علی جون
علی جون
بیوك آقا نیاز به حمایت خیرین دارد؛

پیرمرد كلیبری درسن ۷۴ سالگی صاحب شناسنامه شد

پیرمرد كلیبری درسن ۷۴ سالگی صاحب شناسنامه شد

حسین انتظام علولو مشهور به (بیوك) در روستای علولو بخش آبش احمد از توابع شهرستان كلیبر پس از سن 74 سالگی شناسنامه دار شد.به گزارش علی جون به نقل از مهر، «حسین انتظام علولو» مشهور به بیوک آقا در روستای علولو بخش آبش احمد از توابع شهرستان کلیبر ساکن است؛ نداشتن شناسنامه سبب شده بود وی از برخی امتیازات دولتی همچون یارانه ی نقدی و… محروم بماند.
منصور مظهری مسئول نمایندگی بهزیستی بخش آبش احمد در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: «حسین انتظام علولو» مشهور به بیوک آقا به تنهایی و در یک خانه خشتی و نامناسب زندگی می کند و اهالی روستا از دهیار تا ساکنین برای او غذا و مایحتاج زندگی روزمره را تامین می کردند.
وی اضافه کرد: ماجرا از این قرار بود که همکاران در بهزیستی گزارشی از وضعیت زندگی بیوک آقا دریافت نمودند و بلافاصله برای پیگیری به روستا رفتند و با مشاهده شرایط زندگی اش قرار شد تا «حسین انتظام علولو» تحت پوشش بهزیستی درآید؛ ولی متوجه شدیم که بیوک آقا فاقد کارت شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی است.
مسئول نمایندگی بهزیستی بخش آبش احمد افزود: در ادامه بوسیله اداره ثبت احوال شهرستان کلیبر برای صدور شناسنامه آقای «حسین انتظام علولو» تقاضا کردیم که خوشبختانه دهیار روستا علولو و اداره ثبت احوال نیز همکاری خوبی کردند.
محروم شدن از یارانه نقدی و سهام عدالت
مظهری بابیان این که بیوک آقا چون شناسنامه نداشت نمی توانستیم تحت پوشش بهزیستی قرار دهیم، اظهار داشت: حال که بیوک آقا صاحب شناسنامه شده است؛ بدین جهت با تکمیل پرونده جهت تحت پوشش قراردادن او اقدامات لازم را انجام داده ایم.
وی در پاسخ به سوالی درباب این که آیا «حسین انتظام علولو» به علت نداشتن کارت ملی و شناسنامه از یارانه نقدی دولت و سهام عدالت محروم مانده است؟ اظهار داشت: متأسفانه بیوک آقا به علت نداشتن مدارک شناسایی از دریافت یارانه نقدی و سهام عدالت و غیره محروم مانده بود.
مسئول نمایندگی بهزیستی بخش آبش احمد در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه «حسین انتظام علولو» چند فرزند یا همسر دارد؟ اظهار داشت: بیوک آقا ازدواج نکرده بود و به تبع آن چون فرزندی نداشت؛ اهالی روستا از او حمایت می کردند.
مظهری در پاسخ به این پرسش که بیوک آقا از نظر سلامت جسمانی در چه وضعیتی است؟ آیا بیماری خاصی دارد یا خیر؟ اظهار داشت: اطلاع دقیقی از این که بیمار است یا خیر؛ جزئیاتی در اختیار نداریم ولی خود نشست و برخاست می کند و مشکل خاصی از نظر جسمانی ندارد.
وی با تاکید بر این که سِن «حسین انتظام علولو» را در شناسنامه به صورت تقریبی قید کرده اند، اظهار داشت: ظاهراً برای تعیین سن بیوک آقا؛ از وی آزمایشاتی گرفته اند تا سن تقریبی اش را مشخص کنند.
پیرمردی که تابحال خانواده ای تشکیل نداده است
مسئول نمایندگی بهزیستی بخش آبش احمد در پاسخ به سوال دیگری درباب اینکه واحد مسکونی بیوک آقا در روستا چگونه است، آیا قابل سکونت است یا خیر، اشاره کرد: «حسین انتظام علولو» در یک اتاق خشتی کوچک و قدیمی زندگی می کند بدین جهت به جهت تامین امنیت سرپناه، منزلش به بازسازی نیازمند است ولی متأسفانه به علت محرومیت منطقه، خیرین آن چنانی هم نداریم تا با حمایت آنها بتوانیم به افراد تحت پوشش بهزیستی بخش آبش احمد همچون بیوک آقا سرپناه امن بسازیم، پس اگر حمایت خیرین و مردم عزیز باشد برای بیوک آقا و حتی خانواده های دارای چند معلول هم می توانیم خانه بسازیم.
مظهری از تحت پوشش بودن ۶۵۰ خانوار تحت پوشش نمایندگی بهزیستی بخش آبش احمد خبر داد، تصریح کرد: البته ما مستمری که مقرر است از جانب بهزیستی به بیوک آقا داده شود را حل می نماییم، همین طور بوسیله دهیار روستا نیز پیگیر برقراری یارانه نقدی و سایر مزایای دولتی خواهیم بود.
«حسین انتظام علولو» که بدون تشکیل خانواده گذران زندگی می کند؛ نیاز است تا خیرین با حمایت هایشان سرپناهی امن و نیازهای اولیه زندگی را برای این پیرمرد تامین کنند.

1399/07/07
13:54:33
5.0 / 5
808
تگهای خبر: خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
علی جون - سرگرمی و طنز