علی جون
علی جون
مدیر رادیو نمایش اعلام كرد

پخش ۲ سریال و ۱۴ مجلس تعزیه در روزهای محرم

پخش ۲ سریال و ۱۴ مجلس تعزیه در روزهای محرم

علی جون: اداره كل هنرهای نمایشی رادیو شش اثر جدید را برای ایام محرم تدارك دیده است.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، این شش اثر چهار سریال رادیویی و دو ویژه برنامه است، همین طور منتخبی از نمایشهای پرمخاطب سالهای گذشته نیز برای بازپخش آماده شده است.
حمیدرضا افتخاری ـ مدیر رادیو نمایش ـ درباره رویکرد ویژه این شبکه رادیویی در روزهای محرم اظهار داشت: امسال باتوجه به گسترش بیماری کرونا و محدودیت ها برای برگزاری عزای حسینی برنامه ریزی به شکلی بوده است تا این فرصت برای مخاطب فراهم باشد که با رسانه ملی همراه شود بنا بر این برنامه ریزی برای محرم امسال متفاوت تر است.
مدیر کل هنرهای نمایشی رادیو با اشاره به تولید چهار سریال رادیویی اظهار داشت: دو سریال بلند برای این ایام تدارک دیده شده است که شامل نمایش «قصه واقعه» و «سریر» است.
نمایش «قصه واقعه» در ۲۸ قسمت ۳۰ دقیقه ای داستان واقعه کربلا را از زبان یکی از اشخاص حاضر در صحرای کربلا بیان می کند، این نمایش به سفارش شبکه رادیویی معارف تولید شده است همین طور سریال «سریر» که ۲۸ قسمت ۱۵ دقیقه ای است و به سفارش رادیو جوان تولید شده، قصه انتخاب اشعار برای گروه های جوان مداح را بازگو می کند.
در این گزارش آمده است علاوه بر این دو نمایش بلند ۱۴ مجلس تعزیه نیز به سفارش رادیو فرهنگ تحت عنوان «به روایت تعزیه» آماده پخش شده است.
«مهمان راه» دیگر سریالی است که در چارچوب قصه شب رادیو ایران در ۵ قسمت ۱۵ دقیقه ای تولید شده است.
مدیر رادیو نمایش به برنامه های ویژه این شبکه نیز اشاره نمود و اظهار داشت: مستند «راوی» با محوریت زندگی ۱۴ مقتل خوان مشهور تهیه شده است، همین طور برنامه صبحگاهی «به شرط زندگی» با تغییر رویکرد با نام «به شرط عاشقی» به روی آنتن می رود. ویژه برنامه «تکیه ا» نیز مجله ای ست عاشورایی که از هفتم محرم برای پخش آماده شده است. ویژه برنامه «هنر عاشورایی» نیز به مدت چهار شب به قصه هنرمندانی می پردازد که اثری برای معرفی واقعه کربلا ساخته اند.
در کنار این چهار ویژه برنامه «کارگاه تـئاتر» در این ایام تاریخچه تعزیه را بعنوان یک هنر نمایشی آیینی بررسی خواهدنمود و برنامه زنده رادیویی «گیومه» نیز از اول تا پنجم شهریور ماه با موضوع آیین و هنر عاشورایی به روی آنتن رادیو نمایش می رود؛ همین طور برنامه رادیویی «من و صحنه » به صورت ویژه به این ایام خواهد پرداخت.
وی ادامه داد: برنامه «۱۴۴۲» نیز از چهارشنبه پنجم شهریور ماه از رادیو نمایش پخش می شود که به آیین های سنتی محرم، مکان های تعزیه و عزاداری در تهران قدیم، نواها و موسیقی و معرفی فیلم هایی با مضمون قیام عاشورا، کتاب های عاشورایی و خبرهای حوزه فرهنگ و هنر در رابطه با این ایام می پردازد.
رادیو نمایش در ادامه رویه پخش نمایش های تولیدی مراکز استان در روزهای محرم سریال نمایشی نامیرا از تولیدات مرکز گلستان را پخش خواهدنمود. افتخاری ضمن اعلام این مطلب افزود: در کنار برنامه یکی بود یکی نبود که تولیدات نمایشی دهه ۵۰ شمسی را پخش می کند، قصه کربلا در ۱۷ قسمت برای پخش آماده شده است.1399/05/27
10:28:36
5.0 / 5
1377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون
علی جون - سرگرمی و طنز