علی جون
علی جون

ویژه برنامه های رادیو برای ارتحال امام(ره)

ویژه برنامه های رادیو برای ارتحال امام(ره)

به گزارش علی جون، رادیو بمناسبت فرا رسیدن ایام ارتحال امام خمینی(ره) و سالروز قیام ۱۵ خرداد ویژه برنامه هایی متناسب با این ایام تدارک دیده است که از شبکه های مختلف به روی آنتن خواهد برد.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، ویژه برنامه های شبکه های رادیو برای ارتحال امام خمینی(ره) به شرح زیر است:
رادیو ایران
«خرداد نامه» روایت مردم تهران و سایر شهرهاست که در اعتراض به دستگیری امام خمینی(ره) به خیابان ها ریختند و قیام خونین خود را شروع کردند. این برنامه سه شنبه، ۱۵ خرداد پخش می شود. «خیزش خونین» عنوان ویژه برنامه دیگری است که روز ۱۵ خرداد از ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه با نگاهی به سیل خروشان کشاورزان غیور و کفن پوش ورامین، دهقانان کن و مردم جماران که به سمت تهران سرازیر شدند، پخش می شود.
«نهضت پایدار» با حضور کارشناسان و صاحب نظران بمناسبت سالروز قیام ۱۵ خرداد به نقش امام خمینی(ره) در این قیام و حوادث، دستاوردهای این رویداد تاریخی می پردازد.
«طلیعه یک نهضت» هم با پرداختن به لایه های عمیق تری از شکل گیری قیام ۱۵ خرداد ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه از رادیو ایران پخش خواهد شد.
رادیو جوان
ویژه برنامه «من به تو نزدیکم» با نگاهی به زندگی و شیوه حکومت امام خمینی(ره) رفتار ایشان با خانواده، کودکان و جامعه برای حفظ وحدت کشور، روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد روی آنتن خواهد رفت.
از دیگر برنامه های این شبکه میتوان به مستند روز خمینی، قیام ماندگار، کافه رادیو، به سبک روح الله، عطر یار، صدای دل ها و به قول تاریخ اشاره نمود که به بررسی اقدامات امام خمینی(ره) و بنیان گذاری نهضت اسلامی می پردازند. این بسته مستند به رویدادهایی چون پروژه کشف حجاب، انقلاب سرخ و سفید، کاپیتولاسیون و لایحه اصلاح اراضی هم خواهد پرداخت. این برنامه رادیویی کاری از گروه تاریخ و معارف رادیو جوان که ساعت ۸ روی موج اف. ام ردیف ۸۸ مگاهرتز می رود.
رادیو فرهنگ
مستند «روح الله» با مرور زندگی حضرت امام خمینی(ره) از بدو تولد تا روز ارتحال آن امام بزرگوار دوشنبه، ۱۴ خرداد ساعت هشت روی آنتن می رود. آشنایی مخاطبان با زندگی امام(ره) و نقش ایشان در مراحل حساس تاریخی و تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران از اهداف این برنامه است.
برنامه«کوچ دلها» به واکاوی اندیشه های امام خمینی (ره) در قلمرو فرهنگ می پردازد.
ویژه برنامه زنده این شبکه که ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می رود، ضمن پوشش مراسم مرقد امام خمینی(ره) در رابطه با اندیشه حضرت امام (ره) بعنوان بیدارگر ملت های اسلامی و تأثیر اندیشه امام بر ملت های منطقه گفتگو خواهد شد.
مستند کشف الاسرار در این ایام با روایتی ماندگار از زندگی و زمانه امام خمینی(ره) از تولید و تأمین رادیو فرهنگ ساعت ۱۷ پخش می شود.
برنامه«بهار بیداری» با مبحث نگاهی به قیام خونین ۱۵ خرداد ساعت هشت پخش می شود. «تیغ ها و ستیغ ها» مستندی از شکل گیری قیام ۱۵ خرداد، از ریشه های شکل گیری این قیام، نتایج آن و وقایع پس از آن که زمینه های پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم نمود ساعت ۹ پخش می شود.
رادیو تهران
انعکاس مراسم حرم امام خمینی(ره) و پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری همراه با گزارشگر مستقر در حرم و ارتباط با مرکز خمین از مراسم ویژه در بیت تاریخی امام از بخش های دیگر ویژه برنامه های رادیو تهران است.
برنامه گفتگو محور «امامین انقلاب»، از ۶ خرداد شروع شده و تا ۱۶ خرداد ادامه دارد. این برنامه در رابطه با شخصیت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هرشب ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه پخش می شود. برنامه «باغ فیض» یکشنبه، ۱۳ خرداد هم با مبحث امامین انقلاب از ساعت ۲۱ پخش خواهد شد.
جدول پخش شبکه رادیویی تهران در ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد به صورت ویژه از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا شامگاه به صورت ویژه متناسب با این ایام پخش خواهد شد.
ویژه برنامه هایی با مبحث بیان و روایت خاطرات ماندگار مردم از قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، نقش قیام پانزده خرداد و حضور مردم در پیروزی انقلاب با حضور شخصیت های انقلابی، تولید مستند بازداشت امام خمینی(ره)، مستند هایی با مبحث آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه ای تدارک دیده شده است.
در برنامه «کتاب شب» ۱۲ تا ۱۶ خرداد، کتاب در رابطه با زندگی امام خمینی (ره) از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه بازخوانی و در ویژه برنامه های رادیو تهران به انتخاب آیت الله العظمی خامنه ای به رهبری هم پرداخته خواهد شد.
رادیو صبا
رادیو صبا یکشنبه، ۱۳ خرداد در ویژه برنامه «ساده و صمیمی» در سه قسمت ساعت ۱۸ و ۳۰ پخش می شود. در ویژه برنامه موسیقی محور «نواهنگ» با پخش موسیقی و ترانه در شب رحلت رهبر انقلاب اسلامی و سالروز قیام ۱۵ خرداد پخش می شود.
روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد این شبکه رادیویی ویژه برنامه «هر طرف صدای تو» را ساعت ۱۰ بامداد به صورت زنده با رویکرد گرامیداشت این ایام در قسمت های متنوع به روی آنتن می برد.
مستند گزارشی «روایت رهبری» با مبحث رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در دو قسمت روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه پهش می شود. نمایش رادیویی «تهیه یک گزارش» در دو قسمت با عنایت به گرامیداشت این ایام از ساعت ۱۸ هم به روی آنتن می رود.
رادیو ورزش
«در ماتم خورشید» ویژه برنامه رحلت امام خمینی(ره) است که ۱۴ خرداد و حماسه خورشید ویژه قیام ۱۵ خرداد که به صورت زنده از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روی آنتن رادیو ورزش می برد. «گود فتوت» ۱۴ و ۱۵ خرداد از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه و «سرو قامتان» ویژه شهدای ورزشکار که از ۱۳ تا ۱۵ خرداد ساعت ۲۰ از گروه فرهنگ و علوم ورزشی پخش خواهد شد.
رادیو معارف
برنامه «نیمه خرداد» از ۱۳ تا ۱۵ خرداد از ساعت ۹ به تبیین نقش امام در بنیانگذاری انقلاب اسلامی می پردازد. مقابله با خطر تحریف امام خمینی(ره) و ضرورت بازخوانی مبانی و اصول ایشان از اهداف و راهبردهای این برنامه است.
«روایت رهبری» هم روایتی است که از تبیین جایگاه رهبری و تبیین نقش مجلس خبرگان رهبری در انتخاب و به رهبری رسیدن آیت الله خامنه ای می گوید. این برنامه از ۱۵ تا ۱۷ خرداد ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه از رادیو معارف پخش می شود.
رادیو سلامت
برنامه «مرثیه آفتاب» با محور تأثیر سیره و رهنمودهای امام در همگرایی و پویایی اجتماعی از رادیو سلامت روی آنتن می رود. در قسمتهایی از برنامه سخنان امام خمینی(ره) در رابطه با مشارکت اجتماعی و حضور موثر در انتخابات بخصوص انتخابات ریاست جمهوری باز خوانی می شود. این برنامه دوشنبه، ۱۴ خرداد از ساعت ۹ به تهیه کنندگی سهیلا باقری، اجرای دکتر حسام الدین ریاحی و ندا خواجه نوری و با نویسندگی شرمینه جمشیدی از موج اف. ام ردیف ۱۰۲مگاهرتز به روی آنتن می رود.
رادیو اقتصاد
«شاخص» عنوان ویژه برنامه رادیو اقتصاد است که بمناسبت روز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) به بررسی ابعاد مختلف اقتصادی وصیت نامه امام خمینی(ره) در چارچوب یک میزگرد تخصصی می پردازد. در این برنامه فرازهایی از وصیت نامه رهبر کبیر انقلاب پخش می شود و در ادامه میهمانان دیدگاه های ایشان را در حوزه های مختلف اقتصادی واکاوی خواهند کرد. این برنامه ۱۳ خرداد ماه ساعت ۲۰ به مدت ۵۵ دقیقه روی آنتن می رود.
برنامه «نقطه عطف» ۱۴ خرداد به مبحث سبک زندگی امام(ره) با رویکرد اخلاقی و اجتماعی اختصاص دارد و نقش ایشان در تعاملات اجتماعی و خانواده را بررسی می کند.
مستند «حبیب خدا» نقش محوری بازار و بازاریان در قیام ۱۵ خرداد را ساعت ۲۰ مورد بررسی قرار می دهد.
«از ۱۵ تا ۱۵» عنوان ویژه برنامه ای بمناسبت قیام خونین ۱۵ خرداد است که سیر وقایع تاریخی انقلاب اسلامی ایران را از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ روایت می کند.
رادیو پیام
رادیو پیام در برنامه «افق روشن» به تهیه کنندگی مهدیه پهلوانی ۱۴ و ۱۵ خرداد با محوریت امام راحل و قیام ۱۵ خرداد روی آنتن می رود.
رادیو قرآن
رادیو قرآن ۱۴ خرداد با پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری ساعت ۹ تا ۱۰ و با ویژه برنامه «طعم آفتاب» از ۱۰ تا ۱۱ پخش می شود. این برنامه ۱۵ خرداد از ساعت ۹: ۳۰ تا ۱۱ روی آنتن می رود. تدارک آیتم های سخنرانی با مبحث ۱۴ و ۱۵ خرداد با مضامین در رابطه با این ایام با رویکرد قرآنی از ساعت ۷ و ۵ دقیقه پخش خواهد شد.
رادیو نمایش
ویژه برنامه «عروج» بمناسبت ۱۴ خرداد و ویژه برنامه «طلیعه» در ۱۵ خرداد ساعت ۸ تا ۱۱ به صورت زنده به تهیه کنندگی محسن جواهری از رادیو نمایش پخش می شود.1403/03/13
14:49:13
5.0 / 5
120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز