شکل گرفته که دشمنان تلاش کردند آنرا زیر سوال ببرند. در عصر حاکمیت فضای مجازی، قواعد به هم ریخته است و همه ما توانایی تولید، توزیع و انتشار اطلاعات را داریم.
وی اظهار داشت: استان گلستان در حوزه های محیط زیستی، تفاوت های مذهبی و مسافرپذیر بودن، ظرفیت هایی دارد که می تواند تبدیل به فرصت هایی بزرگ برای استان شود. از استاندار می خواهیم سهمی از رشد گردشگری بخصوص گردشگری خارجی را به رسانه ها اختصاص دهد.
مهدی پور افزود: انسجام و وحدت مانع از بی اثری یک دستگاه می شود و می تواند به ما کمک نماید. مبحث دیگر قانون انتشار و دسترسی آزاد اطلاعات است که مخاطب اصلی آن رسانه ها هستند.
وی ادامه داد: در حدود ۲۰ ماه قبل رسانه ها، کاغذی نداشتند اما با همت و پیگیری رئیس جمهور توانستیم حمایت حداقلی از نشریات مکتوب داشته باشیم. پایگاه های خبری و خبرگزاری ها که مشمول آگهی دولتی نمی شدند مشکلات شان پیگیری و رفع شد. میزان آگهی های دولتی نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود سه برابر بیشتر شده است.

تلاش نماییم شهید دست نیافتنی نشود
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با خانواده شهید سیدمحمد طاهر طاهری در گرگان هم اظهار داشت: دشمن تمام توانش را به کار بسته که ما گرفتار غفلت و فراموشی شده و از ارزش های خود دور شویم و در روزمرگی ها نقش پررنگ و اثر گذار شهدا و ایثاگران را فراموش نماییم.
فرشاد مهدی پور در مسافرت به استان گلستان با همراهی محمد رعیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از اعضای خانه مطبوعات و اهالی رسانه، به دیدار خانواده شهید روحانی سیدمحمدطاهر طاهری گرگانی رفت و به مقام شامخ آن شهید والا مقام ادای احترام کرد.
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه با اشاره به بخشی از سخنان شهید آوینی که مبادا روزمرگی ها ما را گرفتار غفلت کند و در مقابل وظیفه ای که در برابر شهدا داریم غفلت نماییم، اظهار داشت: غفلت وقتی صورت می گیرد که ما از توانایی ها و ظرفیت ها و کارهایی که می توانیم در حوزه رسانه انجام دهیم غافل شویم.
فرشاد مهدی پور اضافه کرد: همینطور نباید فراموش و غفلت نماییم که برای مردمی کار و حرف می زنیم که شهدا از دل همین مردم بیرون آمدند و برای کیان ایران اسلامی در مقابل دشمن جنگیدند و به شهادت رسیدند.
وی سپس به فرازی از سخنان رهبری در رابطه با حاج قاسم سلیمانی اشاره نمود و اضافه کرد: حضرت آقا فرمودند که حاج قاسم را جوری به مردم نشان ندهید که آنها گمان کنند که دست نیافتی است، شهدا دست یافتنی هستند و آنها از دل همین مردم آمدند.
مهدی پور افزود: باید تلاش نماییم شهید دست نیافتنی نشود و در بین مردم همچنان این ایمان و باور و قوت قلب باشد که رسیدن به چنین جایگاهی دست یافتنی است و از سویی دیگر مسئولیت دارند.
وی ادامه داد: همینطور نباید فراموش نماییم که شهدا چگونه تاریخ ایران اسلامی را تغییر دادند. حدود ۴۵ سال است به برکت وجودی آنها یک ریل جدید در ایران و منطقه و کل دنیا به وجود آمده و نباید این مهم را فراموش نماییم و باید مرتبا یادآوری نماییم.
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگر غفلت و فراموش نماییم و در تبیین به مردم کم کاری نماییم، امکان دارد در گذر زمان برکت وجودی و تأثیر گذاری آنها به بوته فراموش سپرده شود؛ چیزی که دشمن تمام تلاشش برای رسیدن به این نقطه است.
وی افزود: دشمن تمام توانش را بکار بسته که ما گرفتار غفلت و فراموشی شده و از ارزش های خود دور شویم و در روزمرگی ها نقش پررنگ و اثر گذار شهدا و ایثاگران را فراموش نماییم.
مهدی پور اظهار داشت: همه ما برای زنده نگه داشتن تمام این ارزش ها وظیفه داریم و برای ما اهالی رسانه حضور بر مزار و دیدار با خانواده معزز شهدا بی گمان یک فرصت و یک تذکر است تا گرفتار غفلت و فراموشی نشویم.
در انتها این دیدار به رسم ادب و تکریم لوح و هدیه ای فرهنگی به خانواده معزز این شهید والا مقام اهدا شد.
مهدی پور امروز پنجشنبه، ۱۹ مرداد هم به آذربایجان شرقی و شهر تبریز سفر می کند و در برنامه مشابه با روزنامه نگاران و اصحاب رسانه این استان و هم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و استاندار، پیرامون مهم ترین و تازه ترین وضعیت رسانه های این استان به گفت گو و تبادل نظر خواهند پرداخت.
وی همینطور در دیدار با مدیران کانون های آگهی و تبلیغاتی آذربایجان شرقی به بررسی چالش ها و مسائل حوزه تبلیغات استانی می پردازد.
معاون مطبوعاتی روز شنبه، ۲۱ مرداد ماه هم به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می کند و در جمع فعالان رسانه و روزنامه نگاران استانی و مدیران کانون های آگهی و تبلیغاتی حاضر می شود.
دیدار و گفت و گو با استاندار و مسؤلان استانی و نماینده ولی فقیه در کهگیلوبه و بویراحمد هم ازجمله برنامه های مهدی پور در این سفر خواهد بود.
منبع:

1402/05/20
15:15:29
5.0 / 5
227
تگهای خبر: اثر , برنامه , برند , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون