علی جون

صداوسیما از بودجه ۱۴۰۰ چه سهمی دارد؟

صداوسیما از بودجه ۱۴۰۰ چه سهمی دارد؟

به گزارش علی جون لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ كل كشور منتشر گردید كه بر مبنای آن، سهم سازمان صداوسیما برای تولید برنامه های صوتی و تصویری از بودجه پیشنهادی، معادل ۲۶۱۹ میلیارد تومان است.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، بر مبنای جدول اعلام شده برای بودجه کل کشور در سال ۱۴۰۰، بودجه مصوب نهایی سازمان صداوسیما در سال ۹۹، مبلغ ۱۹۱۵ میلیارد تومان بوده است.
جزئیات این بودجه برای تولید برنامه های مختلف در سال ۱۴۰۰ شامل مواردی چون تولید و پخش برنامه برای صداوسیمای مراکز استانی، تولید و تأمین برنامه در بستر فضای مجازی و شبکه های تعاملی، تولید و پخش سیمای سراسری و همینطور صدای سراسری است.
برنامه گسترش فعالیتهای رسانه ای برون مرزی و تولید، تأمین، پخش، خبر، گزارش ها و مستندات خبری هم در جزئیات این بودجه گنجانده شده است.
ضمن اینکه سازمان صداوسیما همانند وزارت ورزش مکلف شده است که درآمدهای تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را نزذ خزانه داری کشور واریز نماید که این وجه به نسبت ۳۰ به ۷۰ به ترتیب در اختیار وزارت ورزش و صداوسیما قرار می گیرد.
در بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ همینطور به دولت اجازه داده شده است که در صورت مجوز از مقام معظم رهبری، تا سقف ۱۵۰ میلیون یورو از منابع ورودی سال ۱۴۰۰ صندوق توسعه ملی را به صورت تسهیلات ارزی یا تضمین دولت، برای توسعه کمی و کیفی برنامه های تولیدی، پویانمایی، مستند، فیلم و سریال در اختیار صداوسیما قرار دهد.1399/09/13
12:25:00
5.0 / 5
531
تگهای خبر: برنامه , رسانه , سریال , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴