علی جون
عاشوری خبر داد:

افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت طی هشت ماه گذشته

افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت طی هشت ماه گذشته

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: طی هشت ماه امسال سپرده گذاری مردمی در صندوق  امداد ولایت افزایش داشته و به 2900 میلیارد تومان رسیده است.به گزارش علی جون به نقل از مهر، علی عاشوری مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در نشست خبری امروز به تسهیلات پرداخت شده به مددجویان و نیازمندان اشاره نمود و اظهار داشت: طی هشت ماه امسال در طول این مدت ۱، ۹۲۶ میلیارد تومان در قالب ۲۵۶ هزار فقره وام قرض الحسنه به مددجویان و اقشار نیازمند پرداخت شده است.
عاشوری درباب تسهیلات کارگشایی به لطمه دیدگان کرونا نیز اظهار داشت: از آغاز کرونا تا حالا ۱۲ میلیارد تومان به زندانیان و ۱۵ میلیارد تومان به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: تا سال قبل میزان سپرده مردمی در صندوق امداد ولایت ۱، ۷۰۰ میلیارد تومان بود در صورتیکه طی هشت ماهه امسال این مبلغ به ۲، ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
به گفته وی، طی هشت ماهه امسال ۱۲۰۰ میلیارد تومان جذب منابع داشتیم که صددرصد این اعتبار برای پرداخت وام اختصاص پیدا می کند.
عاشوری اظهار داشت: طی ۸ ماهه سال جاری ۳۴۹ میلیارد تومان ودیعه مسکن پرداخت گردید که ۲۶ هزار و ۸۰۰ فقره وام ودیعه مسکن بیشتر از تعهدات ما بود.
وی افزود: به سبب شرایط سخت مسکن و افزایش هزینه ودیعه مسکن، ما نیز در صندوق امداد ولایت اعتبارات این بخش را افزایش دادیم.
مدیر عامل صندوق امداد ولایت در مورد وام های کارگشایی نیز اشاره کرد: همین طور ۹۰۲ میلیارد تومان در غالب ۱۱۳ هزار فقره وام کارگشایی نیز طی ۸ ماهه امسال به مددجویان و نیازمندان تحت پوشش پرداخت شده است. وی در مورد افزایش وام های پرداختی توسط صندوق امداد ولایت اظهار داشت: باتوجه به دستورالعمل بانک مرکزی سقف پرداخت اعتبارات صندوق امداد ولایت ۳۰ میلیون تومان بود که حالا باتوجه به شرایط موجود، درخواست افزایش این اعتبارات تا سقف ۷۰ میلیون تومان را به بانک مرکزی ارایه داده ایم. وی با اشاره به اینکه مطابق با بودجه سال ۹۹ کمیته امداد، این صندوق موظف به پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان وام به اقشار لطمه پذیر است، اظهار داشت: در سرفصل ایجاد فرصت های شغلی وظیفه اختصاص ۶۱۰ میلیارد تومان اعتبار را داریم. عاشوری با اشاره به اینکه صندوق ضمانت وام های اشتغال مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار به وجود آمده است اظهار داشت: سرمایه آن به ۱۰۰ میلیارد تومان بالا رفته است. همین طور مطابق با آخرین آمار برای ۱۵۰۰ مددجوی کمیته امداد ضمانت اشتغال صادر گردیده است و حدود ۸ میلیارد تومان نیز جذب شده است. وی اظهار داشت: در حوزه فرهنگی نیز برای اولین بار پرداخت وام شهریه دانشجویان با اعتبار ویژه ۸۰ میلیارد تومان امسال تخصیص داده شد. همین طور رقم این وام ها بسته به مقطع تحصیلی از ۵ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است. مدیرعامل صندوق امداد ولایت اشاره کرد: مطابق با تفاهم نامه کمیته امداد در جهت تامین ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان و اقشار لطمه پذیر مردم و افزایش نرخ قسمتی از این مسکن توانایی تکمیل آن توسط مددجویان کم شد بدین جهت ۸۳ میلیارد تومان اعتبار خاص به مددجویان استان های کرمان، سیستان بلوچستان و خراسان جنوبی اختصاص یافت. عاشوری اضافه کرد: همین طور حدود ۱۰۰ میلیارد تومان درباب ودیعه مسکن بنیاد مستضعفان توسط کمیته امداد اختصاص داده شده است. همین طور ۸۵ میلیارد تومان نیز از طرف صندوق امداد ولایت پرداخت شده است. مدیرعامل صندوق امداد ولایت با اشاره به نظارت سه دستگاه نظارتی دفتر حسابرسی مقام معظم رهبری، بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی بر عملکرد این صندوق، اظهار داشت: امسال این صندوق از طرف دفتر حسابرسی رهبری توانست گزارش مقبولی دریافت کند که این نشان دهنده مورد تأیید بودن عملکرد این صندوق است.

1399/09/03
13:49:13
5.0 / 5
646
تگهای خبر: دستگاه , فرهنگی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان علی جون