علی جون
افتخاری خبر داد

افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی بازنشستگان كشوری

افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی بازنشستگان كشوری

به گزارش علی جون مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری از افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی بازنشستگان اطلاع داد و اظهار داشت: این افزایش در حقوق خردادماه بازنشستگان پرداخت می شود.به گزارش علی جون به نقل از مهر، اکبر افتخاری در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه عرضه بیمه نامه های تخفیف دار و تخصیصی بیمه ملت به بازنشستگان کشوری اظهار داشت: صندوق بازنشستگی یکی از اقدامات بسیار مهمی که برای بازنشستگان امسال انجام داده این است که با افزایش سرانه درمان بازنشستگان از ۶۰ به ۱۴۰ هزار تومان توانسته پوشش تعهدات بیمه تکمیلی را به دو برابر افزایش دهد و همینطور در بعضی از موارد، پوشش های جدید هم اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: از اول خرداد بیمه نامه جدید تکمیلی اجرایی شد و بازنشستگان از تسهیلات بیمه درمان برخوردار شدند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به تفاهم نامه ای که با بیمه ملت برای بازنشستگان به امضا رسید، اشاره و خاطرنشان کرد: با همکاری این شرکت بیمه ای که در مجموعه صندوق کشوری است و بعضی از بازنشستگان هم سهامدار هستند، بیمه نامه هایی طراحی شده مانند بیمه ثالث، بدنه، آتش سوزی، عمر و حوادث و بیمه نامه کرونا که بازنشستگان کشوری با تخفیف و تخصیص از این بیمه ها برخوردار می شوند.
افتخاری اظهار داشت: البته ۲۰ درصد باید پیش پرداخت اولیه داشته باشند و مابقی اقساط را طی ۱۲ ماه پرداخت کنند.
وی در مورد خدمات دندانپزشکی تصریح کرد: بیمه خدمات تکمیلی (خدمات دست دندان) را اضافه کرده ایم و در حوزه بیمه ملت هم می خواهیم در حوزه دندانپزشکی هم خدماتی را به بازنشستگان عرضه نماییم که در آن به سمت ارزان کردن خدمات پیش می رویم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی اطلاع داد و اظهار داشت: این افزایش در حقوق خردادماه برای بازنشستگان عرضه می شود و مابه التفاوت فروردین و اردیبهشت هم واریز می شود.
افتخاری در پاسخ به این سؤال که آیا حقوق بازنشستگان به منظور زندگی آنان کافی است یا خیر؟ تصریح کرد: باید تلاش نماییم سطح حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم چون که حقوق فعلی، هزینه های زندگی آنان را تأمین نمی کند و البته تمام ارکان دولت این دغدغه را دارند.

1399/03/12
12:35:39
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳