علی جون
برمهانی: محرم امسال را در شرایط خاصی گذراندیم

مجلس از برنامه های محرمی تلویزیون تجلیل کرد

مجلس از برنامه های محرمی تلویزیون تجلیل کرد

به گزارش علی جون، فراکسیون قرآن و عترت مجلس با دعوت از معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون از برنامه های پرمخاطب و برگزیده محرمی سال جاری تجلیل نمود.


به گزارش علی جون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، در این مراسم که امروز یکشنبه، ۲۲ مرداد ماه به دعوت فراکسیون قرآن و عترت مجلس در محل کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برگزار شد، محسن برمهانی معاون سیما، حامد بامروت نژاد مدیر شبکه دو، سیدمحمدرضا خوشرو مدیر شبکه نسیم، حسن ملکی مدیر شبکه جهانی جام جم، سعید اشناب مدیر شبکه پنج، پژمان محمدی قائم مقام شبکه یک، محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در کنار برنامه سازان محرمی و اعضای فراکسیون قرآن و عترت حضور داشتند.
محسن برمهانی، معاون سیما ابتدا ضمن تقدیر از اهتمام نمایندگان مجلس در برگزاری این جلسه اظهار داشت: این جلسه به چند دلیل متفاوت می باشد، این که برنامه سازان و مدیران تلویزیون می دانند منتخبان مردم چه دیدگاهی نسبت به تولیدات سیما دارند و به ادامه فعالیت ها و جهت گیری درست شان کمک می نماید.

محرم سال جاری را در شرایط ویژه ای گذراندیم
وی ضمن اشاره به برنامه قبلی فراکسیون قرآن و عترت در تجلیل از برنامه سازان رمضانی سال جاری اضافه کرد: این که از جانب مردم و نمایندگان شان رصد می شویم مسئولیت ما را سنگین تر می کند.
برمهانی ضمن اشاره به این که ما محرم را در شرایط خاص سپری کردیم، خاطرنشان کرد: سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) از دو ساحت میدان و رسانه قابل بررسی است. در حالی که برخی، خام اندیشانه دنبال کم رونق کردن این مراسم ها بودند اما عزاداران حسینی سال جاری پرشورتر و با نگاه انقلابی تر در مجالس عزا شرکت نمودند. در رسانه ملی هم به گواه نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان برنامه های ویژه محرم سال جاری از سال قبل پرمخاطب تر بود و برنامه «حسینیه معلی» در این دوره پرمخاطب ترین برنامه محرمی در طول تاریخ فعالیت صداوسیما شد.
او تصریح کرد: در این ایام جنبه های معارفی و مناسکی را در کنار برنامه های خلاقانه داشتیم. لطف امام حسین (ع) شامل حال همه ما در رسانه ملی شد که به این نقطه رسیدیم و از این بابت خدا را شاکر هستیم.

نگاه جدید در تولید برنامه ها را باید قدر بدانیم
در ادامه این جلسه نصرالله پژمان فر، رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاکید عاشورا بر پیامی است که برای همه افراد در طول تاریخ دارد و آن در دوراهی هایی است که قرار می گیریم. پیامی برای همه آدم ها در این دوراهی هاست تا هر لحظه شان کربلا باشد؛ یا باید مقاومت را انتخاب نماییم یا ذلت را. عاشورا پیامش برای همه ماست. این جلسه تقدیر و تشکری از افرادی است که از فضای رسانه ملی برای نمایان کردن مکتب حسینی بهره بردند.
وی ادامه داد: این نگاه جدید در تولید برنامه های صداوسیما را باید قدر بدانیم. برخی رسانه های غربی تلاش کردند این فرهنگ را مخدوش کنند ولی رسانه ملی بحث روضه های خانگی را زنده کرد. برنامه «حسینیه معلی» هم مخاطبان زیادی داشت. در تاریخ انقلاب هم خیلی ها کوشیده بودند فضای حسینی را از انقلاب جدا کنند ولی امام خمینی (ره) اصرار کردند با همین شکل سنتی باید باشد. توجه کردن به آیین های سوگواری برای برخی جوان ها، موثر بود تا این برنامه های سنتی به همان شکل قدیم برگزار گردد.
پژمان فر اظهار داشت: رویکرد جدی صداوسیما برای تولید این برنامه ها قابل تقدیر است و می طلبد که توسعه یابد. این برنامه ها طرفدار دارد و باید جدی آنرا ادامه دهیم البته در فضای سیاسی امروز برخی تلاش می کنند مقابل این برنامه ها بایستند.

ترویج الگوی صحیح عزاداری
رضا تقی پور، نماینده دیگر مجلس بود که در این نشست بیان نمود: چاره شکست انقلاب را دشمن در پایین کشیدن مناسک می داند. اگر بتوانیم روش هایمان را مطابق ذائقه جدید مخاطب جلو ببریم، مخاطب به اصالت خود برمی گردد.
محمدحسین کشکولی، مدیر شبکه قرآن هم در ادامه جلسه اظهار داشت: سال جاری یک همدلی بین میدان و رسانه ملی صورت گرفت. گستره پوشش مداحان را قدری از تهران خارج کردیم. جوانانی که تا پیش از این دیده نمی شدند، در کنار مداحان تهرانی فرصت یافتند تا حضور یابند. ظرفیت هیات ها را سال جاری سه برابر کردیم.
ملکی، مدیر شبکه جهانی جام جم هم اظهار داشت: بازنمایی حال و هوای سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در شبکه جهانی جام جم برای میلیونها ایرانی و محب اهل بیت(ع) صورت گرفته و اینک پیام عاشورا به اقصی نقاط جهان گسترش یافته است.
وی ادامه داد: برنامه «روز حسین» که با محتوایی غنی و ساختاری متفاوت تولید و پخش شده با استقبال زیاد مخاطبان روبرو شده و ما تلاش خواهیم کرد همین مسیر را در دهه آخر صفر و بخصوص به تصویر کشیدن راهپیمایی ایرانی ها خارج از کشور در اربعین حسینی تداوم ببخشیم.

نجم الدین شریعتی، مجری برنامه «حسینه معلی» هم در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: نظرات مختلف نشان از ضریب نفوذ بالای رسانه ملی در دل هاست که بار ما را سنگین می کند. امیدوارم خدا توفیق دهد تا این ظرفیت عظیم سیدالشهدا (ع) در بین مردم را برای برنامه های تلویزیون استفاده نماییم.
به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، سیداحمد موسویان تهیه کننده برنامه «ناگهان حسین»، سیدمحمدصادق بی بی شهربانویی کارگردان برنامه «ناگهان حسین»، حامد عزیزی گوینده و مجری برنامه «ناگهان حسین»، محسن نجفی سولاری تهیه کننده برنامه «از سرگذشت»، علی اکبر قیلچ مجری برنامه «از سرگذشت»، بابایی مدیر تولید برنامه «حسینیه معلی»، سیدافضل میرلوحی تهیه کننده برنامه «روز حسین»، سعید اسلام زاده مجری برنامه «روز حسین» شبکه جام جم، حسین فرزندی تهیه کننده برنامه «باب القبله»، مصطفی امامی مجری برنامه «باب القبله»، یونس قاسمی تهیه کننده برنامه «روضه خانگی»، سیداحمد موسوی تهیه کننده برنامه «کلمه»، سیدعلیرضا قوامی مجری برنامه «یاد خدا» و سعید سلطانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاونت سیما و حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی سیما از دیگر حاضران در این مراسم بودند.
1402/05/23
11:50:35
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون