علی جون
رئیس صداوسیما:

آمریكا روزی 4000 كشته بر اثر كرونا دارد

آمریكا روزی 4000 كشته بر اثر كرونا دارد

به گزارش علی جون رئیس سازمان صداوسیما تاکید کرد: مردم ما باید بازیگری آمریکا را در این برهه از زمان خوب بشناسند؛ رسانه ملی باید مردم را در این حوزه آگاه کند.


به گزارش علی جون به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی عای عسکری در ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران کل مراکز صداوسیما که به منظور تشریح اقدامات معاونت امور استان ها و شبکه های استانی در سالجاری، برقرار شد، اظهار داشت: دشمن در این اوضاع کوشش کرد با القای قحطی و به هم ریختن آرامش مردم، ناامنی در کشور ایجاد نماید تا مثل کشورهای دیگر مردم به فروشگاه ها هجوم ببرند، اما رسانه ملی توانست با تهیه گزارش از انبارهای کشور و پخش تبلیغات اجناس فروشگاه ها به مردم اطمینان دهد که در این حوزه کشور مشکلی ندارد و توطئه آنها خنثی شد.
او ضمن اشاره به راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران بلافاصله بعد از تعطیل اعلام شدن مدارس اظهار داشت: رسانه ملی در مدت کوتاهی توانست خلأ به وجود آمده ناشی از تعطیلی مدارس را پر کند و این با تلاش همکاران شبکه آموزش و دیگر شبکه ها امکان پذیر شد و تابحال ادامه دارد.
وی سپس ضمن اشاره به آموزش های صداوسیما در زمینه پزشکی، خودکنترلی و سبک زندگی، اظهار داشت: از زمان آغاز بیماری کرونا تابحال رسانه ملی توانسته است نقش مؤثری در کنترل بیماری داشته باشد؛ این تاثیر در مناسبت هایی مثل روز طبیعت، ترغیب مردم به ساخت ماسک در خانه و تشویق کارخانه های تولید وسایل بهداشتی به تولید محلول ضدعفونی به خوبی مشخص بود.
رئیس صداوسیما تغییر در رفتار اجتماعی را در شرایطی مثل همه گیری بیماری هایی که درمان مشخصی ندارند، از کارکردهای رسانه های عمومی دانست و اظهار داشت: نقش رسانه های عمومی در کنترل اپیدمی ها قابل تحقیق و جهانی است؛ رسانه ای در این شرایط بهتر می تواند اثرگذار باشد که همراه دولت و قوای حاکمیتی باشد تا با هماهنگی بتوانند اوضاع را تحت کنترل درآورند.
او ضمن اشاره به اینکه آمریکا با همه زیرساخت های اقتصادی در این اوضاع روزی ۴۰۰۰ کشته بر اثر کرونا دارد، اظهار داشت: ترامپ حالا بیشتر از ۳۰۰۰ میلیارد کسری بودجه دارد، اما ما در ایران در شرایط نابرابر تحریم توانسته ایم بدون کمبودی در زمینه بهداشت و درمان، آمار بیماری را کاهش دهیم و این نشان دهنده عزم مردم ایران و رسانه ملی که جزئی از این مردم است، برای عبور از چنین شرایط سختی است.
رئیس سازمان صداوسیما ضمن اشاره به عملکرد این رسانه در مناسبت هایی چون سالگرد ارتحال امام (ره)، محرم، رمضان و شبهای قدر و اربعین، از تشییع با شکوه سردار سلیمانی یاد کرد و اظهار داشت: نمایش این حضور مردم وظیفه ای بود که ما باید زینب وار برای مردم دنیا روایت و صحنه های تاریخی بی نظیر این حماسه را ثبت و ضبط می کردیم که الحمدلله با تمام وجود و با تلاش همکارانم، این کار را انجام دادیم.
وی ادامه داد: در همه این مقاطع حساس زمانی که مردم باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت می کردند، رسانه ملی در کف این میدان برای انجام وظیفه خود پای کار بود و ما همکارانی را هم در این راه از دست دادیم که خالصانه تا آخرین لحظه تلاش کردند.
رئیس صداوسیما سپس با قدردانی از مدیران ستادی و مدیران کل و کارکنان مراکز صداوسیما در سرتاسر کشور اظهار داشت: صداوسیما در این زمان کار شجاعانه ای انجام داد و موفق شد؛ من از همه بخش ها در معاونت امور استان ها تشکر می کنم که در تمام این لحظات هم پای دیگر بخش های سازمان در میدان تلاش و کار بودند.
او ضمن اشاره به اینکه صداوسیما هم در سطح ملی و با شبکه های سراسری و هم از نمایی نزدیک تر با همان لهجه و رسوم مردم هر منطقه با شبکه های استانی خود با مردم سخن می گوید، اظهار داشت: رسانه های استانی با نحوه ادراکات اهالی هر استان، فرهنگ، سلوک و سوابق تاریخی آنها عجین می شوند و تأثیرشان بر مردم بیشتر می شود.
علی عسکری ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در سخنرانی تلویزیونی سالروز قیام مردم قم در ۱۹ دی سال جاری اظهار داشت: هرکدام از احزاب آمریکایی راهی را برای دشمنی با ما برمی گزینند و یکی از سیاست های حزب دموکرات آمریکا که بعد از جمهوری خواهان روی کار می آیند، ایجاد منازعات قومیتی و مذهبی در میان مردم منطقه است و آنها در زمینه جنگ نرم تبحر خاصی دارند.
وی ضمن اشاره به توان بالای نظامی کشور اظهار داشت: تحرکات اخیر آمریکا در منطقه، نه برای ترساندن ما که از سر انفعال بود و ما بیشتر از هر زمان دیگری از قدرت در منطقه برخورداریم. این را خود آمریکایی ها با واسطه های مختلف پیغام می دادند که ما نگران حملات احتمالی شما در سالگرد شهادت شهید سلیمانی هستیم و برای همین تحرکاتی داریم.
علی عسکری در انتها با اشاره به اینکه مردم باید بازیگری آمریکا را خوب بشناسند و رسانه ملی در این حوزه باید مردم را اقناع کند، اظهار داشت: رسانه ملی در فضای مجازی که عرصه تاخت وتاز دشمن است هم باید فعالانه عمل کند و در آگاهی بخشی کوشا باشد.
در این جلسه همینطور مدیران کل مراکز مختلف گزارشی از فعالیتهای خود عرضه دادند.
منبع:

1399/10/24
13:09:20
0.0 / 5
554
تگهای خبر: آموزش , اثر , برند , تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان علی جون