علی جون
علی جون
سردار كارگر:

مردم پیروز اصلی دفاع مقدس هستند

مردم پیروز اصلی دفاع مقدس هستند

به گزارش علی جون رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در نشستی صمیمی با معاون صدا و مدیران رادیو از اهتمام ویژه و عملکرد معاونت صدای رسانه ملی در جهت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس قدردانی نمود.


به گزارش علی جون به نقل از ایسنا، در این دیدار که بامداد روز یکشنبه ۲۱ دیماه برگزار شد، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی، علی اصغر جعفری معاون بنیاد و مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سردار هاشمی دانا مدیر عامل خبرگزاری دفاع مقدس، سرهنگ مجید جوشقانی معاون روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و مدیران شبکه های رادیویی حضور داشتند.
علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی در ابتدای این دیدار با قدردانی از حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و همراهان ایشان، آمادگی معاونت صدای رسانه ملی را برای همکاری در جهت ارزش های دفاع مقدس اعلام نمود.
علی بخشی زاده ضمن اشاره به آیه ۱۱ سوره مائده اظهار داشت: خداوند در قرآن می فرماید: "ای اهل ایمان، یاد آرید نعمت خدا را بر خود آن گاه که گروهی همّت گماشتند که بر شما دست یازند و خدا دست (ستم) آنها را از شما کوتاه نمود. و از خدا بترسید، و باید اهل ایمان، تنها بر خدا توکل کنند" و دفاع مقدس ما مصداق این آیه از قرآن است.

بخشی زاده اظهار نمود: دشمن در زمان دفاع مقدس با تمام ظرفیت نظامی در مقابل ملتی که به ظاهر چیزی نداشت ایستاد و ما معتقدیم رمز پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در هشت سال جنگ تحمیلی نهادینه شدن ارزش های دفاع مقدس به رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: امروز هم دشمن با تمام قوا برای ایجاد نفاق بین قومیت های ایرانی تلاش می کند ولی تداوم ارزش های دفاع مقدس و نگاه جهادی داشتن به مسائل، شب و روز را نشناختن تا رسیدن به هدف و همه چیز را برای خدا انجام دادن بطور حتم ما را پیروز و موفق خواهد نمود.

معاون صدا ضمن اشاره به تلاش همکاران خود در معاونت صدا اظهار داشت: توفیق الهی است که خدا به ما دغدغه داده است و دوستان و همکارانم در معاغونت صدا از من پیشروتر هستند و با تمام کمبودها و با استفاده از تمام ظرفیت های برنامه سازی برای نشر ارزش های دفاع مقدس، فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت استفاده می نمایند.

وی به حدیثی درمورد جهاد اشاره نمود و اظهار داشت: حضرت علی (ع) می فرماید"إنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّةِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخاصَّةِ أولیائِهِ."جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آنرا بر روی اولیای خاص خود گشوده است.

معاون صدا در ادامه اضافه کرد: تمام دوران دفاع مقدس برگ زرین عزت ملت ماست. حتی رفتار آزادگان در دوران اسارت سراسر عزت و آموزه است که باید به زیباترین شکل ممکن به نسل جوان منتقل شود.
بخشی زاده درباره هدف اصلی راه اندازی رادیوهای فصلی و اختصاصی هم اظهار داشت: شبکه های رادیویی مخاطبانی دارند که طی سالیان سال پاسخگوی نیازها و علایق آنها هستند و جدول پخش برنامه هایشان با عنایت به رویکرد اصلی برنامه مشخص است اما وظیفه رادیوهای اختصاصی و مناسبتی کاملا روشن و واضح تنها برای یک مبحث خاص تعریف می شود و تمامی برنامه های آن هم حول یک محور خاص تولید می شود و به مخاطب این امکان را می دهد که در هر زمان برنامه های ساخته شده مورد نظرش را بشنود.

وی افزود: یکی از مهمترین مسئله ها کیفیت و ارتقای تولیدات برنامه های رادیویی است و رادیوهای اختصاصی این امکان را دارند که برای مخاطبان تنها حول یک محور برنامه تولید کنند و روی یک هدف تمرکز داشته باشند و این مورد کیفیت محتوا و ارتقای تولیدات برنامه های رادیویی را بسیار بالا خواهد برد.

در این دیدار، سردار کارگر با بیان اهمیت تعامل با صدا و سیما اظهار داشت: صدا و سیما یکی از پیشتازان عرصه دفاع مقدس است وکارهای بسیار خوبی در این حوزه انجام داده است.

وی ضمن اشاره به اینکه باید قدر افرادی مانند آقای بخشی زاده، معاون صدای رسانه ملی را دانست اظهار داشت: ایشان و امثال این عزیزان یادگاران دفاع مقدس هستند و گنجینه ای از آموزه ها و خاطرات پرارزش.

وی با تکیه بر فرمایش مقام معظم رهبری که می فرمایند" نباید حماسه عظیم دفاع مقدس گرفتار تحریف و فراموشی شود " اظهار داشت: به دفاع مقدس بیشتر به دید نظامی گری پرداختیم و در خط مقدم و شور دفاع مقدس گرفتار شدیم. گرچه این پس از دفاع مقدس بسیار پرارزش است ولی به پشت جبهه، مسائل اجتماعی، اقتصادی، هنری، سینما، موسیقی و حتی پزشکی که به مدد دفاع مقدس گرفتار تحول و رشد شد، کمتر پرداخته شده است.

کارگر اضافه کرد: در مقوله دفاع مقدس اگر همه سازمان ها دست به دست هم بدهند می توانیم ارزش های دفاع مقدس را به جوانان نشان دهیم.
وی با تکیه بر اینکه در دفاع مقدس یک وجب را به دشمن ندادیم بیان نمود: رژیم بعثی را نباید به عراق خلاصه نماییم در هشت سال دفاع مقدس سی و شش کشور دنیا به عراق کمک می کردند.

کارگر درباره نقش مردم در دفاع مقدس بیان نمود: اگر بسیج نمی آمد جبهه ما پیروز نمی شد. بسیج یعنی مردم. همه چیز ما از مردم بود. اگر پشتوانه مردمی را ازاین نظام بگیریم نظام تضعیف خواهد شد. در زمان حمله عراق به ایران همه تحلیل های دشمنان درست بود که سه روزه تهران را می گیرند ولی نقش رهبری، امام و مردم را نادیده گرفته بودند.
سردار کارگر ضمن اشاره به صحبت های رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۳۱ شهریور سال جاری و پاسخ ایشان به خیلی از شبهات درمورد دفاع مقدس و دفاع ایشان از عقلانیت دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس همه بودند و مردم پیروز اصلی دفاع مقدس هستند و به قول امام خمینی (ره) مردم امروز ایران بهتر از مردم دوران پیامبر بودند.

وی با اشاره به اینکه نباید دفاع مقدس را در یک بازه زمانی مشخص ببینیم، اضافه کرد: ما هر آنچه داریم از برکات دفاع مقدس و فرماندهی والای امام و رهبری است. شهید قاسم سلیمانی هم هر آنچه داشتند از آموزه های خود در دفاع مقدس بود. سلیمانی پیرو مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) است و حاج قاسم متولد انقلاب و دفاع مقدس است و ما هنوز هم حاج قاسم های زیادی در دل ملت بزرگ ایران داریم.
کارگر اظهار نمود: سال جاری در چهلمین سالگرد دفاع مقدس علیرغم محدودیت های موجود به دلیل شیوع بیماری کرونا در چارچوب یک برنامه ۴۳ هفته ای که از ۳ خردادماه تا آخر سال ادامه خواهد داشت برنامه های متنوعی در نظر گرفته شد و برنامه های مذکور در فضای مجازی و صدا و سیما در جهت ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت و نشر ارزش های دفاع مقدس پیشبینی شد.

وی با بیان فعالیت ها در بنیاد حفظ و نشر در چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: کارهای بسیار زیادی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس انجام شد. از سال ۱۳۹۶، ۲۳ موزه در سطح کشور راه اندازی کردیم و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ در سرتاسر کشور موزه تخصصی دفاع مقدس داشته باشیم.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در انتها اظهار داشت: بنیاد حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس آمادگی دارد با تمام توان در کنار برنامه سازان و هنرمندان معاونت صدای رسانه ملی باشد تا با نگاهی هنرمندانه و تیزبین و همه جانبه به دفاع مقدس بپردازیم.
علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم در ابتدای جلسه با اشاره به اینکه سال جاری صدا و سیما خوش درخشید اظهار داشت: عملکرد صدا و سیما به دستور جناب آقای علی عسگری بی نظیر بود و حدوداً ۳۰۰۰ ساعت برنامه به مبحث دفاع مقدس پرداختند و این موفقیت نسبت به سازمان های دیگر قابل تقدیر است.
جعفری ضمن اشاره به اینکه ما در آینده ای نزدیک فعالیت صدا و سیما را در چارچوب چند کتاب بعنوان سند افتخار منتشر خواهیم کرد اضافه کرد: شبکه های رادیویی حرکت عظیمی را در بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس انجام دادند و ۱۵۵ هزار و چهارصد و چهل و یک دقیقه برنامه در معاونت صدا پیشبینی شد که بطور قطع بیشتر از این زمان به دفاع مقدس پرداخته شد. همینطور راه اندازی رادیو مقاومت و برگزاری یادواره نشان سلیمانی از کارهای ویژه و قابل تقدیری بود که در معاونت صدا انجام شد.

ایشان در ادامه به تشریح بخشی از فعالیتهای موزه انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار نمود: نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس و تمامی استان ها برگزار گردید و همزمان با آغاز به کار این نمایشگاه ها نکوداشت یک میلیون نفر از پیشکسوتان و ایثارگران دفاع مقدس با بهره مندی از صحبت ها و فرمایشات حضرت آقا به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید.
در قسمتی از جلسه، محمد رضا صالحی مدیر کل اداره طرح و برنامه معاونت صدا در مورد عملکرد شبکه های رادیویی با رویکرد دفاع مقدس در طول سال و در هفته دفاع مقدس گزارشی را عرضه نمود.
توجه ویژه به دفاع مقدس در طول سال و هفته دفاع مقدس با ساختارهای متنوع و استفاده از تمام ظرفیت های برنامه سازی مانند موسیقی حماسی و نمایش های رادیویی را بخشی از فعالیتهای شبکه های رادیویی در جهت تقویت ارزش های دفاع مقدس دانست و پاسخگویی به سوالات نسل جوان در مورد ابهامات جنگ و شناخت نقش نیروهای مسلح و بسیج در دوران جنگ را از مسائل مهمی دانست که مورد توجه برنامه سازان رادیو در حوزه دفاع مقدس است.
در انتها این دیدار، از جانب رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، لوح تقدیری به مدیران شبکه های رادیویی ایران (محمد جعفر محمدزاده)، فرهنگ ( علیرضا حبیبی)، جوان(علیرضا مقصودی)، گفتگو(رضا کوچک زاده) و معارف(مسعود کاویانی) در جهت اهتمام ایشان در جهت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اهدا شد.1399/10/21
20:53:21
0.0 / 5
592
تگهای خبر: برنامه , رادیو , رسانه , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب سایت علی جون
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
علی جون - سرگرمی و طنز