علی جون
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

موافقت دولت با برقراری بیمه بیكاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

موافقت دولت با برقراری بیمه بیكاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

علی جون: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه آگاهی داد.


به گزارش علی جون به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در حاشیه مراسم هفته پژوهش با بیان این خبر، اظهار داشت: با تصویب بخشنامه مربوطه در هیات وزیران از این پس بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه که همچون تکالیف قانون برنامه ششم توسعه کشور است اجرائی می شود.
او با اشاره به پروسه طی شده برای تصویب نهایی این بخشنامه، اضافه کرد: همچون نقاط قوت مصوبه اخیر هیات وزیران مشارکت صنوف فرهنگی و هنری در تهیه و تدوین پیش نویس اولیه آنست که در جلسات گوناگون با محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و برای سیر مراحل قانونی و ستاندن نظر دستگاه های مربوطه و مندرج در تبصره مورد اشاره به سازمان برنامه و بودجه ارسال و توسط سازمان مزبور برای تصویب تقدیم دولت شد و بعد از جلسات گوناگون در کمیسیون فرهنگی دولت و حصول وفاق در مجموعه دستگاه های ذی ربط به ویژه وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه مربوطه بررسی نهایی شد و در جلسه مورخه ۳۰ آذر توسط هیات وزیران تصویب گردید.
وزیر ارشاد اشاره کرد: برای نخستین بار برای پشتیبانی از این قشر فرهیخته بیمه بیکاری اجرا خواهد شد برای اینکه عمده این مشاغل در زمره مشاغل آزاد تعریف و تا کنون مشمول حمایت های قانون بیمه بیکاری نشده اند.
صالحی تصریح کرد: یکی از لطمه پذیرترین مشاغل در هر کشوری مشاغل حوزه فرهنگ، هنر و رسانه است چونکه با هر فشار و چالش اقتصادی و مالی، تولیدات آن از سبد مصرفی خانوار حذف یا از اولویت خارج می شود. بحران کرونا و تعطیلی های متوالی مشاغل فرهنگی و هنری، با وجود حمایت های انجام شده توسط دولت، مشخص کرد شاغلان این فعالیت ها باید از پشتوانه محکم تری برخوردار شوند تا پوشش دهنده و حامی معیشت این قشر فرهیخته باشد.1399/10/02
13:56:53
5.0 / 5
538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴