علی جون
رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح:

كمترین حقوق بازنشستگان لشكری ۴ ۵میلیون تومان است

كمترین حقوق بازنشستگان لشكری ۴ ۵میلیون تومان است

به گزارش علی جون رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح اظهار داشت: كمترین حقوق بازنشستگان 30 سال خدمت لشكری چهار و نیم میلیون تومان است.به گزارش علی جون به نقل از صداوسیما، سردار محمدرضا گودرزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار داشت: قبل از همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان نیروهای مسلح از شروع مهر امسال این افراد ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کردند.
وی اظهار داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان در چهار سال قبل به مرور اجرا شده است اما دولت، امسال تصمیم گرفت همسان سازی را یکجا انجام دهد و چند ماه مقدمات آن انجام شد و مقرر است در حقوق مهر، این همسان سازی اجرا شود.
سردار گودرزی با اعلان اینکه مبنای این افزایش حقوق بازنشستگان ۹۰ درصد حقوق شاغلان است اضافه کرد: جداول این افزایش حقوق تنظیم و ابلاغ گردیده است و در حال تنظیم حکم ها و فیش های حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح هستیم.
وی اظهار داشت: جدولی برای هر گروه شغلی تعیین شده که مبنای تعیین این عدد میانگین حقوق شاغلان در آن طبقه بوده است.
سردار گودرزی اضافه کرد: بعنوان نمونه در رتبه سرگردی امتیاز ۲۵۲۰۰ ضرب در ۲۴۳۸ و یک عدد مدیریت نیز اضافه می شود که برمبنای جایگاه و رتبه شخص از ۵ درصد تا ۲۵ درصد به این حقوق اضافه خواهد شد.
وی اظهار داشت: ایثارگری و عائله مندی نیز موضوعات دیگری هستند که به حقوق ها افزوده می شوند.
سردار گودرزی اضافه کرد: برمبنای تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون پیش بینی شده که حقوق شاغلان یا بازنشستگان نیروهای مسلح همیشه ۲۰ درصد بیشتر از حقوق کارکنان کشوری باشد.
وی اظهار داشت: در جدول همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری قسمتی از این ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است و دلیل لحاظ نشدن مقداری از آن نیز محدودیت ۹۰ درصد حقوق شاغلان است که دراین زمینه نیز مکاتباتی با سازمان برنامه و بودجه انجام و توافق شده است این بخش نیز لحاظ شود البته برمبنای تصمیم کمیسیونی که در سازمان برنامه و بودجه امور استخدامی و صندوق کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تشکیل می شود.
سردار گودرزی اضافه کرد: در شش ماهه باقیمانده سال این افزایش حقوق برای بازنشستگان اعمال و برای سال آینده نیز مبنای این حقوق در بودجه پیش بینی می شود.
وی اظهار داشت: بر این اساس در سال آینده موضوعی بعنوان همسان سازی در بودجه نخواهیم داشت.
سردار گودرزی اضافه کرد: بیشتر منابع این افزایش حقوق به صورت سهام به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح واگذار شده است که این سازمان باید آنها را به پول تبدیل کند و باقیمانده را نیز سازمان برنامه و بودجه قول داده است تا آخر سال بپردازد.
وی اظهار داشت: مبنای محاسبه افزایش حقوق بازنشستگان برمبنای ۳۰ سال خدمت است یعنی اگر بازنشسته ای بیش از ۳۰ سال خدمت کرده باشد به ازای هر سال دو و نیم درصد به این عدد افزوده می شود و اگر کمتر خدمت کرده باشد به ازای هر سال دو و نیم درصد از این حقوق کم می شود.
سردار گودرزی اضافه کرد: در دو سه روز آینده فیش های حقوقی بازنشستگان قبل از پرداخت حقوق آنان برای اطلاع بازنشستگان روی سامانه بارگذاری می شود.
وی اظهار داشت: به حدود یکصد هزار نفر از بازنشستگان وام ۱۰ میلیون تومانی قرض الحسنه پرداخت می نماییم البته این تسهیلات به کسانی تعلق می گیرد که تا حالا از ما وام نگرفته باشند.
سردار گودرزی اضافه کرد: به بازنشستگانی که مشمول این تسهیلات می شوند اطلاع رسانی می نماییم.
وی اظهار داشت: برای اشتغال فرزندان بازنشستگان لشکری که کارآفرینی می کنند تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی پیش بینی کرده ایم.
سردار گودرزی اضافه کرد: همه بازنشستگان لشکری که فرزندانشان ازدواج می کنند بدون مراجعه تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی خرید جهیزیه یا کمک ازدواج به حساب آنان واریز می شود. این تسهیلات به همه فرزندان بازنشستگان که ازدواج می کنند تعلق می گیرد.
سردار گودرزی اضافه کرد: تسهیلات درمان و وام جعاله تا سقف ۲۰ میلیون تومان نیز برای بازنشستگان پیش بینی کرده ایم.
وی با اعلان اینکه دفترچه درمان نیروهای مسلح از بهترین بیمه های کشور است اظهار داشت: بیمه تکمیلی برای بازنشستگان اختیاری است و سقف آن برای بستری و عمل جراحی ۳۰ میلیون تومان و برای کارهای درمانگاهی ۳ میلیون تومان پیش بینی شده است.
سردار گودرزی اضافه کرد: موضوع بیمه در سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح راهبرد اصلی برای کمک به پیشکسوتان است و دراین زمینه بعنوان نمونه رقم بیمه حوادث از ۱۸۰ میلیون تومان سال قبل به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: بیمه حامی را نیز با همکاری بیمه کوثر برای مسائل حقوقی بازنشستگان پیگیری می نماییم که از ماه آینده شروع می شود.
سردار گودرزی اضافه کرد: جدول و امتیازات افزایش حقوق بازنشستگان برمبنای جایگاه شغلی آنان است و اگر افراد دارای رتبه حقوقی باشند هر رتبه حقوقی امتیاز جداگانه دارد و کسانی که از سنوات ارفاقی بهره برده اند این سنوات جزو سنوات خدمتی آنان محاسبه می شود.
وی اظهار داشت: احیا کردن کارکرد بیمه ای صندوق های بازنشستگی تنها چاره کاهش هزینه هاست.
سردار گودرزی اضافه کرد: پاداش اختتام خدمت لشکریان سال ۹۸ تامین اعتبار شده است و پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: سودی که از محل شرکت های سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به دست می آید در حوزه خدمات رفاهی و کمک به افزایش حقوق بازنشستگان لشکری هزینه می شود.
اکبر شیرمحمدی مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این برنامه اظهار داشت: در تکمیل افزایش حقوق بازنشستگان که در ابتدای سال انجام شد تا ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان هم تراز و هم رتبه افزایش حقوق بازنشستگان انجام شد.
وی اضافه کرد: دستورالعمل این افزایش حقوق به صندوق های بازنشستگی کشوری ابلاغ و احکام ۱ میلیون و ۴۸۹ هزار بازنشسته صادر گردیده است که بازنشستگان می توانند از سایت صندوق بازنشستگی احکام خودرا ببینند.
شیرمحمدی اظهار داشت: جداول ابلاغی درباره کارکنان مشمول قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری و دستگاه هایی که بدون گروه های شغلی نظام هماهنگ بودند بطور یکسان و بعنوان کارمندان دولت در گروه های ۲۰ گانه نظام هماهنگ در نظر گرفته شد.
وی اضافه کرد: ضریب ۲، ۴۳۸ ریال در عدد امتیاز هر فرد در گروه شغلی خود ضرب می شود و حقوق فرد را مشخص می کند که به این عدد در اجرای ماده ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون مدیریت افزایش دو و نیم درصدی مازاد بر ۳۰ سال خدمت و سابقه مدیریت اضافه می شود.
شیرمحمدی اظهار داشت: حداقل حقوق دریافتی بازنشستگان در ابتدای سال ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که در پایین ترین گروه های شغلی به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: آنچه که دولت برمبنای قانون مکلف به افزایش حقوق بازنشستگان و شاغلان بود از شروع مهر صورت گرفت و حقوق هر بازنشسته با گروه شغلی خود متناسب با افراد شاغل در این گروه متناسب سازی شده است.
شیرمحمدی اظهار داشت: بوسیله واگذاری سهام شرکت های دولتی منابع این افزایش حقوق تامین شده است.
وی اضافه کرد: اعطای تسهیلات ۷ میلیون تومانی برای بازنشستگان ادامه دارد و تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان در حال نام نویسی است و مانند سال های گذشته اجرا می شود.
شیرمحمدی اظهار داشت: تسهیلات خرید اقساطی کالا نیز به وسیله صندوق بازنشستگی برنامه ریزی شده و قابل استفاده برای بازنشستگان است.
وی اضافه کرد: بیمه درمان تکمیلی را صندوق بازنشستگی از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش داد در صورتیکه سهم بازنشستگان همان ۳۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.
شیرمحمدی اظهار داشت: در بیمه تکمیلی سقف پرداخت هزینه جراحی تخصصی ۴۴ میلیون تومان، بستری عمومی ۲۲ میلیون تومان و خدمات تشخیص سرپایی درمانی ۱۷ میلیون تومان است و درباره هزینه مقابله با بیماری کرونا نیز از بازنشستگان حمایت می نماییم.
وی اضافه کرد: بازنشستگان نیمه نخست سال ۹۹ نیز مشمول همسان سازی حقوق از شروع مهر می شوند و تا هفته آینده احکام آنها صادر می شود.
آقای شیرمحمدی اظهار داشت: با توجه به این که قوانین صندوق های بازنشستگی مربوط به سال های گذشته است این صندوق ها باید اصلاحات ساختاری انجام دهند و قوانین آنها اصلاح گردد برای اینکه هزینه هایی به صندوق های بازنشستگی تحمیل می شود و این صندوق ها مشمول قوانین حمایتی شده اند در صورتیکه باید بیمه ای باشند.
وی اضافه کرد: ۷۰ درصد پرداختی صندوق های بازنشستگی از کمک های دولت و بقیه کسورات بازنشستگی کارکنان و تامین منابع از صندوق های بازنشستگی است.
آقای شیرمحمدی اظهار داشت: با توجه به این که سرمایه گذاری های صندوق های بازنشستگی پاسخگوی پرداخت حقوق بازنشستگان نیست صندوق بازنشستگی کشوری اصلاح ساختار این شرکت ها را آغاز نموده است.
وی اضافه کرد: مدرک تحصیلی تعیین کننده گروه شغلی کارکنان شاغل و بازنشستگان است و کسانی که با ۳۰ سال خدمت و مدرک کارشناسی بازنشست شده اند در گروه ۱۴ قرار می گیرند و حقوق آنان ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.
آقای شیرمحمدی اظهار داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان شامل مستمری بگیران نیز می شود.


منبع:

1399/07/22
13:16:10
5.0 / 5
782
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳