علی جون
در گزارش علی جون عنوان شد؛

تعیین حقوق كارگران و بازنشستگان برپایه سبد هزینه خانوار

تعیین حقوق كارگران و بازنشستگان برپایه سبد هزینه خانوار

به گزارش علی جون رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی شهر تهران ضمن اشاره به اینکه تعیین حقوق کارگران و بازنشستگان بر مبنای سبد هزینه خانوار صورت گیرد، خواهان تشکیل جلسات شورایعالی کار برای تعیین مزد شد.علی دهقان کیا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد جلسات شورایعالی کار اظهار داشت: به صورت معمول در سالهای گذشته تابحال دو یا سه جلسه از جانب شورایعالی کار برای دستمزد کارگران برگزار می شد و امیدوارم در دیماه هم این جلسات برگزار گردد.
وی اضافه کرد: ما خواهان هر چه سریع تر برگزار شدن جلسات شورایعالی کار هستیم و اجرای دقیق ماده ۴۱ قانون کار که تعیین حقوق و دستمزد بر مبنای سبد هزینه خانوار است را خواستاریم.
دهقان کیا ضمن اشاره به اینکه سال قبل سبد هزینه خانوار ۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان بود، اظهار داشت: سال جاری بر مبنای همان فرمول سال گذشته خواهان تعیین دستمزدها بر مبنای سبد خانوار هستیم به صورتی که مابه التفاوت این سبد را از سال قبل تابحال محاسبه و به ما بدهد.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران ضمن اشاره به اینکه میزان دقیق افزایش حقوق در سال آینده هنوز معلوم نیست، خاطرنشان کرد: انتظار داریم همانطور که سال قبل تعیین حقوق و دستمزد کارگران و بازنشستگان بر مبنای فرمولی که شورایعالی کار در نظر گرفت و مورد توافق سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت بود، سال جاری هم همان فرمول محاسبه و حقوق و دستمزدها بر مبنای آن تعیین شود.
مدیر کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران ضمن اشاره به اینکه خط فقر بر مبنای اعلام ها بیشتر از هشت میلیون تومان اعلام شده، عنوان کرد: به هر میزان که بتوانیم حقوق کارگران و بازنشستگان را افزایش دهیم به نفع این قشر از افراد زحمتکش جامعه است چون که آنها سالهای زیاد برای آبادانی کشورشان زحمت کشیدند.

1399/10/08
23:58:38
5.0 / 5
517
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲