علی جون
رییس شورای اسلامی شهر خاش:

شهرداری خاش با کمبود نیرو و امکانات مواجه می باشد

شهرداری خاش با کمبود نیرو و امکانات مواجه می باشد

علی جون: به گزارش علی جون، رئیس شورای اسلامی خاش اظهار داشت: دولت و سازمان همیاری و شهرداری ها در حوزه تأمین ماشین آلات عمرانی و خدماتی و تأمین نیرو و پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان دست شهرداری خاش را بگیرند.اسحاق جمالزهی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: در حال حاضر قریب به ۳۰۰ نیرو حدود ماهانه ۵۰ میلیاردریال دریافت می کنند و شهرداری هم درآمدی بابت پرداخت حقوق نیروها نداشته، ازاین رو برای اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی و غیره با مشکلات انبوهی مواجه می باشد، این درحالی است که به غیر از آمار شهروندان ایرانی شهرداری باید به اتباع خارجی ساکن در این شهر هم خدمات بدهد، ازاین رو برای بهبود وضعیت خدمات رسانی، به حمایت های ویژه دولت نیاز دارد.
وی افزود: در ماه های اخیر شهرداری زابل با حمایت های ویژه دولت، زیر چتر حمایتی شهرداری مشهد قرار گرفت و شهرداری های شهر های دیگر حوزه سیستان هم مبالغی کمک دریافت نمودند، ازاین رو از دولت تقاضا داریم، کمک نماید تا شهرداری خاش زیر چتر حمایتی و پوششی شهرداری شیراز برود و یا وزارت کشور و سازمان همیاری و شهرداری های کشور و سیستان و بلوچستان این شهر را ویژه ببینند و در حوزه تأمین ماشین آلات عمرانی و خدماتی و تأمین نیرو و پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان دست شهرداری خاش را بگیرند.
جمالزهی اظهار نمود: کارخانه سیمان خاش هم مزیت و فرصتی مهم برای پشتیبانی از شهرداری خاش بود، اما نیاز است که شرکتهای شستا و هلدینگ فارس و خوزستان و معدن پارس تأمین اهمیت انجام کارهای مشارکتی و حمایت ویژه از شهرداری خاش را ببینند و خدمات کیفی و ماندگاری به مردم در حوزه های اجتماعی و فرهنگی، آموزشی و خدماتی و رفاهی عرضه کنند.
وی خاطرنشان کرد: دغدغه مهم مردم خاش داشتن شهری ایده آل و مطلوب برای سکونت و آباد بوده و برای تأمین رفاه و آسایش خود نیاز به حمایت های ویژه دولت دارند، از وزیر کشور تقاضا می شود، یاری گر مردم، خوب، نجیب و مرزداران غیور شهرستان خاش باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر خاش اظهار داشت: شهرداری خاش قدیمی ترین بلدیه استان، افزون بر ۱۰۰ سال عمر دارد و اولین شهر در سیستان و بلوچستان بوده که به واسطه پادگان ارتش و خانه های سازمانی آن، شهرداری داشته، اما طی سالهای انقلاب اسلامی تابحال رشد و پیشرفت چندانی به خود ندیده و تمام توجهات متوجه زاهدان و شهر های سیستان و حوزه بلوچستان بوده و زاهدان به یک کلان شهر تبدیل و شهر خاش همچنان درجه چندم شهرداری را به یدک می کشد.
شایان ذکر است شهرستان مرزی خاش از توابع سیستان و بلوچستان در شاهراه محور توسعه شرق کشور و محل گذر خودرو های انبوه ترانزیتی بوده و مسافران عبوری از مقصد چابهار به زاهدان و شهر های داخلی کشور و سیستان و بلوچستان از مسیرهای خاش به زاهدان و خاش به ایرانشهر و خاش به سراوان و هم خاش به نوک آباد، گوهر کوه به بزمان تردد دارند و این شهرستان در جوار کوه آتشفشانی نیمه فعال تفتان ۱۲۴ کیلومتر مرز مشترک با پاکستان دارد.
این شهرستان دارای مزیت های مختلفی در حوزه های کشاورزی، دامی، صنایع و معادن و گردشگری و غیره بوده، اما از ظرفیتهای آن به خوبی بهره گرفته نشده و همچنان محرومیت در آن بیداد می کند.
در سالهای انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی در این منطقه صورت گرفته، اما عمق محرومیت های باقی مانده از دوران طاغوتی و هم کم توجهی برخی مسؤولان در دولت های گذشته سبب شده که این شهر چهره توسعه یافته ای به خود نگیرد.
در این شهرستان علاوه بر جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفری، قریب به ۷۰ هزار نفر تبعه خارجی سکونت داشته و از خدمات شهری، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی، رفاهی و اجتماعی و امنیتی بهره می برند.منبع:

1402/08/23
14:15:23
5.0 / 5
141
تگهای خبر: آموزش , برند , خدمات , فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون