علی جون
علی جون
عبدالملكی

رایزنی برای افزایش تسهیلات مددجویان كمیته امداد

رایزنی برای افزایش تسهیلات مددجویان كمیته امداد

به گزارش علی جون معاون اشتغال كمیته امداد، از رایزنی با بانك مركزی برای افزایش تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت پوشش آگاهی داد و اظهار داشت: تعیین سقف تسهیلات به كمیته امداد سپرده شود.حجت الله عبدالملکی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب اعتبارات اشتغال در امسال، اضافه کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اعتبارات داخلی امداد است که برای اشتغال مددجویان اختصاص پیدا می کند.
وی افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با مجوز بانک مرکزی تأسیس شده و صد درصد متعلق به کمیته امداد است و می خواهیم امسال در جهت توسعه اشتغال و رفع فقر اعتبارات این صندوق را افزایش دهیم.
عبدالملکی اظهار داشت: در مجموع ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار داریم و پیش بینی می کنم اگر صد درصد این منابع اختصاص یابد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی امسال ایجاد می شود.
معاون اشتغال کمیته اشاره کرد: در حال رایزنی با بانک مرکزی و بانکهای دیگر هستیم به جهت اینکه بتوانیم منابع بیشتری را برای اشتغال مددجویان دریافت نماییم.
عبدالملکی گفت: برای افزایش بودجه فنی مربوط به اشتغال مانند هزینه های آموزش فنی و حرفه ای، هزینه های مشاوره شغلی، هزینه های مربوط به راهبران شغلی و توسعه زیرساخت های نهادهای دانش بنیان در حال مذاکره هستیم که امیدوارم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همین طور بنیادهای دیگر مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام بتوانیم این منابع را جذب نماییم.
معاون اشتغال کمیته امداد اظهار داشت: بار اشتغال محرومان که بر زمین مانده آنقدر بزرگ است که بطور قطع نهادی مانند امداد به تنهایی نمی تواند از عهده آن بربیاید. بنا بر این از همه نهادها در این خصوص کمک می خواهیم.
عبدالملکی در پاسخ به این پرسش که آیا مبلغ وام مددجویان نسبت به سال قبل بیشتر می شود یا خیر، گفت: متأسفانه سقف تسهیلات پرداختی امداد در اختیار کمیته امداد نیست و این سقف را شورای عالی اشتغال کشور تعیین می کند و بعد مصوبه شورای عالی اعتبار را می گیرد و در نهایت به ما ابلاغ می شود.
وی اضافه کرد: این سقف را سال قبل با تلاش بسیار به ۵۰ میلیون تومان افزایش داده ایم و متقاضی افزایش این عدد هم هستیم اما مراجع قانونی عنوان شده موافقت نکردند. البته این ۵۰ میلیون تومان بعنوان سقف تسهیلات است و میانگین تسهیلات پرداختی ما در سال قبل ۳۰ میلیون تومان بوده است.
به گفته عبدالملکی، بستگی به طرح و اشتغالزایی و نیاز مددجویان، وام و تسهیلات به آنها پرداخت می شود. با این وجود ما متقاضی این هستیم که دستگاه های قانونگذار در کشور اختیار تعیین سقف تسهیلات را به عهده کمیته امداد بگذارند چونکه خیلی از مواقع طرح هایی داریم که بسیار عالی هستند ولی چون تسهیلات بیشتر و سرمایه بیشتری نیاز دارند نمی توانیم آنرا اجرایی نماییم.


منبع:

1399/03/23
15:09:34
5.0 / 5
1839
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , مشاور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز