علی جون

تجمع اعتراضی هنرمندان تونسی به دنبال ضررهای ناشی از كرونا

تجمع اعتراضی هنرمندان تونسی به دنبال ضررهای ناشی از كرونا

علی جون: هنرمندان سه صنف بازیگری، خوانندگی و عرصه هنرهای تجسمی در تونس به دعوت اتحادیه های خود برای اعتراض به نادیده گرفته شدن حقوقشان، مقابل وزارت فرهنگ این كشور تجمع كردند.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، هنرمندان تونسی مدت هاست که نسبت به نادیده گرفته شدن جایگاه و حقوقشان در این کشور منتقد هستند و این نخستین بار نیست که در ماه های اخیر مقابل وزارت فرهنگ تونس تجمع می کنند.
ولید الزواغی، دبیر اتحادیه موسیقی در تونس عنوان کرده است که صحبت های رئیس جمهور این کشور درباره هنر و هنرمندان توهین به جایگاه آنان در جامعه و پایین آوردن ارزش فرهنگ و هنر است.
نادیده گرفتن حقوق هنرمندان و نداشتن جایگاهی که شایسته آنان باشد، پرداخت نشدن حقوق هنرمندان توسط اداره ها و سازمان های هنری، عدم شفافیت در اعتبارات صندوقی که مربوط به بیماری کووید ـ ۱۹ است و همین طور درخواست از دولت برای افزایش بودجه اختصاصی به فرهنگ و هنر، از دلایلی است که نارضایتی هنرمندان تونسی را سبب شد و آنها را مقابل وزارت خانه کشاند.
المیادین در انتهای این خبر آورده است:
کرونا بیش از پیش به هنرمندان در همه جای جهان ضربه زده و موجب تعطیلی خیلی از کارهای فرهنگی ـ هنری شده است. حالا خیلی از هنرمندان ماه هاست که بیکارند و وعده های پرداخت حقوق به آنها هم تحقق نیافته است.
منبع:

1399/08/10
23:13:52
5.0 / 5
1044
تگهای خبر: فرهنگی , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲