علی جون
علی جون

پاسخ روابط عمومی ریاست جمهوری به یك خبر

پاسخ روابط عمومی ریاست جمهوری به یك خبر

به گزارش علی جون روابط عمومی ریاست جمهوری به دنبال درج خبری با عنوان «فشار دولت به صداوسیما برای پیشگیری از پخش مذاكرات هیات دولت» در یكی از خبرگزاری ها با اشاره به اینكه صداوسیما اجازه پخش مذاكرات ستاد ملی كرونا را نداشت، سیاست دولت را بسط شفافیت و آزادی اطلاعات عنوان نمود و در این مورد توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جوابیه روابط عمومی ریاست جمهوری آمده است:
یک - پوشش رسانه ای جلسات رسمی و غیر علنی کشور -همچون جلسات ستاد ملی مبارزه با کرونا یا نشست شورایعالی امنیت ملی و مواردی از این قبیل- تابع ضوابط و روال های روشنی است و انتشار محتوا و مباحث این جلسات از قواعد خاصی پیروی می کند و رسانه های رسمی کشور بخصوص رسانه ملی به این ضوابط اشراف دقیقی دارند.
دو - مبحث مورد بحث در نامه مزبور مربوط به انتشار مباحث جلسه «ستاد ملی مبارزه با کرونا» و تخلف آشکار در انتشار محتوای این جلسه بر خلاف ضوابط انعکاس محتوای این نوع از جلسات است.
سه - در این نامه از ریاست محترم سازمان صداوسیما درخواست شده تا نسبت به تخلف مسؤلان بخش خبری که برای بار دوم محتوای جلسه را بدون هماهنگی پخش کرده اند رسیدگی شود و مشخص نیست از کجای این نامه خبرگزاری فارس استنتاج کرده که دولت صداوسیما را برای سانسور حداکثری جلسات دولت تحت فشار قرار داده است.
چهار - عدم پخش تصاویری که بعنوان تست صدا و تصویر ضبط شده، به معنای سانسور یا ایجاد محدودیت نیست؛ بلکه اصرار بر ادامه تخلف و درز دادن مکاتبات اداری، اقداماتی زشت و قابل پیگیری می باشد.
پنج - یک مقایسه سرانگشتی از میزان حضور دوربین های صداوسیما در جلسات رسمی رئیس جمهور با ادوار گذشته، به هر ناظر منصفی نشان خواهد داد که این دولت اتفاقا رکورددار شفافیت و گسترش پوشش رسانه ای جلسات در بالاترین سطح حکمرانی و سیاست گذاری بوده است. چنانکه در مواردی، نه تنها محدودیتی از جانب دفتر رئیس جمهور وجود نداشته بلکه علیرغم فراهم شدن زیرساخت ها، صداوسیما از پخش تصاویر استنکاف کرده است.
شش - دفتر رئیس جمهور در عین حال که همواره با تأسی از سیاست های مبنایی دولت تدبیر و امید در جهت بسط شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات گام برداشته اما در زمینه پوشش رسانه ای جلسات غیر علنی بر مبنای ضوابط و روال های حرفه ای تصمیم می گیرد و با قیل وقال و اردوکشی رسانه ای، از اجرای این ضوابط عدول نخواهد کرد.1399/03/30
12:23:57
5.0 / 5
1401
تگهای خبر: رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
علی جون - سرگرمی و طنز